Сладолед

  • 4 730
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не бих дала.....вие чели ли сте какво съдържа сладоледа  Shocked
Какво съдържа?Мляко,захар,консерванти,подобрители,вода.Пропуснах ли нещо?Отрова не съдържа със сигурност.В този ,на фунийка и консерванти няма.

Незнам...трябва да си нося декодера ...само Е-та .... има ....

# 61
  • Мнения: 5 877
Ох. То детето обича предимно вафлената фунийка, ама аз що сладолед бих омуала... говори ми ти, говори... дано се вразумя.

# 62
  • Мнения: 934
Ами купувам и на малката, какво да правя - батко и като яде, тя иска, аз му казвам да и го даде за малко да си близне, тя пък не ще да го върне, пищи, той се ядосва, абе ужас. Така че купувам по един, и дояждам нейния (което не е отишло по дрехите  ooooh!). Поне има мир. Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 13 206
Никога не бих дала.....вие чели ли сте какво съдържа сладоледа  Shocked
Какво съдържа?Мляко,захар,консерванти,подобрители,вода.Пропуснах ли нещо?Отрова не съдържа със сигурност.В този ,на фунийка и консерванти няма.

Незнам...трябва да си нося декодера ...само Е-та .... има ....

Мисля, че това е малко повечко вживяване. Не, че не трябва да избягваме храните с Е-та. Ама я дай да видим кои а те... И аз не употребявам маргарин, но баничките се правят с него, почти във всичко има маргарин и хидрогенизирани мазнини. А пък въздуха дето го дишаме ми се струва, че е най-голямата опасност, особено в София, ама няма как да спрем да дишаме. Та аз съм на мнение, че не трябва да изпадаме в крайности. Умерените неща са си най-хубави... Wink Нищо лично и не се заяждам...  Peace

# 64
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да... щом е направен за деца, вероятно ,  не съдържа кой знае колко вредни неща ....

моето е крайно отношение, защото се разочаровах много .... винаги съм го считала за полезна храна, тъпчех се със сладолед докато бях бременна, докато веднъж не се зачетох и не установих, че няма нищо истинско вътре ....  особено сладоледите на Делта са ужас ... тези на родните фирми са по- добри  Peace

# 65
  • Мнения: 5 877
Поименно, колежке, поименно.
Разубеждавай ме, летните ми рокли ще ти благодарят.

# 66
  • Мнения: 2 255
Давам и на двамата ми сина от съвсем малки  Rolling Eyes те обичат слодолед  Wink аз също, така, че купуваме през всички сезони  Peace е като е студено на самите хлапета определено им се дояжда по-рядко  Joy

# 67
  • Мнения: 46 529
Лятото ядеше всеки ден, сега не се е сещала скоро, но ако има вкъщи- яде.

# 68
  • Мнения: 4 406
давам, какво- да ме гледа жално чедото как млещя оня ми ти оранжев сладолед ли?
напокледък правя и в къщи импровизирам с изцедено кисело мляко, захар и оцветявам с компот от червени продове или кайсии.
и мога да го дам със стайна температура  Laughing

# 69
  • Мнения: 5 877
Алтернатива.
http://www.ice-cream-recipes.com/ice_cream_recipe_banana.htm
Secret - така бива ли?

# 70
  • София
  • Мнения: 4 867
Ако ще говорим за алтернативи, на моите дами им замразявам в чашките от малките данончета със забодена лъжичка вътре най-различни импровизации на тема сметана, извара, мляко... Последният хит беше пасиран банан, смесен със сметана, извара,  кокосови стърготини и канела.
Сладоледът в МакДоналдс обаче е невероятно вкусен.

# 71
  • Мнения: 5 877
Ох. Моят едничък метод за спасяване беше едно лято да се натъпча яко със сладолед, така че да ми се догади от него. Сега не обичам толкова (а на следващото лято да съм яла един-два).

# 72
  • Spain
  • Мнения: 3 750
да , давам сладолед .. лете ..зиме ..когато поиска Simple Smile
 сега например купувам в къщи и ве4ер ако се сети и слагам .. из4акваме да се разтопи леко и тогава Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 896
Да, верно, алтернативата - правим си домашни сорбета. Всякакви пасирани плодове, някои първо леко бланширани, подслаждат се с равни части захар и глюкоза, тя действа като стабилизатор и не позволява да стане на кристали.
Слагаш във фризера и бъркаш - отначало на всеки 15 минути, после на половин час до 40 мин, докато стане като плодов сладолед. Върховно е, много свежо и немазно, така че да не тежи в жегата.
И с кисело мляко вътре може да се направи.

# 74
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Най- много се дразня, че един от символите на детството, вкусния сладолед , го развалиха, заради интереси ...... вече няма полезна храна за деца ... и онова 200 и кусур килограмово дете е яло детски храни - детско меню в Мак Доналдс и т.н ... изглежда много естествено дете с фунийка сладолед, нали .... ... в Делта дори за по- изгодно не слагат захар , а сироп от царевица, естествено ГМО ... пише си, на български ..... колко ще спечелят? ..... може да е стотинка на бройка , но пак е печалба ..... Е,  няма да купувам на детето си сладолед ... като започне само да си пазарува, да си взима, но аз няма да участвам в това ... скапани мизерници ...  #Cussing out

П.П..... в лошо настроение съм  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт