Не ми се прави секс, изобщо...

  • 20 355
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 146

 - Проблема не е в минерали, диети и т.н. а е Психо-емоционален, или както казват лекарите: Психо-Соматичен.
 
 

Само да спомена, че психо-емоционален и психо-соматичен са две напълно различни неща. "Соматичет" означава физиологичен, от сома (ст. гр.) тяло. Тоест, според лекарите е плисологичен проблем, който поражда физиологични проблеми, не само емоционални, а действително фозологични! Rolling Eyes

# 46
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

 - Проблема не е в минерали, диети и т.н. а е Психо-емоционален, или както казват лекарите: Психо-Соматичен.
 
 

Само да спомена, че психо-емоционален и психо-соматичен са две напълно различни неща. "Соматичет" означава физиологичен, от сома (ст. гр.) тяло. Тоест, според лекарите е плисологичен проблем, който поражда физиологични проблеми, не само емоционални, а действително фозологични! Rolling Eyes

 - Благодаря за уточнението, наистина не всеки знае, че соматичен - значи телесен, тъй като не всеки е учил медицина.

# 47
  • Мнения: 3 146
О, не се ядосвай, Александър! Аз не съм учила медицина, а малко старогръцки!

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 13:25 от gergandi

# 48
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
О, не се ядосвай, Александър! Аз не съм учила медицина, а малко старогръцки!

 Grinning newsm10  Grinning   

  ΣΑΓΑΠΩ!  - само това знам на Гръцки.  Peace

# 49
  • Мнения: 1 942
аз не разбирам защо така безропотно всички се съгласиха че това е изключително техен проблем, че и виновни се чувстват някои  Shocked ... Това е проблем и на мъжа до вас, точно 50%, да не е и повече. Ако главната му цел е да поседне пред компютъра, телевизора или масата с ракийка и салатка вечер, по бял потник и кръгло шкембенце, ако слабо го вълнува че вече не е вашия герой а само някой който плаща наема, кара колата, хвърля боклука и трепе паяци, то значи че той НЕ държи вие да го желаете  Crossing Arms.
Ако е някой като картинката на Хитко  Wink, който редовно се грижи за тялото си и има самочувствие, той ще има и вашето уважение и желание. Ако държи на секса няма да се муси в ъгъла а отдавна ще има стратегия как да накара жена си да го иска ... Щеше да знае какво харесва тя и как  Embarassed Grinning ...
Същото се отнася и за жената естествено, най-напред ние трябва да се харесваме за да ни харесват, не е лесно с деца, дом и работа, но ако искаш да има светкавици и гръмотевици вечер, всички трябва да полагат всякакви усилия  Peace ...

Напълно съм съгласна с мацката написала по-горното. Може би причината е твърде комплексна и вместо да се жалваме хайде да се залявяме за работа. Според мен началото трябва да е - самите ние да се харесваме физически и психически. Решението - тренировки, диетки, йога, медитации, психоаналитици. Ако не помогне да потърсим лекарска помощ - изследвания на хормони, сексолози /в крайна сметка генеколозите не са сексолози!/, медикаменти и т.н. Ако и това не помогне хващаме мъжа и му разясняваме, че не е нужно да "забележи", че една жена има желание за секс когато е разтоварена, весела и предрасположена. Не е необходимо да прави цяата домакинска работа, а да създаде настроение, обстановка и т.н. И тук кръга се затваря, за да се харесваме трябва и другите т.е. мъжете ни да ни казват че ни харесват и желаят.

П.П. Забелязвате ли колко зантригува тази тема мъжката аудитория  Mr. Green

# 50
  • Разград
  • Мнения: 3 110

Цитат
...Липсата на определени минерали също може да е причина за липсата на желание...

 - Проблема не е в минерали, диети и т.н. а е Психо-емоционален, или както казват лекарите: Психо-Соматичен.
 - Това е проблема на жена, която цял ден чисти, готви, ежеминутно е ангажирана да се справя с децата и накрая, когата мъжът си дойде от работа, вместо да я обгърне с внимание, той какво прави? ...
 ... - точно така!
  - ляга на дивана и си пуска някой екшън или футболен мач или... заспива...
 ... и чудно ли е след такъв продължил с години сценарий, че жената изпада в Апатия, стаза, всичко и става безразлично, включително и секса?
 
 


По-добре не бих могла да го напиша.Точно такава е ситуацията у дома.


# 51
  • София
  • Мнения: 344
Чета , чета и виждам, че всички споделят, а съвети малко   Thinking

Цитат
...Липсата на определени минерали също може да е причина за липсата на желание...

 - Проблема не е в минерали, диети и т.н. а е Психо-емоционален, или както казват лекарите: Психо-Соматичен.
 - Това е проблема на жена, която цял ден чисти, готви, ежеминутно е ангажирана да се справя с децата и накрая, когата мъжът си дойде от работа, вместо да я обгърне с внимание, той какво прави? ...
 ... - точно така!
  - ляга на дивана и си пуска някой екшън или футболен мач или... заспива...
 ... и чудно ли е след такъв продължил с години сценарий, че жената изпада в Апатия, стаза, всичко и става безразлично, включително и секса?
 
 
[/size]

НИМА ХОМЕОПАТИЯТА НЯМА РЕШЕНИЕ ЗА ТОВА ?

относно мен... имала съм такива периоди, но не много продължителни, не се насилвам , но търся и начини да повдигна духа, но глобално решение не съм намерила.

# 52
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
KITTI
Цитат
НИМА ХОМЕОПАТИЯТА НЯМА РЕШЕНИЕ ЗА ТОВА ?

 - Понякога има, а понякога няма, особено ако т.н. "поддържащата причина" е всекидневна.

Общи условия

Активация на акаунт