Отговори
# 60
  • Мнения: 25 672
Аз съм българче, обичам
по Родината да плюя.
Всичко българско и родно
ми е все през х.я...

Текст: Народен
Музика: Народна
Изпълнител: ССФ
 Sick

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
Това горното пък защо?

Стига бе, хора, откога 'българско' е синоним на 'най'? Или за едно може, а за друго - не?

Имаме си глави на раменете, с които да мислим.

# 62
  • Мнения: 3 447
Еее, Как'Сийо, ти го докара като отговор за Лиорена  Simple Smile
Това, че не бих гласувала за българска мис, ако не ми харесва, не означава, че всичко българско и родно ми е през х*я.

# 63
  • Мнения: 2 070
Ми по-скоро не!
За НАТО не я подкрепям и за други неща не я подкрепям, особено военни и разни икономически, които не ми се вижда да имаме интерес от тях.
Виж за миска или песен по-скоро да, ако няма нещо ослепително красиво друго, което да ми направи силно впечатление. Като знам какви са смотани повечето песни на Евровизия бих си подкрепила нашата с кеф, защото не е лоша, но нали нямаме такава опция все пак.

И Балканското подкрепям. На футболни мачове и всякакви спортни събития, ако има Хърватска, Турция, Румъния - който и да е съперника /с изключение на БГ/ - винаги съм за "наще" хора. Това без много да му мисля, така ми идва от вътре.

# 64
  • Мнения: 7 837
oф, како Сийке, ама нямаш спирачка и една и съща плоча въртиш, дееба и х.я.

# 65
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не, действам според принципите си и обстоятелствата,инфото и съответно какво аз знам  от  първа ръка! или втора, но не медийна!

# 66
  • Мнения: 1 866
И аз да си кажа патриотичната болката за сиренето... Много ме е яд, като виждам в магазина опаковки Фета, на които пише с голям гръцки шрифт - Feta cheese for greek salad, а най-отзад с миниатюрен шрифт пише product of Bulgaria...
И на мен това ми беше голяма болка във Франция. И снежанка продаваха гръцка и със свекърва ми даже се скарахме, защото тя настояваше, че това е гръцко ястие, нали така пишело! Не знам дали наистина е гръцка Снежанката, но просто подивях, защото като се има предвид фетата, това ми дойде в повече. Та се ядосах и й казах, че така или иначе и да е гръцка, в България я правим по-хубава!!! И като ми дойде на гости сега тука, всеки път й слагам Снежанка. Да се научи! Ааама ха! Синът й да не се е оженил за гъркиня, да внимава в картинката!  Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 25 672
Това горното пък защо?

Стига бе, хора, откога 'българско' е синоним на 'най'? Или за едно може, а за друго - не?

Имаме си глави на раменете, с които да мислим.

Именно!
Всеки решава сам за себе си дали ще гласува за някаква кауза или не. Всеки има някакъв вкус и право да си го отстоява.
Защо са тогава тези декларации и коментари?
Това, което ме дразни в случая е необичайното за мен зачестяване на темите, в които някои хора се чувстват едва ли не длъжни да оплюват всичко, което е made in Bulgaria. Съгласна съм, имат право на мнение, но защо това се превръща в мода тук?
Щом на някого нещо не му харесва, го подминава. Някой някого да е карал насила да гласува за нещо? Защо тогава такива декларации, това не мога да проумея?  newsm78
Отричането на всичко родно е същата проява на комплексарщина, както и отчаяният национализъм. Една и съща стойност, но с различни знаци. Като ги съберем, какво се получава?
Анихилация!

# 68
  • Мнения: 25 672
oф, како Сийке, ама нямаш спирачка и една и съща плоча въртиш, дееба и х.я.

Ще ти се!  Party
Не е ли противопоказно за тебе?   Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 5 606
Не. Не трябва да се бърка патриотизмът с национализма.
Peace

# 70
  • Мнения: 7 837
oф, како Сийке, ама нямаш спирачка и една и съща плоча въртиш, дееба и х.я.

Ще ти се!  Party
Не е ли противопоказно за тебе?   Mr. Green

По ми се ще, хората да вдяват за какво иде реч в някоя тема. А не да действат първосигнално-банално. Излагация и на ента степен елементаризация!

# 71
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
Всеки решава сам за себе си дали ще гласува за някаква кауза или не. Всеки има някакъв вкус и право да си го отстоява.
Защо са тогава тези декларации и коментари?
Това, което ме дразни в случая е необичайното за мен зачестяване на темите, в които някои хора се чувстват едва ли не длъжни да оплюват всичко, което е made in Bulgaria.

Защото, как' Сийке, има я и обратната тенденция.
"Изберете българското!"  newsm18

И това ти се повтаря и потретва, докато, капитулирал под стадния натиск, се предаваш и правиш каквото и да ти кажат, щом е За родину, за Сталину; и тук няма никакво значение аджеба, добро ли е това 'българско' или не - ти си длъжен като един истински партиот (и меценат  Mr. Green) да капиталовложиш именно в него, защото иначе какъв българин си ти!? Ако кажеш, че предпочиташ друго (не-българско), те гледат като гаден плужек-родоотстъпник.
Така че, не, дарагая - нито едното, нито другото е хубаво.
Имам право да преценя сама дали да гласувам за Евровизия или Мис Намсикваси или да подкрепя или да не подкрепя което и да е. Нямам нужда да бъда убеждавана, наплювана или агитирана нито за, нито против. Мога сама да избера. Благодаря  bowuu

# 72
  • Мнения: 3 423
Бу, кажи го ти, щото ако аз го кажа,
ще ме отнесат и обвинят в угърчинизъм.

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 22:27 от Liska

# 73
  • Мнения: 843
             Е , Бу , така е!!  Ама авторката е дала примери,   и  САМО  по тях,  аз викам "За българското"..  защото ако  издребнеем...  божкеййй, ще емигрирам!!
        И   подкрепата ми е  при положение , че говорим за инициативи, които не са търговски , рекламни и прочие...  
Само , че въпросът няма дефиниране.   Тоест може да се изпокараме / или нацелуваме/  ей така, по принцип, нъл?

# 74
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
Ама авторката е дала примери,   и  САМО  по тях,  аз викам "За българското"..  защото ако  издребнеем...

Няма нужда от издребняване. Въргалия си го е написала:

Ще подкрепите ли родна инициатива без да сте съгласни, само защото сте българи?

Това ми е въпроса - ще защитите ли кауза в която не сте убедени заради родното самосъзнание?

Общи условия

Активация на акаунт