Мъжете май пак са на далавера...

  • 2 122
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Другите просто командват мъжете, децата, роднините и колегите си, без афиширане.
Да, т.н. "лигли"  Grinning

# 16
  • Мнения: 843
   О , определено  мога  и сама.. , оправям се . Но не е необходимо другите да го знаят.

# 17
  • Мнения: 1 629
Липсва ми титлата ти, госпожице.
Лиглите са едно ниво по-нагоре от онези, неафиширащите. Те казват: милоооо, дай да ти духам, а после ще отидеш до онова магазинче за парфюмчето, щото пак ме болят краченцатаааа

Другите просто командват мъжете, децата, роднините и колегите си, без афиширане.
Да, т.н. "лигли"  Grinning

# 18
  • Мнения: 150
А феминизмът действително е измислен от мъже... И това го пиша с най-голямата си сериозност. Проблемът при жените, обаче, е че май не се нуждаят чак толкова от него и от еманципацията. Или по-точно май взеха лошите му прояви (на феминизма) - екстремизмът в него. Сега имаме една ясно прокарана черта в женското съзнание - светът е от жени и всички останали. Врагът е от другата страна. Каквото и да направи врагът, той все пак си остава враг. А това равенство ли, какво беше там...

# 19
  • Мнения: 4 068
Без да желая да съм еманципирана, просто мога да се справя сама с дете и домакинство. Факт.

Така е и при мен. Гледам да не го афиширам много, защото тогава няма да ми е изгодно положението. Мъжа ми помага във всичко почти, но аз съвсем спокойно мога и сама.

# 20
  • Мнения: 4 176
МОга, но не искам!
Следвам девиза " като има кой, защо пък аз".

# 21
  • Мнения: 3 423
Уморените еманцета ги убиват, нали

# 22
  • Мнения: 1 002
Като и " преди " е било така, какъв е смисъла тогава на тази еманципация ? Да се дефинира официално женския стремеж към омъжкаряване ли?
еманципацията не е стремеж към омъжкаряване , не знам защо така се тълкува ..
това е  равенство , за което жените са се борили столетия наред ...от това да бъдат една от  вещите в семейството , те са извоювали пълно равенство ( или почти пълно )

# 23
  • Мнения: 4 585
    На лекция в селското читалище една баба пита лекторката:
   - Булка, аз не разбрах кой туй манципация.
   - Еманципация бабо, е не само мъжът да е отгоре, ам и жената понякога.
   - Ааа, че то туй го имаше и по нащо време, ама му викахме "врано конче".

  Комунистите бяха царе на управлението на идеята еманципация. Вие сте млади, не сте били родени. Бригадирки с ръчни колички са търчели из Хаинбоаз, Копринка, Волуляк, Димитровград. После трактористки, комбайнерки, космонавтки. За многомашинничките тъкачки на 20 стана:

Ех веднъж голям да стана,
ще тъка на двайсет стана
И за теб, и за мен
всеки да е пременен.

Как мечтая да съм потник,
на гърба на млад работник.

# 24
  • Мнения: 42
Аз съм дама и не желая да съм еманципирана.
Така всичко ми е наред с кавалерството от страна
на мъжете и взаимоотношенията в семсйството ми.
Не казвам, че не се грижа за всеки член, но и всеки
член от фамилията проявява разбиране към мен.
Така няма седмица без да съм получила букет цветя,
подарък или обикновен жест на признателност и
нежност. Щастлива съм без еманципацията.
 Гадно ми е да я наблюдавам в обществото.
Живо превръщане на жената в кон  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 386
Ох,много го обичам този форум...
Тук ми се прииска да го кажа,какво да направя..... Heart Eyes Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 451
О, предпочитам мъжът да поема своята роля, но сега съм сама и волю-неволю се оправям  абсолютно със всичко. Не ми е никак приятно, нито изпитвам непроедолима гордост от това, друго си е мъж да има в тази къща.

# 27
  • Мнения: 2 195
Таз дума как я мразя  ooooh!  Еманципация , да , да . Тука от нея са заприличали изцяло на мъже - карат влакове , трамваи , товарни камиони и т.н. Ходят по-зле облечени и от мъже да им е по-удобно  Rolling Eyes  За какво - да се доказваме ,че можем да вършим това , което и те могат .Ами че то е ясно и обратното . Защо аджеба да се обезличаваме тогава  newsm78  Харесва ми просто да съм жена , за каквато съм родена , другото мистър Пиер Дако го е казал .

# 28
  • Мнения: 200
На вас са ви объркани понятията нещо.  Еманципация е освобождаване от състояние на зависимост, от предразсъдъци и ограничения. Та да бъдеш еманципирана не е никак лошо, да не се бърка със социалистическата майка героиня. Мъжът трябва да поеме част от домакинската работа, именно това е еманципацията, преодоляване на предрасъдъка , че домакинската работа е женска.
Забелязвам масово отричане на еманципацията и в същото време масово празнуване на 8 март. Какво празнувате на 8 март? Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 3 674
Именно, това поведение на повечето жени ( не казвам че е грешно и на мен ми е добре от факта, че мога да се справям и сама ), не прави ли услуга на мъжете да се чувствата, как да кажа...по-облекчени?
В балакнските държави го има....както го казва6.Мъжете са по-облекчени....Но не и тук на запад.Татковците са не  по кофти мами...дори някои превъзхождат мамите.Сменят пелени,готвят,перът....е с кърменето  ... newsm78 няма как..там мама се справя сама
Не искам де се приеме ли4но от бг татковците... Stop просто живеем в "друг свят и друга култура". на блканите.....има си  доста разли4ия.Просто друг манталитет...донякъде съм склонна да мисля, 4е вина имат майките  във възпитание на "син4етата" си ...и жените на съпрузуте си...Peace

Общи условия

Активация на акаунт