ЗА или ПРОТИВ солариумите

  • 3 630
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ето малко и от мен:)от сайта на nonblond.com Peace
Много умилително... а вредата от същия солариум защо не е описана в нито една точка? Това, че е 'модно', сравнено с повишен риск от рак на кожата, никак не ме вълнува, тъй да се каже Laughing

# 91
# 92
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...и понеже не обичам да съм голословна, а 'факти' от типа на 'смешно е да си бял' са ъм, смешни - малко цитати. Това - отчетете! - е само с търсене на български език. С търсене по 'солариум' и 'вреда' на английски, ще се заринете в резултати. Много плашещи, при това.

Цитат
Солариуми

В продължение на много години се мислеше, че солариумите са по-безопасни от слънчевата светлина, но това вече не е така. Всъщност, те излъчват много повече от дългите ултравиолетови лъчи, отколкото слънцето.

Ултравиолетовите лъчи проникват по-дълбоко в кожата, но не предизвикват повърхностни изгаряния, освен ако кожата се излага под тях за продължителни периоди. Продължителното и неконтролираното излагане на ултравиолетови лъчи, обаче, допринася за преждевременното остаряване на кожата, развитието на рак на кожата, подтискането на имунната система и увреждането на очите.

Според дерматолозите 20-минутен престой в солариум причинява толкова вреда, колкото цял ден на плажа.

Именно за това трябва много внимателно да контролирате продължителността на посещенията си в солариума. Добре е да ползвате специални защитни масла за солариум, които се продават във всеки реномиран салон.

Вярата, че тенът, придобит в салони за почерняване, ще ви защити от изгарящите лъчи на слънцето, се гради на малко истина. Защитата, която ви предлага предварителния тен, е еквивалентна на слънцезащитен продукт с фактор едва 2. Ако целите да почернеете, по-добре е да започнете с широкоспектърен продукт с висок слънцезащитен фактор и да намалявате фактора едновременно с приспособяването на кожата ви към излагането на слънце. Ако не желает

Оттук

Цитат
Солариума е вреден за жени:

   1. Със заболявания на щитовидната жлеза, мастопатия, захарен диабет и хипертония.
   2. В чието семейство има наследствена предразположеност към онкологични заболявания.
   3. Чието тяло е покрито с пигментни петна и бенки.
Оттук

Цитат
От слънце или солариум изгарянето е еднакво вредно
Оттук

и тъй нататък...

# 93
# 94
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Е, 7 -ма то4ка просто ме разби! Голям аргумент, няма що!


И мен също

# 95
  • Мнения: 730
Предвид колко повече е вредата от ползата-ПРОТИВ!

# 96
  • Мнения: 158
Полза от солариума
Разумно проведените солариумни сеанси са не само безвредни, но и полезни: подобряват самочувствието и настроението, лекуват редица кожни проблеми, като например екземи и пъпки.
Освен това в организма се произвежда "витаминът на радостта" - D, който също помага да се усвояват жизнено необходимите калций и фосфор.
Изкуственото слънце прави организма по-устойчив на инфекции и простудни заболявания.
 Flutter

# 97
  • Мнения: 55
Абе, друго си русо гадже (а защо не и черно) з бронзов загар!!!! Grinning

# 98
  • Мнения: 55
Полза от солариума
Разумно проведените солариумни сеанси са не само безвредни, но и полезни: подобряват самочувствието и настроението, лекуват редица кожни проблеми, като например екземи и пъпки.
Освен това в организма се произвежда "витаминът на радостта" - D, който също помага да се усвояват жизнено необходимите калций и фосфор.
Изкуственото слънце прави организма по-устойчив на инфекции и простудни заболявания.
 Flutter
Много е гот зимата, когато е студено да направиш един 10-минутен солариу!! Става ми много топличко и готино! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт