Отговори
# 75
  • Мнения: 822
В подобни теми уж всички твърдим,че имаме глави на раменете си,можем да мислим,имаме право да избираме,и накрая пак приравняваме всички останали до "леки жени" или "девственици"(образно казано)...Средно положение няма...За мен това е по-жалкото...

# 76
  • Мнения: 3 423
Ама авторката е дала примери,   и  САМО  по тях,  аз викам "За българското"..  защото ако  издребнеем...

Няма нужда от издребняване. Въргалия си го е написала:

Ще подкрепите ли родна инициатива без да сте съгласни, само защото сте българи?

Това ми е въпроса - ще защитите ли кауза в която не сте убедени заради родното самосъзнание?

Няма, бре, не се ли разбра вече

# 77
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
И аз да си кажа патриотичната болката за сиренето... Много ме е яд, като виждам в магазина опаковки Фета, на които пише с голям гръцки шрифт - Feta cheese for greek salad, а най-отзад с миниатюрен шрифт пише product of Bulgaria...
И на мен това ми беше голяма болка във Франция. И снежанка продаваха гръцка и със свекърва ми даже се скарахме, защото тя настояваше, че това е гръцко ястие, нали така пишело! Не знам дали наистина е гръцка Снежанката, но просто подивях, защото като се има предвид фетата, това ми дойде в повече. Та се ядосах и й казах, че така или иначе и да е гръцка, в България я правим по-хубава!!! И като ми дойде на гости сега тука, всеки път й слагам Снежанка. Да се научи! Ааама ха! Синът й да не се е оженил за гъркиня, да внимава в картинката!  Crossing Arms

Така е, щото там като изровят някой каменяк и веднага му тургат надпис: "паметник на културата", а ние тук с багери си унищожаваме тракийски находища на нам си там колко години.

По темата: Зависи от каузата. На моменти съм националист. И да не ми харесва песента - ще гласувам, както и за български спортисти, стоки и всичко българско. Е, за БГ Хитлер  newsm78

# 78
  • Мнения: 6 993
Не, не бих подкрепила.

# 79
  • Мнения: 5 877
Не.
Тази песен за Евровизия я харесвам и с удоволствие бих подкрепила (но не може),
от онази на Каффе се срамувах.
И български стоки не купувам, ако ме съмнява качеството. Сори.
Каквото ми хареса, радвам му се много и подкрепям.

# 80
  • Мнения: 747
Анкета!

# 81
  • Мнения: 1 840
Не, не бих подкрепила нещо, което не одобрявам или в качеството на което се съмнявам. И като цяло - не ходя на избори и не гласувам за каквото и да било, та дори и за Мюзик Айдъл. Само не ме разбирайте погрешно - много обичам родината си и не искам да живея никъде другаде, харесвам езика си, народа си, българската природа.

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Не подкрепям нещо,което не ми харесва или в което не вярвам.Не вземам отношение по въпроса.Може да прилича на залягане зад другарчето,когато другарката ще изпитва,но това е положението.

# 83
  • Мнения: 5 577
Анкета да бъде, щом сте казали.  Peace

# 84
  • Мнения: 8 769
Защото, как' Сийке, има я и обратната тенденция.
"Изберете българското!"  newsm18

И това ти се повтаря и потретва, докато, капитулирал под стадния натиск, се предаваш и правиш каквото и да ти кажат, щом е За родину, за Сталину; и тук няма никакво значение аджеба, добро ли е това 'българско' или не - ти си длъжен като един истински партиот (и меценат  Mr. Green) да капиталовложиш именно в него, защото иначе какъв българин си ти!?
Е, тука пък аз предпочитам да избера българското пред турското, ставайки дума за дрехи. Сори, ама ако ние наистина ценим качествената българска стока, няма да има толкова турски боклук навсякъде. И на всичкото отгоре по-евтин. Е що за качество е това?

# 85
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Е, тука пък аз предпочитам да избера българското пред турското, ставайки дума за дрехи. Сори, ама ако ние наистина ценим качествената българска стока, няма да има толкова турски боклук навсякъде. И на всичкото отгоре по-евтин. Е що за качество е това?
А ако българското е по-некачествено от турското?
Пак ли ще го предпочетеш, просто защото е българско? Затова иде реч. Да е ясно.

# 86
  • Мнения: 8 769
Е, тука пък аз предпочитам да избера българското пред турското, ставайки дума за дрехи. Сори, ама ако ние наистина ценим качествената българска стока, няма да има толкова турски боклук навсякъде. И на всичкото отгоре по-евтин. Е що за качество е това?
А ако българското е по-некачествено от турското?
Пак ли ще го предпочетеш, просто защото е българско? Затова иде реч. Да е ясно.
Ай, за да спиш спокойно довечера, ще ти отговоря-не, разбира се, но няма да купя по-качественото турско. Ще се насоча към друго качествено българско или друго, различно от турско.  Mr. Green

# 87
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Много ми е забавна темата Wink
Цък - да не изтърва някой незаменим бисер  Sunglasses

В подобни теми обичам да цитирам западногрманската си снаха, която като ни беше на гости на село изпадна в транс от вкусните домати на майка ми,  но на въпроса - Абе нямате ли си по немско таквизи домати, отговори - Имаме всякакви, но си взимаме немски

Айде някой да ми говори за шовинизъм пак Wink

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 11:35 от Ян Бибиян

# 88
  • Мнения: 4 546
зависи.
примерът с песента - да , бих, освен, ако не сметна, че с нещо уронва името на бг- примерно-мазна чалгия. коцето калки ако се беше класирал също нямаше да го подкрепя - цялото изпълнение и костюмите ми изглеждаха жалки и извадени от нафталина. не бих искала въобще с такова нещо да се представяме пред света.  Naughty "вода" специално на мен много ми хареса и мисля, че заслужава да спечели-въпрос на вкус. ако не ми допада особено пак бих я подкрепила , просто ми се иска да победим, да дам крила на някой, както някой писа. имаше няколко такива песни, които не ми допадаха чак толкова, но ако се бяха класирали бих искала да спечелят.
за медиците - ако мисля, че са виновни, не бих подкрепила. за виновните трябва да има наказание.
така че - субективно, според ситуацията. не бих избрала българското или българската кауза на всяка цена, само защото е българска. но понякога бих избрала, дори и да не ми е съвсем на сърце.

# 89
  • Мнения: 3 334
определено НЕ Naughty

Общи условия

Активация на акаунт