Сладолед

  • 4 728
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 206
Александра яде сладолед когато поиска... зиме, лете.. няма значение...
Смятам, че сладоледа е полезен, защтоо е млечен продукт, дори е полезен за гърлото, точно защото е студен. Моите племенници в щатите също ядат сладолед непрекъснато и там не се смята, че сладолед не се яде зимата, защото е студен. Въпреки, че детето ми е с проблемни сливици досега не се е случвало да се разболее, защото е яла сладолед...
Между другото не по темата искам да кажа нещо. Тази сутрин (не знам колко са градусите в София, но е топло) всички деца, които ги водеха на градина бяха с шапки  Shocked Моето сигурно вече има 2-3 седмици откакто не е слагало шапка на главата си... Това е малко във връзка и със сладоледа, мисля, че не трябва да си изнежваме децата... Grinning

# 31
  • Мнения: 11 607
всички деца, които ги водеха на градина бяха с шапки  Shocked

Тук не само шапки, но и шал  Shocked Направо не знам тези родители защо правят така - защото не усещат темепературите навън, защото не знаят какво е каляване, слушат баби и дядовци, но е вярно - шапка, шал, дебело яке, а времето навън е ......

# 32
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Моето тази зима изобщо не е слагало шапка  Rolling Eyes
Виж младежът го извеждам със шапка, но също не му стои винаги на главата. Също така повечето бебета в колички (без значение седящи, или лежащи) още са с космонавти и покривала  Rolling Eyes Тези деца не се ли потят?

# 33
  • Мнения: 5 877
Давам сладолед. Сложила съм го в графата "права на човека". И на себе си не отказвам.
Не е полезен.

Не ме интересува дали е лято, или зима. И без това се сещаме веднъж месечно.

# 34
  • Мнения: 8 999
И двамата, от любопитство, са кусвали от моя сладолед още в бебешка възраст, но им стана гадно, че е студено и го изплюха. Откак се осъзнаха възрастово, някъде след 2.5 -3 г. обожават сладолед и през лятото си изяждат с огромна охота по два, че и по три сладоледа на ден /през зимата просто не се предлага навсякъде, но задължително, ако сме на заведение, искат/. Не им давам само ако са с болно гърло /въпреки, че съм чувала обратната теория/. Не виждам нищо вредно в сладоледа, а калориите не ме притесняват, защото са такива бесове, че ги изгарят още докато го ядат!

# 35
  • София
  • Мнения: 13 206
Моето тази зима изобщо не е слагало шапка  Rolling Eyes
Виж младежът го извеждам със шапка, но също не му стои винаги на главата. Също така повечето бебета в колички (без значение седящи, или лежащи) още са с космонавти и покривала  Rolling Eyes Тези деца не се ли потят?

Еее, аз съм слагала шапка тази зима, ама тя мойта е все вързана на опашка, та й мръзнат ушите... ама ако навън е 10 градуса как ше й слагам шапка бре...

# 36
  • Мнения: 2 700
От тригодишна яде сладолед когато поиска Дори и тортата за рождения й ден беше сладоледена. Ако не се яде лакомо не виждам причини за ограничаването му.
Ако не ми е грешна информацията, в Канада май препоръчвали сладолед при възпалено гърло.

# 37
  • София
  • Мнения: 13 206
Давам сладолед. Сложила съм го в графата "права на човека". И на себе си не отказвам.
Не е полезен.

Не ме интересува дали е лято, или зима. И без това се сещаме веднъж месечно.

Анда, като пишеш, че не полезен... А знаете ли аз какво четох... че с ядене на сладолед се отслабвало, защото...
защото организма изгара много повече енергия да затопли студения сладолед откото самия сладолед дава на организма. Т.е. отделят се повече калории от тези в сладоледа.. Не ми се струва вярна тази теория, но пък на мен ми е прекрасно оправдяние.. Ям сладолед, за да отслабна...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 38
  • Мнения: 5 877
Давам сладолед. Сложила съм го в графата "права на човека". И на себе си не отказвам.
Не е полезен.

Не ме интересува дали е лято, или зима. И без това се сещаме веднъж месечно.

Анда, като пишеш, че не полезен... А знаете ли аз какво четох... че с ядене на сладолед се отслабвало, защото...
защото организма изгара много повече енергия да затопли студения сладолед откото самия сладолед дава на организма. Т.е. отделят се повече калории от тези в сладоледа.. Не ми се струва вярна тази теория, но пък на мен ми е прекрасно оправдяние.. Ям сладолед, за да отслабна...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Боже, колко напълнях преди време от сладолед. Не се връзвай.

# 39
  • София
  • Мнения: 797
На 3 години още не е близвал сладолед, но и самата аз си купувам рядко.

# 40
  • Мнения: 4 473
Гергана опита късно от това изкушение, може би на 3-годишна възраст. Странното е, че за нея съвсем не се оказа изкушение. Предпочита този от машина, кремообразният. Ближе го толкова бавно, че преди да се е изравнил върха му с фунийката, вече е станал на чай. Tired Аз не протестирам, де  Grinning. Няма да я насилвам, я  Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 13 206
Анда, да ти кажа и аз хич не вярвам в тази теория, ама ми е удобна... Joy

# 42
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Обичат сладолед и им давам,но не много често.През зимата 1 на две седмици,през лятото по-често. Crazy

# 43
  • Мнения: 1 364
Алекс започна да яде сладолед на 2 години. Отначало чаках малко да се разтопи и тогава й го давах с лъжичка....но миналото лято този номер не минаваше.

# 44
  • Мнения: 402
Лятото им давам да ядат сладолед по един на ден /когато се сетят/, а зимата им купувам Данет.
Засега още се лъжем, да видим до кога.

Общи условия

Активация на акаунт