Тихият пролетен дъжд...

  • 1 449
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
Аз съм черногледец храбър, не ме вземай на сериозно, но какво хубаво се е случило напоследък, на което журналистите не са обърнали достатъчно внимание?
 За времето в Разград вятъра виеше по стълбищата снощи, сега е умерен, още не вали.
Със сигурност ежедневно се случват много хубави неща,но ние не научаваме за тях.Със сигурност обаче ще научим ако някой е загинал трагично или е бил премазан,прегазен,изгорен или изнасилен.Веднъж самата Ани Салич каза в едно интервю,че за журналиста хубавата новина е лошата новина.

# 16
  • Мнения: 985
Страхът ми от тези бури не е плод на журналистическата намеса, напротив. Забелязвам едно изкривяване на природата, което със сигурност сме си го заслужили ние, човеците. "Тихият пролетен дъжд" отдавна не ме вдъхновява, защото не е онзи романтичен ромон, възпят от поетите, а постепенно се превърна в стихията, която се опитва да отмие шлаката на ежедневието ни. Ветрецът, с аромат на цъфнали клонки е вече сила, която отнася покриви, дървета, павилиони. Затова предупрежденията ги свързвам с отмъщението на природата, а  не със "състоянието на страх".
И все пак- дано да няма ужасии.

stefani6 , не вярвам изцяло на медиите. Най-често те търсят сензацията, а още по-често деформират истината до неузнаваемост. Но това вече е тема за съвсем друг разговор)))

# 17
  • Мнения: 3 537
Чак да ме е страх - не , ама напоследък и синоптиците не могат да познаят какво ще бъде времето, така или иначе природата е неузнаваема и непредсказуема, което пък като се замисли човек си е малко за страх.
При нас вчера нямаше толкова силен вятър, но днес е гадно, вали дъжд от през ноща и е студеничко навън,брррр

# 18
  • Мнения: 3 268
LidiS,права си,изместих темете,за което се извинявам.Просто много ме е яд ,че всичко,което гледаме е толкова стресиращо.Не казвам,че света трябва да се гледа с розови очила,но насилието в медиите вече ми идва в повече.

# 19
  • Мнения: 985
LidiS,права си,изместих темете,за което се извинявам.Просто много ме е яд ,че всичко,което гледаме е толкова стресиращо.Не казвам,че света трябва да се гледа с розови очила,но насилието в медиите вече ми идва в повече.

stefani6, разбирам те напълно и това е част от темата. Защото след погрешноподадена информация, идва ред на синдрома " лъжливото овчарче".

# 20
  • Мнения: 57
Абе какво валя от небето вчера над Пловдив, а? Колата ми тази сутрин беше на кални капки. А вчера следобяд малко ме росна дъжд и коженото яке също на капки станало. Забелязахте ли вие такъв феномен или си втълпявам?

# 21
  • Мнения: 1 311
След големите наводнения обвиниха синоптиците, че не предупреждавали населението за ветрове, бури, силни дъждове и т.н.

Хората си взеха бележка и почнаха да предупреждават, малко пресилено според мен.

Общи условия

Активация на акаунт