Сладолед

  • 4 729
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 268
Дъщеря ми яде сладолед от много малка,но не помна точно възрастта.Сега е на 4 и полувина и обожава сладолед.Зимата разбира се не й купувам.Вчера бяхме на парка в Борисовата и направихме сефтето за годината.

# 46
  • Мнения: 106
Миналото лято й купихме (2г. 4м.), хареса й, но постояно и напомнях само с езиче да си близва, а да не си гризва. След като захладня не сме й давали.

# 47
  • Мнения: 655
Боби опита за пръв път сладолед когато нямаше още годинка. Миналото лято беше научил къде е количката със сладоледа и като наближим започваше да вика. Grinning  Не виждам нищо лошо в сладоледа. Единствено внимавам откъде го купувам.

# 48
  • Мнения: 1 640
.... Не виждам нищо лошо в сладоледа. Единствено внимавам откъде го купувам.

  Стабилизатори,оцветители,емулгатори,овкусители,сухо мляко!
  Студените храни и напитки увреждат емайла на зъбите.Също и горещите такива.

# 49
  • Мнения: 60
Давам на сина ми когато поиска. Не го ограничавам.
Четох в едно полско списание, че е много полезен за гърлото. Убивал болестотворните организми. Не знам дали е съвсем вярно, но  пък и ние не се разболяваме често  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 3 211
Давам винаги,когато поиска.Независимо от сезона.
само да е за десерт

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не бих дала.....вие чели ли сте какво съдържа сладоледа  Shocked

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лятото и 2-мата ядат, като за последно сладък лед Wink през другите сезони - рядко.

# 53
  • Мнения: 3 268
Никога не бих дала.....вие чели ли сте какво съдържа сладоледа  Shocked
Какво съдържа?Мляко,захар,консерванти,подобрители,вода.Пропуснах ли нещо?Отрова не съдържа със сигурност.В този ,на фунийка и консерванти няма.

# 54
  • Мнения: 54
Ами то може ли да гледа милото как кака папка сладоледче ! Давам и не съм се притеснявала малката беше на 8 месеца когото започнахме да даваме,то си е в реда на нещата !Вчера когото беше хубаво времето и взех на двечките !Че кое дете би се отказало от сладолед newsm78

# 55
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дъщеря ни опита сладолед преди около 2 седмици. Много й хареса. Laughing
Оттогава не сме купували за вкъщи, но като купим отново, пак ще й предложа да хапне  Wink

# 56
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Давам й сладолед. Не помня от кога, беше много малка като опита за първи път!

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 16:38 от Nansen

# 57
  • Мнения: 2 839
Давам. В къщи рядко ядем, но навън много често. Като се има предвид, че лятото само спим вкъщи, значи почти всеки ден  Laughing Зимата не се сещат, но преди седмица вече открихме сезона.

А защо предпочитате плодово мляко пред сладолед!?

# 58
  • Мнения: 3 447
Миналото лято давах - беше не година и нещо тогава. Меракът му беше да си близне 2-3 пъти, но не съм му отказвала. И това лято няма да му откажа, ако си поиска.

# 59
  • Мнения: 1 896
  Стабилизатори,оцветители,емулгатори,овкусители,сухо мляко!
 

Не съм сто процента против сладоледа, макар че го ям като шоколада - рядко и само за удоволствието, не си правя илюзии, че е полезен.
Бях фен на Дарко, докато не открих, че съдържа хидрогенирани растителни мазнини - едно от малкото неща, от които се стремя храната ми да е сто процента чиста.
Ако някой ми предложи истински бутиков или домашен сладолед приготвен от животинска сметана (а не обезмаслено мляко на прах плюс растителни мазнини) и без разните му там подобрители, ще е супер, но такъв сладолед няма на пазара.
На детето няма да отказвам напълно дори да близне, но ще го третирам като останалите храни-боклуци - само за опитване, само в краен случай, без ентусиазъм.

Общи условия

Активация на акаунт