Кога започнахте отново работа или кога планирате да започнете?

  • 3 047
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 618
То аз не съм спирала ,бизнеса семеен свеки пенсионерка та се опитвам да огрявам навсякъде.

# 76
  • Bapнa
  • Мнения: 762
семеен бизнес и бачках до последния ден преди секциото и откак бебо стана на 20 дена ходя по 1-2-3 часа дневно Simple Smile

# 77
  • Мнения: 3 634
Когато ми беше времето да съм ученичка, студентка, работник....аз си свърших своето. Излизам в отпуск днес, а термина ми е за октомври.  Сега искам да се посветя изцяло на бебето и татко му.  Heart Eyes

Странно ми е когато някои дами казват, че не могат без работата си. Ако трябва да избирам между излежаването сутрин и истеричните телефони в офиса...... Само острата нужда на средства е мотивираща според мен.

# 78
  • Мнения: 46
запчонах работа когато малката беше на 3 мес. .трябваха ни пари,предложиха ми повишение.Все някога ще трябва да се разделя с малката дали на 3мес. или на 5год тя ще реагира по един и сащи начин,което не значи , че ще ме обича по-малко или съответна аз нея.

# 79
  • Мнения: 463
Хич не си харесвам работата и ако има как да не се връщам, ама няма как. Мисля след навършването на 2 годинки на бебо.

# 80
  • Мнения: 3 478
Аз се извинявам, че може да прозвуча малко крайно, но и царица да работех, не бих се върнала 12 седмици след раждането.
Имам предразсъдък по въпроса, че ранното откъсване на бебето от майка му не му се отразява добре и предвид, че човек има средно две деца в живота, а 40 години работи... няколко месеца повече са много важни за бебето, а няколко месеца по-малко не са фатални за кариерата.
Но аз не живея в страна, където майчинството е 6 седмици и не мога да коментирам точно тази практика.



Точно така, не можеш да коментираш. Не се заяждам, но след като не си наясно не мисля че това изказване е на място.
Аз се върнах на работа след 6 седмици, точно защото живея в такава страна и тук нещата просто стоят така. Не ми хареса, но това е положението. При първо дете тук е направо немислимо да си останеш в къщи ако имаш стабилна работа. Виж при второ с вдигането на разходите около гледачки и застраховка може и да е по-изгодно да си остане майката в къщи, но иначе не е лесно. И аз съм си мечтала за майчинство по БГ, но тук няма да го получа. Просто се нагаждаме към ситуацията.  Ранното отделяне на дъщеря ми ( ако въобще мога да го нарека такова, защото все пак не съм я зарязала) досега не съм забелязала да и се отразава зле по никакъв начин или пък да се е отчуждила от мен. Имаме щастието да разчитаме на помощ от семейството до годинката на малката и това беше голям плюс за нас.

# 81
  • Мнения: 1 353
Мисля да се върна на работа ~ когато Али направо 2 годинки и половина. Трябва да тръгне на ясла а това няма да стане преди септ. 2008г., защото е родена март.

# 82
  • Мнения: 1 044
Аз ще гледам детето си в къщи, докато навърши 3 г. Трудно ми е, защото обичам професията си, чувствам се малко  "десоциализирана" и имам много малко лично време. Но ужасно се страхувам от болести и психически травми и затова не пуснах момченцето си на ясла. Малко поне да закрепне и физически, и психически. Прочетох наскоро книгите на Мадлен Алгафари и в нейно име намерих поддръжник- тя твърди, че ранната раздяла на детето с дома и най-вече с майката има сериозни последици за психиката, напр. има връзка с болест като анорексията. Освен това в тези години, когато се формира имунната система на детето аз му предлагам домашно приготвена и разнообразна храна , много плодове и зеленчуци и дълги разходки в парка на чист въздух. А това в яслите го няма!

# 83
  • Мнения: 686
Рали беше на 1 г. като започнах работа

# 84
  • Мнения: 3 216
Марти беше на 7 месеца,когато се вьрнах. Пьрвата седмица ходих всеки ден в офиса,да си опресня знанията и после си продьлжих от вкьщи.

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 19:53 от kremena

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
С първото дете се върнах на работа, когато навърши 5 месеца, а сега - след 6 месец. Имам късмет, че работата ми не е с целодневна заетост   bouquet

# 86
  • Мнения: 9 990
Я стига!!!
Има професии, в които ако не се върнеш бързо и аут.
Имам една позната-счетоводителка-5 години вкъщи-познайте сега колко е в час и как я искат от всякъде ooooh!
И после-имат някои баби на разположение-супер!!!Какво по-добро!
Аз самата, нямам на разположение баби и с първото дете детегледачка не можех да си позволя.Върнах се тогава, когато успях да внедря детето на ясла-т.е. тогава изискването беше да е проходило дете, а това се случи след година и малко...Сега с второто-може и по-рано да се случи, ще видим.
 Peace

# 87
  • Мнения: 1 098
Смятам поне 2 год да гледам бебето си

Общи условия

Активация на акаунт