Деца с очни проблеми, редки аномалии и не толкова редки очни заболявания

  • 42 451
  • 506
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 914

Viki i mama,с такава сватя веднага го давам за зет Mr. GreenТя Вики май малко му е кака,ама той върви високичък и ще я настигне LaughingАз да питам за мързеливо око освен затваряне с лепенка какво друго трябва да правим?



Не малко,доста му е кака ама то сега модерно бе Wink,а и тя пък е дребничка,кво толкова,момъка си заслужава Mr. Green Hug
Сега сериозно Peace,само затваряне,за да се стимулира активноста на окото,при вас имаше ли кривогледство,помня че диоптрите май бяха 3-5 newsm78нещо такова нали?Не е страшно,просто бъди упорита,особено с очилата и лепенката:peace:

# 496
  • Мнения: 3 914
Здравейте и от баба Ви вече се сватасах те чакам да ме каните на сватба маже да удариме по едно  хоро.
Вики е много готина  с тези очила и ми се струва че ще прилича на готината си майка .И малкия ерген е готин ще се заформи хубава двойка.
Като направя снимки на Мария ще ви изпратя да я видите.Момичета аз умирам от жеги дайте съвет как да се спасявам че вече втори ден често съм на земята затова не Ви пиша и не излизам на вън.
Баба ти , дръж се Hug Heart Eyes

# 497
  • Мнения: 662
Има кривене на дясното оче навътре,а за диоптрите на прегледа казаха,че са +5 и +7,но очилата са ни +3.5 и +5.5(нямам представа защо така).Иначе ми е добро детето,като стане сутрин си иска очилата и цял ден си ги носи и поне 2 часа на ден е с лепенка.
Успях да кача още малко снимки на зетя Mr. Green(на някои си личи как криви очето)
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=155306&view=1&photo=1

# 498
  • Мнения: 3 914
Има кривене на дясното оче навътре,а за диоптрите на прегледа казаха,че са +5 и +7,но очилата са ни +3.5 и +5.5(нямам представа защо така).Иначе ми е добро детето,като стане сутрин си иска очилата и цял ден си ги носи и поне 2 часа на ден е с лепенка.
Успях да кача още малко снимки на зетя Mr. Green(на някои си личи как криви очето)
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=155306&view=1&photo=1
Е да , значи помня Wink , като изключим физиологичното далекогледство при децата , остава диоптер 3,5 и 5,5 Peaceзатова са ви дали толкова. Видях и другите снимки,кривенето не е толкова голямо,но продължавай с лепенките,ще се оправи дечко ,ще видиш Hug

# 499
  • Мнения: 2 116

Опаааааа........................  newsm78

# 500
  • Мнения: 3 914
Ми много е хубав мъжа,не мога да си изкривя душата Grinning Hug

# 501
Казвам се Наталия.Имам едногодишна дъщеричка,на която е диагнозирана вродена катаракта на лявото око.След консултации със специялисти разбрах че това перде е изключително финно и трудно за опериране тъи като се местело.Единствения начин детето да незагуби зрението си и да баде лекувано е чрез операция.За съжаление процента на успеваемост при операцията е под 50%.
Желая да си пиша с хора които са имали или имат същия проблем с цел обмяна на информация за това заболяване и за самата операция.Възможноли е детето ако не се оперира да запази зрението си на дясното око при положение че загуби зрението на лявото?Ако някои желае да ми пише нa neven_cecov_@abv.bg!Skype nevencecov!

# 502
  • Мнения: 3 914
Добре дошла и тук Hug
Искам да ти кажа ,че опасност за другото око няма ,а и човек с едно виждащо око живее нормално PeaceДруг е въпроса ,че операция за катаракта едва ли е толкова сложна в днешно време и не разбирам защо не се решиш на тази стъпка newsm78 Да ,шанса за нормално виждане на болното око може и да не е голям,но ще знаеш че си опитала,естествено ти си знаеш най добре Peace
Тук при нас пишат две-три мами на деца с катаракта и ще се включат,сигурна съм,децата са оперирани и мисля че всичко е наред Hug
Кажи ни кой наблюдава детето и кой постави диагнозата,какво сте правили досега и изобщо подробности,ако искаш разбира се PeaceМоже заедно да намерим решение Hug

# 503
  • Мнения: 3 914
Стана тежка тази ,затова отиваме на нова темаааааааа Hug

Нова тема!

# 504
  • Мнения: 147
Ало какво става с Вас никой не пише,как сте мили мами жегите ли Ви умориха драснете някои ред за да зная поне как сте вие и децата.Някои има ли нужда от нещо.Здравче,Наде,Ели,мама и Вики пишете.Много ми липсвате. #2gunfire newsm45

# 505
  • Мнения: 2 116
Ало какво става с Вас никой не пише,как сте мили мами жегите ли Ви умориха драснете някои ред за да зная поне как сте вие и децата.Някои има ли нужда от нещо.Здравче,Наде,Ели,мама и Вики пишете.Много ми липсвате. #2gunfire newsm45

мими80-баба Ви бързо беж в новата тема!  Hug

# 506
Привет отново от мен Наталия!Радвам се че взехте мнение по проблема ми и специално на теб "Вики и мама".Относно вашия въпрос общо взето д-р Топов на които се доверяваме напълно потвърди диагнозата на друг лекар.Претесненията ни са не толкова самата опереция колкото резултатите със зрението на детето след нея.Според доктора неможе да се каже нищо за състоянието на окото преди оперативна намеса защото става на в$прос за вродено заболяване(катаракта), т.е. не се знае какви са причинителлите на заболяването и защото неможе да се види какво има зад ретината.Става на въпрос за състоянието на някакъв нерв които сварзава окото със главния мозък.Неизвестното плаши!!!Ти сигурна ли си че няма да има проблем за здравото око?!Моля за повече мнения и от потарпевши! neven_cecov_@abv.bg ако някои иска да ми ми пише лично!

Общи условия

Активация на акаунт