ВАЖНО!!! Говорите ли на децата си за расите?

  • 1 223
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да, говорила съм й не веднъж. Всичко е разбрала и всичко знае. Уважава различните.

# 16
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми има приятелка мулатче,с която са заедно в яслата,а много често и по площадки.Не съм говорила все още за раси,на 2,5г надали би разбрала нещо.При първия зададен въпрос ще обсъдим темата.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, говорила съм и дъщеря ми не е расист - просто не отдава значение на цвета на кожата и на религията.
И моята е същата. По-скоро аз съм й обръщала внимание в/у факта, че някои хора имат различна по цвят кожа или дръпнати очи, като съм го обяснявала с факта, че са от други нации. На нея тези различия й правят толкова впечетление, колкото и това, че има руси и кестеняви, дебели и слаби т.е. никакво.
Напоследък започнах единствено да се изрязявам резервирано спрямо ромите, като подчертавам, че има и изключения. Но тя направо има афенитет към тях - винаги е готова да се заиграе с ромчета, а на просещите винаги ме моли да давам пари.

# 18
  • Мнения: 1 100
Защо да е толкова важно, че в заглавието е с главни букви и три удивителни?

По темата - говоря им, обяснявам им, че всечки хора са еднакви в същността си. Най-малкият ми син няколко години имаше приятелче-арабин. Е, с времето се изпокараха, но причината не е в цвета на кожата.


Важно е много, защото децата трябва да имат някаква култура и знания по въпроса. В класа на моя брат имат момиченце - циганче. Не искам да ви казвам, какво преживява всеки ден това дете, само защото цветът на кожата му е доста тъмен. Брат ми даже я наричаше "НЕГЪРКА".  Tired
По думите му, всички я мразят, защото е черна. Колкото и да му обясняваме, че цветът няма значение - ефект нулев. Той е ужасен расист. И наистина си избира приятелите по цвета на кожата - много бели и много руси.  Shocked  Въпреки, че самият той също е малко тъмен.
Никога не сме говорели вкъщи за цветнокожите, нито с добро, нито пък сме ги обиждали.
Но пък в Дубай, той се нагледа на раси и така и не можа да преодолее ужаса си от негрите. Не ги сочи с пръст. Но казва, че ги мрази.
Явно още не е дорасъл за такъв разговор.  Confused
Аз нямам спомен да съм мразила негрите, но си признавам, че като видех цигани и бягах. Не защото съм ги мразила, а защото просто знаех, че някои са опасни.

# 19
  • Мнения: 47 996
в яслата  имаше детенце-мулатче, на децата не им правеше впечатление, имаше и близначки-китайчета, но не в нашата група
в детската взе да се заглежда и сме говорили, към негри и китайци няма никакви предубеждения, но към циганите е зле настроена и даже се плаши от тях(както и аз за съжаление), макар че сме дискутирали че и сред тях има не лоши

Общи условия

Активация на акаунт