Темичката на чакащите

  • 24 747
  • 307
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 669
Или тихите води са най - дълбоките? Кой знае...


#2gunfire Абееее, да му мисли... Laughing Laughing Laughing

Това на шега..., срещата е минала супер, той доволен, тя доволна...
Утре я чакаме да дойде вкъщи и вече сме на финалната права - ДОКЛАД...

# 256
zdraveite az sam v spisaka na chakastite ot 2 meseca .namam tarpenie .ne moga da spa

# 257
  • Мнения: 3 715
Здравей, добре дошла, ще е чудесно ако пишеш на кирилица и се регистрираш.

# 258
tolkova sam izmorena i tova naprezenie me pobarkva

# 259
така е по добре май
каде и как да се регистрирам
малко сам тъпа

# 260
  • на път
  • Мнения: 2 804
zdraveite az sam v spisaka na chakastite ot 2 meseca .namam tarpenie .ne moga da spa

Здравей и на теб!  bouquet  bouquet  bouquet Споко, ще е полезно и за теб и за алчо (като се появи да си в баланс). Прочети инструкциите и ще влезеш във форма със регистрирането.

# 261
Здравейте!
Искам да се включа и да Ви кажа, че от понеделник започваме да събираме документи за осиновяване.
Много съм щастлива! Съпругът ми също!
Нямам търпение да ги събера всичките.

Здравей Lilia_n_s, добре дошла сред нас Hug.
Помня те от Проблемното - не зная дали и ти ме помниш, защото там предимно четях и по-рядко пишех. Имах и друг ник, който сега ми се струва много подтискащ, затова го смених  Wink (там бях low_hearted). Откакто се решихме на осиновяване, усмивката се върна на лицето ми и сега с надежда гледам към бъдещето.

Добре дошла и на Zuze Hug. Ние също сме вписани в регистрите преди малко повече от 2 месеца и разбирам нетърпението ти Grinning.

# 262
  • Мнения: X
Да ви питам, че нещо търпението ми е на привършване... колко време след като ви прочетоха доклада започнахте да получавате писма? Някъде из библиотеката от Нормативни документи намерих срокове, но спазват ли се?

На нас ни прочетоха доклада, социалната каза да чакаме обаждане, за да ни дадат разрешението за вписване и вчера като и се обадих да проверя защо никой не ни търси се оказа, че е излезнала в отпуска и е на работа в началото на август. От Социални грижи вдига само някаква жена, която каза, че няма достатъчно информация и не може да ми отговори. И сега се чудя дали социалната е предала доклада преди да излезне в отпуска, както се надявам и ако е така, кога да чакам писмата?

# 263
  • Враца
  • Мнения: 5 208
При нас на 25.06 излезе доклада и заповедта за вписване е от същата дата.
На 03.07 ми се обадиха, че ни изпращат документите в отделните градове и като гледам датите в писмата от 06.07 са започнали да ни получват доклада и веднага са ни писали писма.
Защо не отидеш на място и да искаш тази жена, която е останала да провери?
Всъщност получихте ли писмено заповед по пощата, че сте включени в регистъра?

# 264
  • Мнения: 286

На нас ни прочетоха доклада, социалната каза да чакаме обаждане, за да ни дадат разрешението за вписване и вчера като и се обадих да проверя защо никой не ни търси се оказа, че е излезнала в отпуска и е на работа в началото на август. От Социални грижи вдига само някаква жена, която каза, че няма достатъчно информация и не може да ми отговори. И сега се чудя дали социалната е предала доклада преди да излезне в отпуска, както се надявам и ако е така, кога да чакам писмата?
Навремето на мен ми се наложи да чакам соц.работник да се върне от отпуск. След като беше готов доклада , седмица го бавиха докато го подпише директора на соц.служба и още толкова докато го изпратят в Съвета по осиновяванията, защото ми обясниха, че се носи от куриер, а в момента се готвели 3-4 доклада и той ги носи накуп, за да не се разкарва няколко пъти.
Нещо тук рових в старите постове. На вас не ви ли изтича септември срокът за доклада или греша? Аз съм на 3 години далеч от темата, но при мен го работиха 4 месеца доклада. Не знам, може би сега по-бързо действат. Все пак аз съм една от първите, осиновили по новия закон.
С две думи, въоръжете се с търпение - вашето детенце ви чака!

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 15:04 от Bonita77

# 265
  • Русе
  • Мнения: 212
времето от подавене на документи,срещи със социалния работник,доклад и вписване в регистъра беше три месеца.писмата "заваляха" след седмица всичко мина бързо,като сън...после дойде "голямото чакане"- отначало бях напориста в настроенията си,нетърпелива,задъхана от нерви. от февруари 2006  чакам и се моля да извлека най-полезното от това положение.разбрах,че трябва да се успокоя от напрежението на въпроса "ще стана ли майка" и когато започнах да мисля "когато стана майка" нещата станаха поносими.в душата ми настана покой и ми е леко,мога да мечтая и някак странно,но се подготвям в трепетно очакване да стана майка и чудото ще се случи - моето дете ще ме намери... Hug

# 266
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Аз съм точно обратно- сега съм спокойна, защото знам, че е прекалено рано да ни се обадят.
Мислих си, че след като излезе доклада и започнат да пристигат писмата ще стана кълбо от нерви, а сега сякаш нищо не се е променило.
След няколко месеца кой знае каква нетърпеливка ще стана Grinning

# 267
Здравейте, аз не съм от търпеливите и за това ви пиша сега, още преди да получа акаунта с който ще се регистрирам в сайта! Прочетох почти всички изказвания в "Темичката на чакащите", но определено не откривам конкретни срокове и дати, които биха помохнали на начинаещите Sad Аз мога да споделя при нас как протичат нещата и дано бъде от полза на тепърва започващите тази процедура Simple Smile Първо взех от Отдел закрила на детето - заявление което трябваше да попълним и заедно с куп документи (чийто списък ти дава соц.работничка от този отдел) да подадем. Тук срок за подаване няма - който когато е готов с документите (някои са от съда) и ги подава. От този момент насетне - почва да тече 3 месечния по закон срок, в който се извършва вашето оценяване (ободрение или не). И той мина гладко, като по желание на соц.работничка може да бъде и по-кратък Simple Smile. После за около седмица (тък като по закон в 3 дневен срок - са длъжни да те впишат в регистрите на рег.дирекции които сте избрали) почвате да получавате от различните соц.дирекции писма че сте вписани в регистрите на осниновители в съответните градове. И след тези получени писма - трябва да се очаква най-голямото (това с което ще те извикат), но при нас мина вече месец откакто са ни вписали и още не сме получили такова. Аз съм princeska77  и ще ми е приятно повече хора които са минали по този път да споделят за него! ДО скоро

# 268
  • София
  • Мнения: 9 517
Добре дошла принцеска и много скоро да свърши чакането ти  Hug

# 269
  • Мнения: 32
Здравейте отново! Първо искам да благодаря на Фокусче за приветствието и вдъхването на надежда и второ бих желала да съм ви от полза относно етапите на осиновяване, които съм минала и ако някой от вас може да ми пише какво точно упоменават в писмото с което викат за детенце и дали ако се наеме адвокат няма да е по-бърза процедурата Simple Smile
Приятно ми е да съм сред вас и дано всички бъдем щастливи  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт