Хигиена при момиченца

  • 4 069
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
От самото начало като я мия, разтварям срамните усни под течаща вода.

# 16
  • Мнения: 326
Винаги я мия! Мокрите кърпи са за моменти,в които нямаме възможност да измием дупето на детето.

# 17
  • Мнения: 307
Здравейте!
Имам момиченце на близо 3 месеца. При посещение при педиатър се оказа, че вътрешните срамни устни са леко слепнали отгоре. Доки каза при миене да разтварям леко и да почиствам под течаща вода. Струва ми се, че никога няма да се отлепят  Tired Някой имал ли е подобен проблем? Благодаря предварително!   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 272
Здравейте!
Имам момиченце на близо 3 месеца. При посещение при педиатър се оказа, че вътрешните срамни устни са леко слепнали отгоре. Доки каза при миене да разтварям леко и да почиствам под течаща вода. Струва ми се, че никога няма да се отлепят  Tired Някой имал ли е подобен проблем? Благодаря предварително!   bouquet

Виж тук
Винаги мия дупето под течаща вода с дермопочистващ гел на Мустела:peace:

# 19
  • Мнения: 865
Ако може да се измие детето защо се ползват мокри кърпи?
Мисля си,че мокрите кърпи са за моменти,в които нямаме възможност да измием дупето на детето.
Подкрепям!Никакви мокри кърпи щом сме в къщи!За измиване ползвам Mustela Dermo-Cleansing-не  съдържа сапун и е с неотрално pH

# 20
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Също мия дупето всеки път при смяна на памперса с водичка,а когато е наакана и със сапун,иначе не се измива добре.Когато е много оцапана почиствам първо с мокрите кърпички и процедурата е същата.Вечер на банята разтварям леко срамните устни и измивам добре Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 248
Когато сменям памперса почиствам с мокри кърпички или с тампончета за очи,но не и отвътре,само отстрани на срамните усни.Вечер в коритото само с вода и отвреме на време душ гел за тяло и глава. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 4 035
Докато беше новородено миех дупето на всяка смяна на памперс,защото акаше на всяко кърмене.Сега вече мия след акане(което правим на гърне),след пишкане бърша с мокра кърпичка.Къпя я с измиващия гел на бюбхен и винаги съм разтваряла и почиствала срамните устнички,защото и при момиченцата има опасност от Фимоза,какъвто е случая с vvenkova.Посоката на чистене е винаги отпред назада заради така наречените плоски квадратни бактерии,които се намират около и във ануса и ако попаднат във влагалището причиняват сериозни инфекции!

# 23
  • Мнения: 2 271
Дори е задължително да се разтварят срамните устни-само големите!Почиства се с отделно тачпонче от горе надолу,както са казали повечето или направо с вода!Ако не се прави в повечето случай се развива  инфекция-уровагинална,а причинител най-често е Ешерихия коли.При момченца е много по-рядко,поради по-дългата уретрална тръба!

# 24
  • Мнения: 5 362
Винаги трябва да бършеш само отпред назад.
И аз така знам и правя.
При къпане мия със сапун,а иначе с мокри кърпички.

# 25
  • Мнения: 651
Мен пък ме притесняват сапуните..миналата година аз, че съм дърта магарица се обринах от едит ефтин..добре, че детенцето се къпе вече почни само и ползва гъба с душгел или течен сапун.
Вие какво ползвате..?марка?

# 26
  • София
  • Мнения: 142
аз при смяна на памперса винаги я мия под течаща вода. до сокоро не ползвах никаква козметика, но от седмица сме с гел за измиване на мустела - много е мекичък и го ползвам за дупето и за тялото вечер. отделно слагам 2 пъти в седмицата шампоан на мустела. сапун не използвам, защото изсушава, а пък и самата аз не ползвам - само специални интимни гелове. а мокрите кърпички ги ползваме само когато няма вода, т.е. доста рядко. срамните устни ги отварям от време на време, защото там се събират доста неща и си ги почиствам.

# 27
  • Мнения: 83
Мокри кърпчки вече не използвам. Преди използвах само за навън. Мия я по следния начин - хващам я като за издържане за пишкане, разтварям срамните устнички и измивам обилно с течаща вода. Ако е акала - дупето се мие задължително с малко сапун.

# 28
  • Мнения: 603
Нашата педиатърка ни каза да почистваме много внимателно областа с памучен тампон напоен с преварена вода. Понякога след като е свършила голямата работа между срамните устни се събира мръсно и за това много внимателно се почиства по този начин.
Инъче само с водичка я мия, но дупенцето със бебешки съпун или лосион за тяло и коса.

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Дори е задължително да се разтварят срамните устни-само големите!Почиства се с отделно тачпонче от горе надолу,както са казали повечето или направо с вода!Ако не се прави в повечето случай се развива  инфекция-уровагинална,а причинител най-често е Ешерихия коли.При момченца е много по-рядко,поради по-дългата уретрална тръба!
Същото ме посъветва и педиатърката PeaceАко се пипа внимателно няма страшно

Общи условия

Активация на акаунт