Нощно кърмене?

  • 1 061
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 277
Да ти е живо и здраво детенцето!
То е съвсем малко още и нощното кърмене е задължително!
Ние сме на 9 месеца и все още се храним през ноща на няколко пъти, когато бебчо си поиска. Дали в бъдеще ще го храниш през ноща ти ще си прецениш, но за момента е необходимо!

# 16
  • Мнения: 1 691
И аз кърмя през нощта.
Ако спи - не го будя, но ако се размърда и почне да примлясква, най-лесното ми е просто да го накърмя и всички отново да захъркаме. Това последното за мен е много важно, защото не ми се налага да дондуркам ревящо бебе посред нощ и мъжът ми може да си отспи (а и аз също).

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
НЕ не съм го кърмила през нощта. МОйта педиатърка обратното ми беше казала. Две седмици се борихме да го премахнем и успяхме.Но ако сте недоносени може и затова да ти е казала да го кърмиш или другият вариант да стимулираш гърдите да образуват кърма.

# 18
  • Мнения: 753
Много се кърмехме в началните месеци нощем. Сега сме на 6 месеца и по два пъти ставам нощем. Колкото и когато поиска му давам да суче- толкова са сладки тези нощни кърмения.... той спинка и така и не се събужда Simple Smile,милият заек!
Има дни , когато и по-често иска нощем-май заради зъбките. Случва се и някой път 5 смуквания да го успокоят и да се отпусне заспал...Имам чувството,ч е иска да  усети, че съм до него...
Кърми си спокойно. Когато бебето е спокойно, и ти ще бъдеш спокойна!
Да ти е живо и здраво и успешно кърмене!!!!

# 19
  • Мнения: 4 242
Браво на педиатърката ти, така да се чува!

# 20
  • Мнения: 184
Абе щом иска давай му да суче не го лишавай,на мен личната лекарка ми беше казала да не го кърмя през нощта,за да правим нощтна пауза но той искаше да суче и аз му давах,но в последствие сам се отказа да суче като наближи 3 месеца,така че давай на детето

# 21
  • Мнения: 313
Продължаваме да са кърмим през нощта и не само в 3, а и 23,1,5... и когато поиска  Laughing За малките бебоци е особено важно нощтното кърмене. Най- дългата нощтна пауза трябва да ти е 4 часа и то ако бебето я иска. Ако обаче плаче за папкане най- добре му давай. То най- добре знае от колко и кога има нужда. Успех Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 424
Да ти е живо и здраво бебчето ние все още се кърмим през ноща. Не гледай час когато то поиска ти го кърми Peace
вече започна да става по веднъж на нощ, но в началото си беше точно на 3 часа Peace

# 23
  • Мнения: 59
Да  ти е живо и здраво бебчето! Simple Smile И аз кърмя през нощта от самото начало, та и до днес. Имаше само един период от около месец/четвъртия/, когато не се будеше, но отново си възвърна след това режима. Буди се 2-3 пъти на нощ, свиква се, не смятам да го лишавам от папкането, за сметка на моето спокойствие.

# 24
  • Мнения: 1 896
И аз кърмя през нощта.
Ако спи - не го будя, но ако се размърда и почне да примлясква, най-лесното ми е просто да го накърмя и всички отново да захъркаме. Това последното за мен е много важно, защото не ми се налага да дондуркам ревящо бебе посред нощ и мъжът ми може да си отспи (а и аз също).
При нас беше точно така - след годинка и половина почна постепенно сам да се отказва от нощното сукане, но окончателно спря чак малко преди две.
За мен най-добрият вариант е да си сложиш бебето някъде да ти е лесно да го вземаш при теб без да ставаш, за да не си разваляш съня. По този начин може и да не помниш на сутринта колко пъти се е будило да суче, ще се наспивате всички максимално добре.
Е винаги има периоди на по-голямо нощно сукане - зъби, хреми и т.н., но с цица всичко минава по-лесно, отколкото да се разхождаш цяла нощ с ревящо бебе на ръце.
Успех и приятно кърмене - наистина е удоволствие!

# 25
  • Мнения: 2 159
Не съм си поставяла за цел да кърмя или не Ема през нощта, водила съм се само от нейните желания.
Втория месец отказа нощното хранене, сега от 3 дни се буди и иска да яде в 6, един път се събуди и в 3 и в 6. Когато поиска я храня, но нарочно да я будя Naughty

Общи условия

Активация на акаунт