Кекс с 2 яйца (бързо, лесно, вкусно:))

  • 51 482
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 159
За втори път го направих, само че вместо сладко сложих стафиди, орехи и няколко настъргани ябълки - стана супер Peace
Аз съм много начинаеща с десертите Mr. Green и не знам дали защото го бърках много повече или защото го пекох на по-ниска темп., но този път бухна повече и стана много пухкав.
Не съм много наясно с израза "разбиване на яйцата и захарта до побеляване" наистина ли толкова дълго трябва да се бърка докато стане бяла сместа? newsm78

# 61
  • Мнения: 481
Не съм много наясно с израза "разбиване на яйцата и захарта до побеляване" наистина ли толкова дълго трябва да се бърка докато стане бяла сместа? newsm78

Почти буквално стават бели:) Но пък виж как сама си открила, че с повечко бъркане става по-пухкав кекса. Радвам се, че все по-добре се справяш...  кекса наистина търпи модификации, стига да се спазват пропорциите на основните продукти.

Аз не овалвам в брашно плодовете, но пък явно наистина много зависи от сладкото и всеки трябва да си открие неговото сладко, пък ето barabana е открила друг начин и така:)

Успех и на дугите, които няма да се уплашат и да пробват кексчето:)

# 62
  • Мнения: 2 159
Ясно предния път в бъркането е била грешката, пак беше станал много вкусен ама сега е толкова пухкаввв Grinning
Щастливка ще знам вече, страхотна рецепта каквото и да му сложиш става божествен Hug
За Великден пак ще го майсторя Peace

# 63
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Sarina, направих и твоя вариант снощи. Много е вкусен, само че май наистина трябваше да направя двойна доза  Wink

# 64
  • Мнения: 1 091
Щастливка, моето синче-кулинарче си намери твоя кекс във форума и го забърка /с малко помощ от мен/. Сега се пече, почти готов е и как се е надул самооо..., а как миришее...страхотия! Сигурно ще е много вкусен, още не сме го опитали, но не се въздържах да пиша, като гледам какво е станало, изглежда страхотно! Мерси за рецептата!

# 65
  • Мнения: 481
Хехее:)
Ви, дано малкото ти кулинарче е доволно от резултата, както и вие разбира се:)

# 66
  • Мнения: 1 037
Ето и моя резултат newsm10 Като начинаеща в готварството,май се получи добре Peace

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 14:45 от sladka_blondinka

# 67
  • Мнения: 261
И аз го правих.Страхотен е!  bouquet

# 68
  • Мнения: 2 386
Това ще бъде първият ми опит-стискайте ми палци  Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 481
sladka_blondinka,  МАМА КРАСИ  Hug

evanescent, стискаме, стискаме  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 462
А дали мога да сложа какао в кекса? Ще се промени ли с нещо консистенцията?Може би по- малко брашно трябва да се сложи... newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 462
И още нещо ме терзае! Кексовата форма с какво се намазва за да не се залепи кекса,в случай че не е тефлонова?

# 72
  • Мнения: 481
А дали мога да сложа какао в кекса? Ще се промени ли с нещо консистенцията?Може би по- малко брашно трябва да се сложи... newsm78
можеш спокойно да сложиш какао, стафиди и т.н. без да променяш останалите пропоциите на продуктите.

И още нещо ме терзае! Кексовата форма с какво се намазва за да не се залепи кекса,в случай че не е тефлонова?
Олио за намазване! Аз слагам само това независимо, че кексовата ми форма е тефлонова.

Успех  Stop

# 73
  • Мнения: 2 159
аз за пореден път го правих, но какво стана този път супер бухна и по едно време падна и стана 2 пръста, един ужасно клисав. Ще се побъркам вече с това печене, все не оцелвам нещо когато ми е за пред гости Confused На каква Т го печете? Може ли от това, че ми е малка дозата за каксовата тава да ми е спаднал? Макар, че миналия път в нея го правих и беше супер Peace

Общи условия

Активация на акаунт