Отговори
# 30
  • Мнения: 3 447
Блонди, не става въпрос за отричане на корените. На мен песента страшно ми харесва, точно защото звучи български; затова и гласувах за нея. Песните на Каффе и Марияна Попова не са ми харесвали, не съм гласувала за тях. Не разбирам напъните за "наша гордост" на всяка цена. Не бих гласувала и за чужда песен обаче.

# 31
  • Мнения: 1 520
Категорично не.
И без това тази принадлежност не ми навява особени чувства. Просто факт.
Зависи и от сериозността на каузата, но аз и скампанията Не сте сами не съм съгласна и не я подкрепям където и да се иска това.

И не е отричане от корените, а просто несъгласие с изразените позиции.

# 32
  • Мнения: 27 524
Блонди, не става въпрос за отричане на корените.

Е, аз не съм се хванала точно за песента, а по принцип за категоричното НЕ, независимо за какво става въпрос. Разбира се, че което не струва, не струва и не гласувам, ако така смятам. Но категорично да съм против или да подпомагам чуждото  Stop

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, бих ...но зависи от каузата

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, бих ...но зависи от каузата

Имам предвид, зависи от това доколко е важна .... не се изразих правилно .... затова да обясня ....

# 35
  • Spain
  • Мнения: 3 750

ЛЕни 4ак дотам за БГ Хитлери да говорим - аи стига Simple Smile  Wink
 ..но ДА - пусках СМС-си като луда за Лорелайн  Wink миналата година - макар 4е изобщо не ми се нравеше ...само защото исках да си направя душевна 4икия 4е и ние " българите" сме на финал на Евровизия - не после колежките да ми казват - е пак се изложихте Simple Smile  ..както и за много други неща
и не - не бих подкрепила сериен убиец например
и да - срамувам се за всяка една лоша проява която се 4ува тук
и да - всяка една благородна  инициатива която е подхваната от някои българин тук,с цел някаква  смятам 4е е добра  и бих я подкрепила
виждаики тук разните му общности и разни националности мога с тъга  да ви заявя 4е ние сме наи разиденената нация .. защото когато трябва (ама наистина трябва ! ) другите общности тук са единни ..а ние вси4ки сме със "собствено особено мнение" - знам 4е ще ми ско4ите сега - да,  в план ли4ностен това е 4удесно .. но когато защитаваш интереси на нацията си само единството помага .пак казвам така мисля аз .

# 36
  • Мнения: 3 146
Не, в никакъв случай изборът ми не се влияе от това дали нещо е българско.
Така решавах, когато бях на 12, но вече не ме вълнува.

# 37
  • Мнения: 1 629
Темата не е представителна, не и след като петнайсет видни форумки вече казаха твърдо нье. Реалността(паралелната реалност в Клюкарника) показва друго. Гласува се и се адмирира, на поразия.

# 38
  • Мнения: 3 205
По въпроса. Не, не подкрепям неща, за които не съм съгласна. 

# 39
  • Мнения: 1 100
Не, в никакъв случай. Аз не мога да подкрепя нещо, което не харесвам.

# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Темата не е представителна, не и след като петнайсет видни форумки вече казаха твърдо нье. Реалността(паралелната реалност в Клюкарника) показва друго. Гласува се и се адмирира, на поразия.
Ако съм една от петнайсетте - е какво да направя, че наистина не бих подкрепила? Реалност или не - аз тъй мисля. Още: бутнат по рамото 'Гласувай бе, келеш, тва са нашти момчета!' действа увличащо за средния гражданин, много по-увличащо от това да чуе някаква песен по телевизията и да си каже 'Бахмааму, едно време какви песни имаше' и да не даде своя вот, съответно.
Интернет много зле действа на стадния ни принцип. Темата тук също го доказва Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 900
Подкрепям само това, което ми импонира!!!

Изобщо не ме интересува чия е инициативата!

За примерите, които са дадени

и в двата случая ПОДКРЕПЯМ - защо?!

1. Песента е невероятна, но и най-голямата боза да беше - е нашата песен!!!
В този ред на мисли - на кафенце беше руско-мафиотския успех  Mr. Green

2. За медиците - ама ИЧ не ми дреме дали за виновни!!!
Всяка нормална правораздавателна система изхожда от презумпция за невинност!!!

Не че вярвам повече в БГ съдебната система,
но поне тук НИКОЙ няма да си позволи подобен ЦИНИЗЪМ!!!

Верж, ето ти противоречие - при твоите примери - отговарям категорично ДА!

# 42
  • Мнения: 822
Ако влезеш в магазина,каква лютеница ще си купиш?...Аз лично-българска...Защото съм яла и македонски,и сръбски,и хърватски вариант на такава...Значи ли това,че съм националистка?
Ако попиташ китайския ми съсед,каква кола ще си купи-американска или японска,обзалагам се 99:100,че ще избере японската...И никой не го обвинява,че е националист...
Ако попиташ мексиканската ми колежка,какво ще направи,ако спечели 100 000$,дали ще отиде на екскурзия до Египет или ще предпочете да се завърне в Мексико,почти 99:100 ще избере второто...И на никой тук дори през ум няма да му мине мисълта,че е националистка...
На пръв поглед примерите нямат нищо общо със зададения от теб въпрос...Но и в трите случаи става дума за ибор.А в избора участват и разум,и чувства,и опит,и...За щастие или нещастие голяма част от хората не са толкова първични,та да се ръководят само от мирис,цвят,светлина или команда от свирка...Та в този смисъл въпросът е дори малко обиден...Ако трябва да интерпретирам:Оценявате ли се като толкова прости,та да подкрепите нещо,само защото е българско?
За Евровизия все още нямам мнение...Не съм чула другите изпълнения...
За медиците имам мнение и вече съм го споделяла...
Нищо лично Върги.Само изказвам мнение... Peace
П.П.И сякаш темите за патриотизма вече се изчерпаха...Много се спекулира с тях напоследък...
Предлагам ново заглавие за тема:Ако знаеш,че майка ти е ку.ва,пак ли ще я обичаш?...

Гласува се и се адмирира, на поразия.
Така е...Както и,че други неща се отричат и обричат...Пак на поразия.А прекаленото клатене и люшкане (от едната крайност до другата) не винаги са здравословни...

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 20:04 от niara

# 43
  • Мнения: 4 916

Ако попиташ китайския ми съсед,каква кола ще си купи-американска или японска,обзалагам се 99:100,че ще избере японската...И никой не го обвинява,че е националист...


По-скоро вероятно е другите китайци да му теглят един бой  Joy

по темата: концепцията "наш`то гардже е най-хубавото" е генетично заложена в местното население и няма как да убедиш народа, че има по-добри компютри от "Правец". т`ва е положението.

# 44
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
по темата: концепцията "наш`то гардже е най-хубавото" е генетично заложена в местното население и няма как да убедиш народа, че има по-добри компютри от "Правец". т`ва е положението.
Дааа бе... затова сигурно карате автомобили нов внос, вместо лада Алеко, м?

Таратанци...

Национализмът си е национализъм, ама ако трябва да се дават пари, всеки ще седне и ще помисли повечко. Всичко друго е бошлаф и въздух под налягане, мисля аз. Всеки знае да вика Ура! и Да живей!

Общи условия

Активация на акаунт