Деца с очни проблеми, редки аномалии и не толкова редки очни заболявания

  • 42 447
  • 506
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 86
Здравейте
Моля ви, кажете ми какво означава "бледи папили"?  newsm78 Търсих из интернета инфо , но нищо конкретно не намерих. Много ще съм ви благодарна ако може някой да ми обястни.   bouquet   

# 31
  • Мнения: 450
Viki i mama,благодаря  bouquet Топов го е преглеждал,когато беше 3 месечен,може пак да отидем Grinning

# 32
  • Мнения: 3 914
Здравейте
Моля ви, кажете ми какво означава "бледи папили"?  newsm78 Търсих из интернета инфо , но нищо конкретно не намерих. Много ще съм ви благодарна ако може някой да ми обястни.   bouquet   
Ами това е просто симптом,няма такова заболяване,затова не намираш нищо Peace
По принцип папилата е червена,това е мястото на ретината ,от което излиза зрителния нерв/диск на зрителния нерв/.
Възможно е намалено зрение.
Лекарите какво казват?

# 33
  • Мнения: 86
Здравей, viki i mama. Благодаря ти за бързия отговор. Лекарите нищо не казват. Първият път когато ходихме, А това беше преди 3м. ми казаха, че трябва да се проследи, а втория път не искаха да се ангажират с мнение- казаха "не се знае дали вижда, доколко ще вижда и дали изобщо ще вижда. Не желая да се ангажирам с конкретно мнение. Папилите са отново бледи" .
Можеш ли да ми дадеш адрес в Интернет да прочета нещо по този въпрос?
Благодаря ти предварително.  bouquet
На всички в този форум пожелавам от сърце много здраве и никакво боледуване Stop.

# 34
  • Мнения: 3 914
Здравей Дари,за съжаление не мога да ти дам линк,наистина няма инфо в интернет Sad
Има много информация ,но в учебниците по офталмология.Ако искаш прочети някой учебник, в библиотеките има,или купи такъв Peace
От друга страна,щом лекарите смятат че е достатъчно само наблюдение засега,може би така трябва PeaceВремето ще покаже Peace

# 35
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
И аз се включвам в темичката, въпреки че дъщерями е повече с козметичен отколкото с очен проблем. Тя е с вродена птоза на двата клепача. На единия повече на другия по-малко, и това лято ни предстои операция за повдигане на клепачите, като аз съм малко притеснена да не би да ги повдигнат неравномерно. Иначе със зрението сме в норми, на всеки 6м ходим на преглед и го следим да не се повлияе от клепачите.
Ако някой е минал през това ще съм благодарна на информация.
Пожелав здраве на децата ви и успешно решаване на всичките ни проблеми, вярвам че заедно дори и виртуално сме по силни.  bouquet

# 36
  • Мнения: 3 914
Здрасти Hug
Добре дошла при нас Hug
Мога да ти препоръчам лекар ,точно за вас,проверено Peace/дете с тежка птоза на двете очи-сега без проблем,комшииче ми е Wink/
И аз се пробвах  Laughing,но не е за нас ,а за случаи като вас Peace
Ако проявяваш интерес..................

# 37
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Искам още една консултация, и ще съм благодарна на координати. Досега съм я водила само във Варна при Контрова, жената е много компетентна, но за операцията ми се ще още едно мнение. Благодаря предварително Hug

# 38
  • Мнения: 2 531
Здравейте, дали някой ще има подобен нашия проблем???
Сина ми кривеше малко едното око по рождение. На 1г. го заведох на очен лекар и му изписа очила , изследванията не показаха кой днае каква патология, около 2 диоптъра и на двете очи , но с очилата не кривеше. Само че той упорито отказавше да ги носи! Не си мислете че не упорствах, сменихме сумати изпотрошени рамки, хвърляше ги постоянно! На 2г. тръгна на ясли и отчаяно отидох и обясних на очната че е невъзможно да се справя, тогава реши да му намали диоптъра и той свикна с очилата / в сравнение с преди / Не си кривеше окото вече. Но към 4г пак започна да ги маха или пък  да гледа над тях. Лекарката каза че диоптъра му е достатъчно слаб , няма нужда от корекции. Тогава се оказа че и слухови апарати трябва да носи и очилата бяха изоставени . Миналата година го водих на преглед при друга лекарка , прегледа го на компютър и таблица и каза че вс. е ок! Сега ми се струва че пак едното око му е леко навътре и незнам какво да правя. ???

# 39
  • Мнения: 3 914
veni-b  ,възможно е да има астигматизъм без да има диоптер,пробвай при друг лекар,но да си е детски Peace
Ако исаш отиди при Топов,аз лично не съм била при него ,но по една или друга причина ,зная че е много добър детски офталмолог Hug

# 40
  • Мнения: 2 531
Преди 1г. на компютъра не показа астигматизъм или диоптри, възможно ли е да се появи без причина?

# 41
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Вики и мама благодаря за инфото, разгледах сайта и със сигурност ще посетим клиниката. После ще пиша какво е станало.
Честит празник на всички именници днес  bouquet

# 42
  • Мнения: 774
Здравейте,мами!Моля ви за инфо.
Наш близък от известно време има проблем с окото.Лекува се  и имаше подобрение,но сега е много по зле.Лекарите в Добрич са му казали,че се съмняват за атрофия на очния нерв.
Доколкото знам това е много сериозно и непоправимо.                                                             Моля ви да препоръчате специалист в добър София.
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 43
  • Мнения: 3 914
Ти какво правиш още тук?Марш в Израел Hug
Каква е възраста на вашия приятел?
Иначе проф.Танев-Зрение-София

# 44
  • Мнения: 774
Чакам си!!!
На 35-40 г.Моля те да ми кажеш точно къде се намира,ако имаш и телефон за връзка.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт