От кога захранихте с пюрета?!?

  • 1 765
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 194
На 6 навършени започнах със зеленчуково Peace
И аз

# 61
  • Мнения: 851
Преди около седмица!Сега въвеждам плодовете, после ще почна зеленчуците. Хранене не смятам да замествам скоро Flutter

# 62
  • Мнения: 276
Момичета, а аз искам да попитам как точно става захранването: по една лъжичка ли, или направо заместваш едно ядене? И кое ядене? И с какво се започва - каша или пюре? Плодови или зеленчукови?
Кое е правилно?

# 63
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичета, а аз искам да попитам как точно става захранването: по една лъжичка ли, или направо заместваш едно ядене? И кое ядене? И с какво се започва - каша или пюре? Плодови или зеленчукови?
Кое е правилно?
Захранването започва с 1-2 лъжички еднокомпонентно пюре-плодово или зеленчуково по твой избор-можеш да прочетеш,има доста инфо тук във форума.След това следиш за някаква алергична реакция.Педиатърките на сина ми не препоръчват кашата за първа храна-според тях е по-трудно смилаема от пюретата.Аз захраних със зеленчуково пюре,защото ме е страх,че ако захраня със сладките плодови пюрета после ще отказва зеленчуковите.Давам само на едно хранене-обедното.Нов плод или зеленчук се въвежда веднъж седмично,може и отделно,може и прибавен към вече въведени такива.След около 20 дни сина ми изяжда достатъчно количество за да се замести млечното хранене на обяд.Ако пюрето е по-рядко-загрявам го в МВ и добавям от неговото АМ.Някои деца възприемат така по-добре немлечната храна.Като цяло установих,че захранването е бавен процес,не трябва да насилваш детето ако не иска повече от няколко лъжички в началото.Има майки,които добавят пюрето в млякото и така захранват.Според мен не е правилно това,защото освен с новата храна,детето трябва да свикне и с лъжицата.Първия месец аз ще давам само зеленчуци,след това ще въведа плодовете за 1 месец и чак тогава кашите.С плодове не се замества хранене.
И друго важно,което аз спазих-според новите тенденции в храненето на бебето не се захранва преди 4 навършени месеца,но не и след 6-ия месец.Не съм давала и сок.До 4-ия месец беше само на АМ.

# 64
  • Мнения: 57
След шести месец. До тогава бебчо беше наясно само с вкуса на кърмата.

# 65
  • Мнения: 276
Благодаря, момичета! Аз така или иначе нямам намерение да захранвам преди 6-ия месец, и сокове не съм давала и няма да давам, но не знаех например, че захранването трябва да стане не по-късно от 6-ия месец и точно начинът, по който става това. Благодаря!

# 66
  • Мнения: 4 451
От средата на шестия (навършен) месец. Захраних първо с оризова каша и после последваха пюренцата. Нашият педиатър е много възрастен и съответно не одобрява новите схеми на захранване и за жалост се налага да го лъжа. Embarassed

# 67
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
На мен личната ми каза като наближи 4-ия месец тогава да започнем с плодово пюре,а преди това само сокчета от ябълки и моркови.

Абсолютно същото е казала и личната лекарка на снаха ми.
Племенницата ми е на 4 месеца и половина, а и пюретата
доста й харесват.

# 68
на 4 и половина, но захраних първо с оризова каша

# 69
  • Мнения: 375
Mari_anka
От средата на шестия (навършен) месец. Захраних първо с оризова каша и после последваха пюренцата. Нашият педиатър е много възрастен и съответно не одобрява новите схеми на захранване и за жалост се налага да го лъжа. Embarassed
Marianka - ти ме разби. Защо не го смениш като е остарял ??Паднах  от смях. Laughing
И  коя марка са най -добри- на ХИП или нестле?

# 70
  • София
  • Мнения: 277
на 5 и половина - започнах с картофче с кърма, за да й е познат вкуса и до сега нищо не ми е отказвала... папка с голяма охота, а и после пак по две цици си изяжда... 

Общи условия

Активация на акаунт