Аз ли сгреших или някои хора са безчувствени?!

  • 4 555
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 155
Аз съм виждала контрольори да продават билети. Особено ако сега си се качила. Представям си колко ти е било болно. Но не се ядосвай. Както има такива груби хора, така и ще срещаш много хора, които ще се радват на бремеността ти и на детето ти след като родиш. Получавала съм такова мило внимание и отношение от напълно непознати хора заради децата, че другото се забравя.

# 76
  • Мнения: 40
Ами останалите хора в трамвая какво направиха - стоят и гледат!
Направо нямам думи, какво му става на тоя народ сякаш са ни "облъчили" с психотронно оръжие и само гледаме и не реагираме!

# 77
  • София
  • Мнения: 6 011
Съжалявам за това,което ти се е случило!Но както ти бяха писали и други мами преди мен-като родиш става още по-страшно май!Преди няколко дни ми се наложи да чакам на голяма опашка в общината.Отидох на обед с количката,видях,чи има много хора и се отказах.Отидох следобед,имаше 15 човека и реших да изчакам.След мен се нареди жена на средна възраст и веднага попита хората на висок глас защо не ме пускат с количката,при положение,че наистина ставаше голямо течение.Цялата опашка,предимно пенсионери скочи срещу жената,че всички много бързали и били заети,а аз съм била свободна през целия ден.Дойде още една жена и тя имаше неблагоразумието да попита същото като госпожата зад мен-защо не ме пуснат да мина?Стана направо като в кокошкарник.В края на краищата изчаках близо час да ми дойде реда.Служителят вътре направо беше възмутен,че не са искали да ме пуснат.
Друг случай от последната събота:със съпруга ми сме в МОЛ Илиенци.Той пробва костюм,аз седя с количката отсктрани.Идва семейство с 2 деца-на 3 и на 7 год.Бащата също отива да пробва костюм.Децата,разбира се,веднага се хвърлят върху бебето в количката,майката им ми се усмихва извинително,но не им прави забележка.Пита ме дали мога да наглеждам децата и,а тя да влезне навътре при мъжа си.Няма проблем-гледам ги,зарязвам постоянно количката и тичам да връщам по-малкото,че постоянно тича насам-натам.И така над 30 мин.Идват родителите им,хващат ги за ръка и даже НЕ МЕ ПОГЛЕЖДАТ,да не говорим за някаква благодарност или нещо друго!Направо побеснях!
Това е,оплаках се,олекна ми! Hug

# 78
  • софия
  • Мнения: 636
Не си трови живота с идиоти! Повечето в гр. транспорт са такива. Не се тревожи, усмихни се и го забрави. Hug

# 79
  • Мнения: 1 353
Стана ми мъчно за теб в трамвая, но е трябвало да скастриш и ти. Олигофрени и идиоти бол. На мен с количката ватманка на нископлтформените трамваи ми е затваряла вратата под носа. Дори и като спря 20 метра по - надолу на червено пак не отвори. Това не ми се е случвало само веднъж и махат пренебрежително с ръка и това е, а уж са жени.

# 80
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
според мен жените са по-лоши от мъжете в това отношение.Аз бях в 6-тия месец като се качих в автобуса съответно никой и не забеляза че съм с коремче ача автобуса така наби спирачки че аз едва не паднах а контролата падна върху мен като ме удари в корема.Дори и след това никой не стана -резултата беше че вечерта бях в спешното със загуба на околоплодни води-сигурно не е това причината ама знам ли.Хората са много лоши.Следващия път вече към 8-мия седях в автобуса като се качи една баба с патерици и понеже никой не стана аз и направих място-след около секунда усещам един човек на около 50г. да ме побутва и ми вика
-Ей там накрая има свободно място  #Cussing out #Cussing out-не ги е срам

# 81
  • Мнения: 2 039
Доста гадно...Но едва ли си се почувствала зле само от бременността...Аз едва ли бих била толкова "смирена" в такава ситуация...
Peace

# 82
  • Мнения: 83
Когато пишех темата целта ми беше да получа разбиране и подкрепа, както и стана! И съм ви много благодарна, на всички! Съчувствам и на тези от вас, които също са имали такива неприятни случки! Миналата седмица преживях друг неприятен инцидент, преживях го /бяхме аз и свекърва ми и подадохме жалба в полицията, нападнаха ни, докато бяхме в колата/! Лошото е, че сякаш ме хваща параноята и вече започвам да се притеснявам и за мъжа ми- по тези пътища с всякакви шофьори и т.н... Абе, ще се оправя!  Peace Тези настроения сигурно са от притесненията от предстоящото раждане!
  bouquet  Благодаря ви за милите думи и подкрепата!

# 83
  • София
  • Мнения: 5 079
 И от мен една виртуална прегръдка! Hug
Съвсем в ред си си, тук не може да става дума за хормони, а за нормални човешки взаимоотношения.
Но като че ли, има прекалено изпляскали хора в тая държава.
Надявам се само да съумеем да възпитаме децата си така, че да не се правръщат в подобни ЖИВОТНИ.
Не се ядосвай, щади себе си и бебчо, толкова хубави неща ти предстоят, грехота е да задълбаваш в хорската простотия и дебелокожие.
Кураж!

# 84
  • София
  • Мнения: 5 285
Това е донякъде и причината да си купувам карта за транспорта - спестявам си изродщините.

Искам само да споделя една смешна случка, за да разведря обстановката. С моя близка приятелка - бременна с големия корем пътуваме с автобуса - бяхме ходили да купуваме памперси и прочие за бъдещото бебе. И моля ви се - отстъпиха й място! Тя чак се учуди. Поумувахме и решихме, че е заради ОРГОМНИЯ пакет памперси, които аз размахвах през цялото време, сякаш коремът беше невидим  newsm78 И стигнахме до извода, че бременните трябва да се разкарват с една опаковка (максимално голяма) от памперси, пълна със смачкани вестници (че иначе тежи), за да може поне в градския транспорт да се усетят и да им направят място  Joy

# 85
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Пълно е с гадняри.Майка ми я блъсна трамвай(може би някой от Вас са гледали случая от ноември 2005г.).Месец след като излезе от болницата, с глава счупена на 3 места, ми каза че са и написали акт затова че е била без билет.Тогава много трудно си движеше дясната ръка и ми обясни"трябваше да се подпра, да си отворя чантата и да подам на някой да ми продупчи билета, защото се държах с лявата ръка, а дясната не мога да си я вдигам."Докато си извади билета,някъкви контроли и взели личната карта от портмонето и и написали акт.
С анамнезата и съм ходила да пускам жалба срещу тези контроли(беше запомнила номера на картата на един от тях)и след 6 месеца получихме писмо, с което ни уведомяваха, че жалбата ми е отхвърлена и трябва да платя 50лв алт.Стигна се до там, че се обърнах към агенцията за защита на потребителя,с епикриза, анемнеза,телково решение(58%инвалидност), за да разберат тия нещастници, че тя НЕ Е МОГЛА НА ВРЕМЕ ДА ПРОДУПЧИ БИЛЕТА СИ,по независещи от нея причини.
Аве...нямам думи

# 86
  • Мнения: 95
Не се разстройвай излишно.
Очевадно ватманите, кондукторките и продавачките в будките за билети за градския транспорт за на най-ниското стъпало в социалната стълбица и имат пълно основание да се чувстват депресирани, подтиснати и т.н., обаче с малката разлика, че това не е твой проблем. Съветвам те в следваща подобна ситуация да се защитаваш по-активно и да не се оставящ на някаква злобна, грозна лелка да си излива злобата и неудовлетворението от живота на твой гръб.


Тук съм съгласна!!! Нормално е да видят, че в случая зависиш от тях и понеже няма на кого да си избиват комплексите ти си била идеалния вариант!!!  не се връзвай на комплексари!!!

Общи условия

Активация на акаунт