С лекота ли казвате НЕ?

  • 1 359
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 818
По отношение на  кардиналните решения в живота си, винаги съм ги взимала от раз, със замах и не съм се обръщала назад да премислям дали пък не съм сбъркала.

По отношение на хората съм изключително търпелива и много трудно се отказвам от тях.

Колкото до казването на "не", когато ме молят за услуга примерно, това го научих да го казвам с времето. В ученическите си години все исках да помогна на някого с нещо и се нагърбвах с такива непосилни задачи, че през носа ми излизаше. Постепенно се научих, че е по-добре да отказвам овреме за нещо, което знам, че трудно мога да направя.

# 31
  • Мнения: 2 407
И аз трудно казвам НЕ.Но зависи от ситуацията.Не я обичм тази дума.

# 32
  • Мнения: X
Според човека. Peace На хората които обичам, почти нищо немога да откажа, да не кажа съвсем нищо:) Hug Но има и такива, които още докато видя и знам че немогат да откопчат или получат нищо от мен Naughty

# 33
  • Мнения: 2 723
Трудни казвам НЕ, ама това е защото с лекота казвам ДА Thinking

# 34
  • Мнения: 17 546
Трудно казвам не, много се колебая, винаги се питам дали това е правилно....
От зодията ми е сигурно Thinking
Уф..И аз съм така..От зодията е,от зодията..
Не е, ще знаете! От годините е! Вече не ми е трудно да казвам НЕ! И съм много доволна!

# 35
  • Мнения: 2 439
Винаги, когато доловя и най-малкия признак, че се касае за използване, казвам НЕ - в къщи /да помогна с нещо на роднини, ако това означава пренебрегване на семейството/, на работа /ако колега не си е свършил работата, защото хленчи/, в приятелската среда /например молба за поръчителство/.
Но много обичам да казвам ДА bowuu

# 36
  • София
  • Мнения: 143
Много трудно казвам "не"- особено за кардинални промени. Колебая се, премислям го дълго, терзая се.
Завиждам на хората, които го казват с лекота.

# 37
  • Мнения: 3 537
зависи на кой и за какво казвам "не" Wink

# 38
  • Мнения: 2 491
Не обичам да рискувам и дълго обмислям нещата, преди да кажа да или не. Но по прицип много зависи от обстоятелствата, от ситуацията, от хората...

# 39
Хич не умея да казвам НЕ ,много ми е трудно Cry
И аз не мога.

Общи условия

Активация на акаунт