Мама ЛЕКСИКОН

  • 6 634
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Интересна е темата,различна и ми допада,но все още сме малки да отговаряме на някои въпроси Sad

# 61
С най-голямо удоволствие се включвам и аз!

01.Кога е родено/родени детето/децата Ви?
Моята дъщеричка е родена на 11 април, 2006 година.

02.Как избрахте име на детето/децата си?
Със съпруга бяхме решили да я кръстим на свекървата, която се казва Иванка, Ваня на галено, само ние малко го модернизирахме на Ванеса.

03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте?
Никога не съм използвала шишета, тъй като до края на 6месец само сучеше, след което започнахме да пием водичка от чашка.

04.какви памперси използвате/използвахте?
Предимно Рampers and Huggies

05.Колко деца имате?И колко искате?
За сега само едно, но винаги съм искала 3.

06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца?
Не одобрявам идеята. Винаги съм предпочитала всичко да е новичко, неносено.

07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви?
Винаги ми помага. Държи бебка при плакненето.

08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?
В момента и говорим само на български, но тръгне ли на детска градина ще не ще ще проговори и английски. Живеем в чужбина

09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете?
За бебче може би лигавници, много са необходими, а за по-голямо дете пъзел или книжка.

10.Кога слагате детето си да спи вечер?
Ние сме малко поспаланки. Ляга в 18часа и спи нон стоп до 6часа сутринта.

11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца?
Ползваме Aveeno Baby.

12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?
Родих нормално с епидурал  в Торонто.

13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?
а)сериозни болести
Слава богу нямаме.
б)леки настинки
Капчици за носле, овлажняване на въздуха в стаята, при висока Т и Tylenol

14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ?
Започнах след навършване на 6я месец със зеленчуково пюре.
Незнам винаги е била на кърма.

15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките?
Да.

16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?
Кърма в 6ч, попара в 9, плод в 10-11ч, кърма,месно-зеленчуково пюре и някакъв плод в 12, кис.мл с бисквити в 15ч, кърма и супичка в 17.30ч, по някой път кърма и през нощта ако се събуди.
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
в)любимите храни на детето Ви
Кисело мляко с бисквити.
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви
Категорично Не
д)хляб в храната на детето/децата Ви
Много рядко.
е)витамини - естествени или изкуствени?
Естествени за сега.

17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо?
Не е лошо от време на време да се включат в менюто за малко разнообразие.

18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна?
След 2 година.

19.Микровълнова фурна - за или против?Защо?
За.

20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията?
Не

21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин?
Сирене и краве масло.

22.Коприва?От кога?
Тук коприва не съм виждала да продават.

23.Първа дума на Вашето дете/деца ?
Баба
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?
Чакаме.
25.Кенгуро или количка?
И двете.
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква?
Да, детска.
27.Кога подстригахте за първи път детето си?
Още не сме я подстригвали.

28.Възглавничка - от кога?
От 2година може би.

29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?
Никъде.

30.За или против злато за бебе?
За

31.Знаете ли как да окажете първа помощ?
Да
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?
Да
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията?
За
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца
Много са.
35.Покажете ни Вашето дете/деца?
С удоволствие, но незная как да я кача. Ще попитам как и ще пробвам.
 

# 62
  • Мнения: 6 164
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви? 16.04.06.
02.Как избрахте име на детето/децата си? Отдавна си го бях набелязала.
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте? Пластмасови на авент, Чико и Др. Браун, още стерилизирам, с редки изключения.
04.какви памперси използвате/използвахте? Памперс.
05.Колко деца имате?И колко искате? 1 имам, искам 2-3
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца? Не съм ползвала.
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви? Да, основно той го къпе.
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици? Още е малък, но колкото повече езици знае, толкова по-добре.
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете? Нямам представа.
10.Кога слагате детето си да спи вечер? Когатo той реши
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца? Мустела и Бюбхен
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде? Нормално в 1ва частна АГ б-ца "Райна Княгиня"
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате? Досега само веднъж /да чукам на дърво/ на 10 мес. пи антибиотик, само 4 дни, по принцип съм против АБ и предимно с хомеопатия лекуваме, тогава просто се наложи.
а)сериозни болести няма
б)леки настинки хомеопатия
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ? На 3 мес. сок, на 4 пюре. Най-доброто АМ не знам кое, той прие Фризолак, доволни сме, никога не е имал запек в живота си.
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките? Има на НУК.
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви? Сандвич с айрян, Някаква манджа от нашата кухня, яхния, мусака и т.н., каша, АМ - това яде сега
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
в)любимите храни на детето Ви всичко му е любимо, стига да има разнообразие и да не се повтаряме
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви никога не съм слагала
д)хляб в храната на детето/децата Ви сутрин в сандвича, понякога сухар в супата
е)витамини - естествени или изкуствени? естествени чрез плодовете, изкуствени чрез АМ
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо? С това е захранен и основно това ядеше докато не мина на нашата кухня. Първо е лесно да го купиш и отвориш, второ е минал качествен контрол. Без нитрати и пр.
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна? Скоро няма да яде, а е почти на 1 година.
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо? Няма причини да съм против.
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията? Не. Давам изворна.
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин?Сирене И извара. Масло И маргарин.
22.Коприва?От кога? От доста рано може, полезна е.
23.Първа дума на Вашето дете/деца ? Дай-дай. Laughing
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца? На 11 мес., но рядко се пуска сам, още предпочита да се държи.
25.Кенгуро или количка? И двете са необходимост според мен.
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква? Всякаква по-ритмична.
27.Кога подстригахте за първи път детето си? Не съм още, като навърши година.
28.Възглавничка - от кога? Не знам.
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си? Не съм решила още.
30.За или против злато за бебе? Против накити съм от съображения за сигурност, но гривна ще му сложа на 1 г.
31.Знаете ли как да окажете първа помощ? Да.
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия? Да.
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията? Нямаме домашен любимец, но ако е обезпаразитено животното и под родителски контрол, считам, че е безопасно.
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца. Вчера за пореден път хвана панера с щипки за пране и започна да ги вади с шепи и да хвърля, но се изненадах, че като започнах да ги събирам, започна да ми помага. Не го бях учила на това.
35.Покажете ни Вашето дете/деца?

# 63
01. 31.12.98г. и 31.12.05г.
02. Имената им носят първите букви на  мама и тати
03.Пласмасови на Авент и Чико,със стеризатор на Чико до една година.
04.Памперс и с двамата.
05.Имам две от двата вида-достатъчно са ни Grinning
06.Никога не съм ползвала.
07.Да,винаги малкия го къпем заедно.
08.Задължителни са и необходими!
09.Много неща могат да бъдат оригинални .Зависи на кой ги подаряваш и според вкуса им.
10.Към 21,00ч. малкия,а голямата към 22.00ч.
11.Мустела
12.Нормално и с двете.Първото в 1-ва частна АГ б-ца,второто в Света София
13.Ами редовно единия ако настине,другия го следва.С предписани лекарства според докторката им.
14.От 3-4 месец и с двете ,при каката давахме НАН,а сега малкия харесва6е Аптамил и Несле.
15.Каката да,но малкия не я поела никога.Ами не са много полезни залагалките за зъбките.
16.Разделно хранене.
17.Ами по принцип са практични,дъщеря ми ги харесва6е,но малкия много малко ги яде преди да премине на дом. кухня
18.Ами много рядко ядеме пържени храни
19.Абсолютно за
20.Давам различни мин. и изворни води
21.Сирене и маргарин
22.От когато му хареса на малкия не ги насилвам и двамата
23.Мама и пак Мама
24.Дъщеря ми на 11м. сина ми на 1,1м.
25.И двете имаме но само количката ползваме.
26.Всякаква,много со танцувални
27.около годинка и двамата .но съвсем малко,то си беше по скоро уформяне.
28.от 6м.
29.Не съм им ги хварлила никъде още.Държа ги вързани заедно в една малка кутия,за да бъдат заедно завинаги!Може да им ги дам те да ги хварлят някой ден където  желаят.
30.За и двамата имат доста златни нещица и еднакви гривни с  имената им.
31.Да.
32.Да.
33.Нямаме в момента домашни любимци,но по принцип съм за
34.ООоо случки много непрекъснато.
35.Скоро,ще сложа сега ги снимам.

# 64
  • Мнения: 5 362
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви? - 02.06.2005г.
02.Как избрахте име на детето/децата си? - Кръстихме я на татко й.
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте? - Пластмасови,на Камера,в стерилизатор в микровълновата.
04.какви памперси използвате/използвахте? - Памперс,Мамиа,а сега Кан Бебе.
05.Колко деца имате?И колко искате? - Едно,може и още едно след време.
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца? - Нищо лошо,имаме такива.
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви? - Да.
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици? - Не,само български говорим вкъщи.
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете? -  newsm78
10.Кога слагате детето си да спи вечер? - Различно,но от както е на ясла към 20.30ч.
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца? - Нивеа.
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде? - Нормално,в нашата болница.
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате? - Рядко.С традиционна медицина.
а)сериозни болести - не
б)леки настинки - да
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ? - Захранена е на 3 мес.,с плодово пюре.Бяхме на Фризолак и Фризовом.
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките? - Не.
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене" - Разнообразие,плодове и зеленчуци.
в)любимите храни на детето Ви - Кисело мляко.
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви - не
д)хляб в храната на детето/децата Ви - да
е)витамини - естествени или изкуствени? - и от двата вида.
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо? - Давала съм.
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна? - Яде,когато и ние ядем.
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо? - За.
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията? - Да,но не постоянно.
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин? - Сирене.Масло.
22.Коприва?От кога? - Един път давах,не й хареса.
23.Първа дума на Вашето дете/деца ? - "тати"
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца? - Проходи на 1г.и 2 мес.
25.Кенгуро или количка? - Количка.
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква? - Много.Рок и детските песнички.
27.Кога подстригахте за първи път детето си? - Само бретон,преди 2 месеца.
28.Възглавничка - от кога? - След годинката сложих и то нисичка.
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си? - Вкъщи си е още.
30.За или против злато за бебе? - Обеци й стигат за сега.По принцип не харесвам окичени със злато деца,а и възрастни.
31.Знаете ли как да окажете първа помощ? - Да.Имам даже изкаран курс.
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия? - Да.
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията? - Засега не.След време-куче.
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца - Много са.

# 65
  • Мнения: 1 097
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви? 20 май 2006 г.
02.Как избрахте име на детето/децата си? Избрахме име с мъжът ми, още преди да решим да се женим. На майтап.... нали знаете тези разговори между гаджета  Wink
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте? Имам Авент, Др. Браун, Чико, Бейби Нова и от 1 лев някакви... Пластмасови са. Използвам Чико и Авент отскоро, Лео вода не пие. Като по-малък пиеше за кратко... Иначе си преварявах вода и слагах всеки ден  ooooh! Стерилизирала съм само първия месец в микровълновата, после мия на гореща вода и попарвам  Peace
04.какви памперси използвате/използвахте? Всякакви, от Памперс се изприщи последния път и сме на Мамиа. Иначе за различните размери имам различни фаворити. Либеро, Хъджис и Памперс по принцип най-харесвам.
05.Колко деца имате?И колко искате? Имам 1. Искам 2 или 3  Heart Eyes Зависи от финансите, колко можем да си позволим да отгледаме в нормални условия...  Sad
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца? Ползваме и не се притеснявам изобщо. Пера, изварявам и почиствам всичко преди употреба.
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви? Да, когато мен ме няма, случва се и докато съм там  Wink
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици? Мисля, че е страхотно. Аз ще започнах да пея песнички на английски за приспиване  Mr. Green
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете? Глина за моделиране. За малко бебе - може да се направят отпечатъци на ръчички и стъпъла. А за голямо - детето да си моделира нещо и да остане за спомен след като се изпече  Peace
10.Кога слагате детето си да спи вечер? Когато му се приспи  Grinning То и без това по-рано няма смисъл, накрая пак заспива, когато то иска. Обикновено е към 20 или 21 ч.
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца? Джонсън, Нивеа, сега Бюбхен и от последното съм най-доволна.
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?  Нормално, в частна клиника "Хигия" - Пазарджик
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате? Почти не боледува, само грип и настинка е имал. Лекувам с хомеопатия главно, ако лекарят ни изпише друго - съобразявам се. Но и редовно не купувам антибиотиците от рецептата  Mr. Green
а)сериозни болести Тук вече бих спазвала каквото изпише, имам му доверие - лекувал е мен и мъжът ми, сега и детето ни.
б)леки настинки  витамини и хомеопатични сиропи
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ? на 6 месеца захраних със зеленчук и плод. Най-доброто е майчината кърма  Peace Отскоро правя кремове и грис с НАН 2, но и Нутрилона му понася добре. Най-доброто АМ е това, което понася детето  най-добре  Peace
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките? Има, около 8-9 броя, всякакви видове. Смукал е в родилното за 1 час (така ми го докараха  #Cussing out) После на 5 месеца просмука за 2 седмица и оттогава само си дрънка с тях  Heart Eyes
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене" Често по малко, правилно съчетаване на храните, за да не се товари стомахчето, избягване на вредни и неполезни храни
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?
Сутрин - каша със сирене и петмез(или пеКмез, незнам как е на БГ точно превода), или обогатена с витамини.
Обяд - манджа от кухнята или собствено производство  Mr. Green + десерт пресен плод
Следобедна закуска - Плодово пюре или пресен плод + бисквитки понякога
Вечер - Супа или готвено от кухнята, или плодово пюре, или бисквити с мляко, или грис, или зеленчуково пюре
Преди лягане - мляко

б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете Задушават се морково на кубчета с пресен домат (накулцан) в малко масло. Добавя се риган, бланширан карфиол и картофи на кубчета. Много малко сол се слага, за вкус. Пак се задушава за 2-3 минути и се налива вода като за супа. Като омекне всичко се слага накълцан на ситно магданос и се добавя препечено оризово брашно или от елда, от амарант, от просо) за сгъстяване. Ври 2 мин и се изключва. После се пасира според възръстта на детето и е готово за сервиране
в)любимите храни на детето Ви  Почти всичко яде, малко са нещата, които не обича.
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви Захар слагах 1-та седмица във водата, но той пиеше минимални количества от нея. Захар слагам по малко в десертите. Почти не се усеща, ползвам кафява нерафинирана  Peace
д)хляб в храната на детето/децата Ви Почти не слагам, сухар само в супата и то когато свеки трябва да го нахрани... Щот не може да гребне в рядката супа  Mr. Green
е)витамини - естествени или изкуствени? естествени, но аз пия изкуствени.
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо? Блъскани са с нишесте и на етикетите не пише истинските съставки и проценти  #2gunfire
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна? След 3 години, зависи какво е....
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо? ЗА  Peace Животът ни е неизменно свързан с нея...
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията? Давам трапезна, за бебета
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин? Сирене безсолно и масло
22.Коприва?От кога? След 12 месеца
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?  Цица Mr. Green
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца? Още няма, засега се държи за мебелите
25.Кенгуро или количка? И двете, даже и слинг имаме
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква? Обича детски песни и хип-хоп  Sunglasses
27.Кога подстригахте за първи път детето си? Току-що цялостна фризура. Миналата седмица само бретона малко...
28.Възглавничка - от кога? Когато обиколката на главата и гърдите се изравнят. При нас - на 10 месеца Peace
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си? Не  съм, още си е у нас. Не сме мислили...
30.За или против злато за бебе? Против  Naughty Против съм всякакви бижута и гердани за бебета. Аз мразя и без това жълто злато, даже брачната ми халка е от бяло  Mr. Green
31.Знаете ли как да окажете първа помощ? Еми само при задушаване. Преди 30 минути ми се наложи да я приложа  Sick #Crazy Praynig...
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия? Да
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията? За, така детето не става егоист и е в плюс за бъдещите му контакти като цяло. Това при положение, че любимецът е здрав, ваксиниран и обезпаразитен. И мил ....
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца
35.Покажете ни Вашето дете/деца?

# 66
  • Мнения: 858
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви?
21.08.2006
02.Как избрахте име на детето/децата си?
Двамата с мъжа ми,търсихме да бъде рядко,кратко,с интерестно значение и да е скандинавско
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте?
пластмасови на Авент,все още ги стерилизирам,но веднъж седмично на котлона с топла вода
04.какви памперси използвате/използвахте?
дайперс,либеро
05.Колко деца имате?И колко искате?
1 искам 2 или 3
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца?
Нямам против,когато са запазени
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви?
основно той го къпе
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?
страхотно е детето да учи няколко езика едновременно,аз лично съм била такова двуезично бебе.Да уча го като му говоря,пея и разказвам приказки
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете?
винаги подбирам подаръка според дадения човек,не бих могла да кажа просто на слуки нещо,защото винаги влагам в подаръците много сърце и фантазия10.Кога слагате детето си да спи вечер?
когато му се доспи и се измори.Но за сега това става между 8 и 9 вечер
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца?
Себа мед
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?
секцио в Пъра Частна АГ "Райна Княгиня"
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?
До сега е имал само 3 дни хрема -лекувахме го по съвет на педиатърката с вит.Ц и физиологичен разтвор за нослето
а)сериозни болести - няма
б)леки настинки-веднъж
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ?
Започнах на 5 месеца да захранвам с оризова каша,после зеленчук,плод,месо... Моето дете е на НАН доволна съм.Най-доброто АМ е това което понася на бебет най-добре
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките?
Има,но я ползва само вечер за 2-3 мин.преди да заспи.16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"
Често по малко, правилно съчетаване на храните, за да не се товари стомахчето, избягване на вредни и неполезни храни
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?
8ч. - АМ
12ч.-зеленчуково или месно пюре
16ч.-плодово пюре/каша
20ч.-АМ

б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
в)любимите храни на детето Ви
за сега хапва всичко с апетит  Peace
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви - не слагам
д)хляб в храната на детето/децата Ви- в попарката
е)витамини - естествени или изкуствени? - не давам,считам че си ги набавя с храненето
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо?
Много са удобни ,особенно в началото при захранването.Сместта е гладка,вкусни са и стерелизирани и във всеки сезон има всичко нужно
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна?
Не съм планирала още,за сега не давам
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо?
За съм!Голямо удобство ми е
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията?
Не давам минерлна,наясно съм защо не се дава.Ползваме изворна или преварена чешмяна
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин?
За сега съм дала сирене и масло.
22.Коприва?От кога?
Мисля че може да се даде още при въвеждането на различните зеленчуци
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?
за сега сме на срички - баба,мама,тата,папа,дада
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?
не ходи още,опитва да пълзи и ползва проходилка
25.Кенгуро или количка?
и двете ги ползваме и ми вършат работа
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква?
странно не обича много музика,изнервя се
27.Кога подстригахте за първи път детето си?
Не съм го подстригвала още
28.Възглавничка - от кога?
спи без възглавница,аз не ползвам такава също
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?
Във Флоренция,за да стане архитект  Wink
30.За или против злато за бебе?
въпрос на предпочитание и вкус е това.Аз не бих му сложила
31.Знаете ли как да окажете първа помощ?
Да
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?
Да ако му е интерестно,за сега не проявява интерес33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията?
Аз съм За,макар да нямаме домашни любимци.С евентуални последствия съм на ясно ,но те съществуват и без да имаме домашен любимец
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца
35.Покажете ни Вашето дете/деца?

# 67
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
01.Родена е на 3 юли 2007

 Shocked верно ли?  #Crazy

# 68
  • Мнения: 489
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви?- 24.04.05
02.Как избрахте име на детето/децата си?- Аз го избрах, на никого не е кръстен конкретно.
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте?- Нук, изварявах ги във вода, всеки ден до 1г. сега от време на време.
04.какви памперси използвате/използвахте?- Памперс
05.Колко деца имате?И колко искате?- Имам 1, но живот и здраве искам поне още едно.
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца?- Не съм привърженик на тази практика.
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви?- Да, в началото само мъжа ми го къпеше.
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?- Засега не, но скоро в близко бъдеще трябва да започнем.
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете?- Зависи от детето и от възрастта му.
10.Кога слагате детето си да спи вечер?- 21-21.30
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца?- На Бубхен, сега на Авене.
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?- Нормално, в София, Шейново.
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?- Напоследък по- често, стараем се да избягваме АБ, с традиционна медицина.
а)сериозни болести- не, но изкарахме няколко сериозни вируса.
б)леки настинки- няколко.
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ?- както е по българската програма.Първо със зеленчуци, след това плодове и накрая месо, яйца.
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките?- Не никога не е ползвал.
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"- Балансирано хранене, което включва разнообразна и полезна за детския организъм храна.
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?- различно всеки ден.
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете.
в)любимите храни на детето Ви- за съжаление сладките неща.
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви- избягвам.
д)хляб в храната на детето/децата Ви- в неголеми количества
е)витамини - естествени или изкуствени?- от време на време давам като допълнение към храната, на таблетки и сиропи.
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо?- давам от време на време, но не мисля, че са за предпочитане, пред моментно приготвените. Иначе са практични и има разнообразие.
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна?- възможно най- дълго трябва да се избягва.
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо?- има противоречиви мнения по въпроса, но лично аз ползвам.
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията?- от време на време, но по- често давам чешмяна.
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин?- сирене, обезмаслено, извара също, но съм против маргарина.
22.Коприва?От кога?- може би след 1г, но моят син не я харесва.
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?- мама
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?- 10м и половина.
25.Кенгуро или количка?- количка
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква?- много, всякаква.
27.Кога подстригахте за първи път детето си?- не помня точно, но преди 1г беше.
28.Възглавничка - от кога?- след 1г.
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?- още не сме.
30.За или против злато за бебе?- против, аз самата не харесвам злато.
31.Знаете ли как да окажете първа помощ?- чела съм, но не ми се е налагало, не знам дали ще мога да реагирам адекватно...
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?- стараем се да го избягваме, пускаме го само вечер ТВ-то.
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията?- за момента против, след някоя и др. годинка, за.
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца- много са35.Покажете ни Вашето дете/деца?- има го на постинга

# 69
  • Мнения: 4 447
Ето тук ако желаете можем да си спомним за годините, когато попълвахме лексикони newsm03
и да си припомним как ставаше това? babydust7
За майките с повече от едно дете - просто отговаряйте с 1. за първото,2 за второто....
Приятно попълване!
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви? 12.12.2006г., София, Тина Киркова, 17:43
02.Как избрахте име на детето/децата си?Попаднахме на кръщене в Роженския манастир.Таткото чулимето на кръщаванотомомченце и каза, че може би е знак!
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте?Пластмасови.Стерилизирах до 3м и то не след всяко ядене.
04.какви памперси използвате/използвахте?В момента сме на Хъгис.Пробвала съм Пампер,Молфикс,Дайперс,Премимум.
05.Колко деца имате?И колко искате?Имам едно малкосладко Зайе Байе - Калоянче. Незанм колко искам  Rolling Eyes Laughing
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца? От близки съм съгласна.
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви? ДА
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?Мисля,че е страхотно и трябва да се въведе като всеобща практика.Аз лично мисля,че за момента индиректно го уча.
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете?Бързосъхнеща глина за отпечатък на краче и ръчичка Peace
10.Кога слагате детето си да спи вечер?Къпем секъм 19 и нещо папкаме и заспива към 20
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца?Пупина и Евент, сега Джонсън и Пупина
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?Нормално в Тина Киркова
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?не е боледувал,имаше малко хрема и с хомеопатия го оправих
а)сериозни болести
б)леки настинки Peace
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ?Не съм захранила още, най-добро АМ - Аптамил
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките?Има, да. Незнам какво толкоз трябва да знамSimple Smile? newsm78
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"Без изкуствени храни,корсенвантии т.н.
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
в)любимите храни на детето Ви- за сега млекце само
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви
д)хляб в храната на детето/децата Ви
е)витамини - естествени или изкуствени?
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо?Още не мога да кажа
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна? --
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо?смесени чувства
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията?не,недавам.да,знам ги
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин?според зависи.масло
22.Коприва?От кога?незнам
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?нямаме още
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?нямаме такива
25.Кенгуро или количка? според зависи,но по-скоро количка
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква?обича
27.Кога подстригахте за първи път детето си?не съм
28.Възглавничка - от кога?след 6м и то многотъъънка
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?още не сме
30.За или против злато за бебе?незнам Thinking
31.Знаете ли как да окажете първа помощ?на кого newsm78
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?не,въпреки,че се заглежда
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията?зага не
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/децадруг път
35.Покажете ни Вашето дете/деца?в подписа ми има лик неговия сайт!

Честно да си призная тоз Лексикон не ми хареса много,защото моето дете несе вписва в 75% от въпросите пък и е много хаотичен...

Последна редакция: пт, 13 апр 2007, 18:15 от anche_mamche

# 70
  • Мнения: 655
Идеята е страхотна  Laughing. Винаги много съм обичала да попълвам лексикони.
Ето и моите отговори:
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви?
Синът ми е роден на 09.03.2005 г.
02.Как избрахте име на детето/децата си?
Бяхме избрали няколко женски, но нито едно мъжко. След като родих момче, с мъжа ми седнахме да умуваме и мъжко име - искахме да се връзва с презимето и фамилията.Прехвърлихме имената на всички наши близки и приятели и решихме, че и на двамата ни харесва името Борислав.Така го и кръстихме  Laughing.
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте?
Използвах главно шишета на Чико,пластмасови.Имах и на Камера шише за вода. Никога не съм стерилизирала шишетата. Миех ги с вряла вода и препарат за чинии.
04.какви памперси използвате/използвахте?
Използвала съм само Памперс.
05.Колко деца имате?И колко искате?
Имам 1.Може би още едно.
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца?
Не ме притеснява да ги ползвам.Тези,които са ми давали досега са били или почти нови или доста запазени.Все пак не взимам дрехи от случайни хора,за да се притеснявам.
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви?
Да,мъжа ми помага при къпането, винаги когато си е вкъщи. Даже с малкия си имат техни си ритуали - мъжки  Grinning.
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?
Много е хубаво,ако има възможност бебето да се учи още от малко на различни езици. Ние още не сме почнали.
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете?
Винаги избирам подаръка според човека. За дете или бебе винаги купувам и някаква играчка.
10.Кога слагате детето си да спи вечер?
Заспива много късно - след 23.30 ч.
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца?
На Джонсън сапуни и шампоани. Крем - Пенатен. Сега ползвам детски шампоани и на Тео,Нивеа.
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?
Със секцио по спешност в болницата в моя роден град.
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?
Да чукна на дърво - рядко. Ако мога винаги избягвам антибиотиците.
а)сериозни болести - няма
б)леки настинки - случва се от време на време
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ?
От 3 месечна възраст - както ми е казвала педиатърката. От АМ съм ползвала само
Аптамил.

15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките?
Да.Взехме първата когато беше на 6 месеца.Тогава започна да си смуче пръста и реших, че е по-добре да купим биберон.
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"
Всъщност никога не съм се хранила здравословно - ям каквото и каквото ми се прииска. Така съм научила и детето си.Гледам да не го ограничавам в нищо.
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?
Закуска - кус-кус и сок
Обяд - мусака,салата,сок
Следобедна закуска - баничка
Вечеря - картофи на фурна

б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
Спанак с ориз на фурна
в)любимите храни на детето Ви
Обича картофи,фасул и бонбони  Laughing
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви
Обича много сладките неща - гледам да е с мярка.
д)хляб в храната на детето/децата Ви
Понякога яде,друг път- не.
е)витамини - естествени или изкуствени?
Не съм давала изкуствени. Давам му пресни плодове и зеленчуци.
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо?
Удобни са за майките, но моят син ядеше много малко от тях.
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна?
Откакто премина на обща храна,давам и пържено - много обича пържени картофи и кюфтета.
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо?
Нямам поради липса на място в кухнята. Принципно съм за.
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията?
Понякога давам,защото напоследък водата от чешмата е много гадна.
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин?
Сирене,масло и маргарин давам.
22.Коприва?От кога?
Не съм давала,защото татко ни е алергичен и ме е страх и Боби да не е.
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?
Баба.
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?
Боби проходи на годинка. Но много рано започна да пълзи,затова го мързеше и да проходи  Laughing.
25.Кенгуро или количка?
Кенгуру не съм ползвала. От повече от половин година и количка не ползвам.
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква?
Много.Обича да танцува. Обича това,което ние слушаме - денс. Чалга - не.Вкъщи никой не я харесва и не слушаме.
27.Кога подстригахте за първи път детето си?
На година и малко. Вече му влизаше в очите и нямаше как.
28.Възглавничка - от кога?
Май на 5-6 месеца беше.
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?
Още си го пазя.
30.За или против злато за бебе?
В смисъл да носи ли - това е глупаво. А за подарък злато - да,защо не.
31.Знаете ли как да окажете първа помощ?
Май не.Дано не се налага.
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?
Да.Той много обича.
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията?
Котката ни умря когато Боби беше на 11 м. Засега не мисля да взимаме друга. Доста по-чисто и хигиенично е без.
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца
Преди няколко месеца,щяхме двамата с Боби да ходим до магазина.Аз му обяснявам, че трябва да купим хляб, мляко,безалкохолно. И между другото го питам дали трябва да вземем още нещо. И той ми казва "Бони (бонбони)". Умрях от смях.Точно беше научил думата.
35.Покажете ни Вашето дете/деца?
Има го в профила ми.

# 71
  • Мнения: 1 289
Чудесна идея,поздравявам те.   bouquet


01.Кога е родено/родени детето/децата Ви? - Синът ми е роден на 2.януари.2007г.
02.Как избрахте име на детето/децата си? - Казва се Тодор,на свекър ми-решихме го веднага като решихме да си имаме бебе .
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте? - Имам пластмасови шишета,на Чико,Чиполино и Камера.
Стерилизирам ги със течност,хапчета или ги изварявам.
Сина ми е на три месеца и все още ги стерилизирам.

04.какви памперси използвате/използвахте? - Ползвам Памперс и съм доволна.
05.Колко деца имате?И колко искате? - Имам един прекрасен син,но искам двечки  да даде Господ след 4-5 години съм решена за второ
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца? - Нямам нищо против дрешките от други деца
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви? - В началото ми помагаше,сега се оправям сама
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?  -  Твърдо съм ЗА,като е по-малко детето по-бързо възприема.Например Английски.
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете? - Сладки малки дънки(поне аз много се зарадвах)
10.Кога слагате детето си да спи вечер?  -  Всяка вечер различно , той обаче по-рано от 23ч. не заспива,дори и в 21ч. да го сложа.
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца? - Бюбхен
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде? - Почнах за нормално,но накрая родих секцио,дадох живот на дедето си в Асеновград
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате? Да чукам на дърво не е боледувал още
а)сериозни болести
б)леки настинки
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ? - Смятам от 4.5 или от 6 месец да го захранвам,сега е на Фризолак и съм доволна
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките? - Редовно ползва биберон-залагалка,успокоява го и по- лесно заспива
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
в)любимите храни на детето Ви
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви
д)хляб в храната на детето/децата Ви
е)витамини - естествени или изкуствени? - естествени
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо? - Нямам наблюдения
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна? - След първата година
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо? - ЗА,бързо и лесно
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията? - Преварявам Девин с розов етикет
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин? - Сирене,маргарин(много е "тежко"маслото
22.Коприва?От кога? - Незнам
23.Първа дума на Вашето дете/деца ? - Като проговори ще допълня
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца? - Мъчи се да ми скача на корема
25.Кенгуро или количка? - Количка
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква? - Засега слуша каквото му пусна,не показва емоции
27.Кога подстригахте за първи път детето си? - На 1.април му резнах едно заплетено кичурче
28.Възглавничка - от кога? -  ОООО,към година и половина-две.
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си? - Падна му в болницата,а аз не бях с него и незнам къде е,може доктор да стане
30.За или против злато за бебе? - Подариха му златна гривна,но не му я слагам,още е много малък
31.Знаете ли как да окажете първа помощ? - Ох,не напълно
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия? - Много обича да заглежда телевизора
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията?  -  ПРОТИВ
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца - Засмука носа на баща си
35.Покажете ни Вашето дете/деца? - Той ми е на снимките в подписа


# 72
  • Мнения: 1 403
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви? Родена на 26.09.04
02.Как избрахте име на детето/децата си? Мъж ми го измисли първи
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте? На Nuk - пластмасови. Изварявах ги до годинката
04.какви памперси използвате/използвахте? Памперс
05.Колко деца имате?И колко искате? Имам една принцеса, може би по натам и един принц
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца? Нищо против нямам да взимам дрешки, но пак зависи от кой
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви? Да, доста 4есто
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици? Не я у4а, но може би трябва да по4нем скоро
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете? Някоя дрешка
10.Кога слагате детето си да спи вечер? Към 22
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца? Джонсън
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде? Нормално - Майчин дом
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате? а)сериозни болестиб)леки настинки Май напоследък по 4ести4ко с  леки настинки. Лекувам както доктора каже
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ? От третия ден с Милумил
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките? Да до година и половина
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
в)любимите храни на детето Ви
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви
д)хляб в храната на детето/децата Ви
е)витамини - естествени или изкуствени? Да хапват пове4ко ценни храни-пове4е плодове, зелен4уци, спанак, месо, коприва и т.н
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо? Не ми харесват. Много малко съм давала от тях. Незнам какво са натурали Wink
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна? Ами давам от време на време
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо? За - по лесно ми е
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията? Да давам, тя 4ешмяната да не е по хубава?
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин? Сирене и масло
22.Коприва?От кога? Да с две ръце за копривата. Към 10 месец по4нах да я давам
23.Първа дума на Вашето дете/деца ? Мама Wink
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца? В нас до леглото
25.Кенгуро или количка? Количка
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква? ]Да, всякаква
27.Кога подстригахте за първи път детето си? На година и нещо
28.Възглавничка - от кога? От бебе
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си? Още е в гардероба
30.За или против злато за бебе? Ние имаме обици, много семпли, прекаленото е грозно
31.Знаете ли как да окажете първа помощ? Незнам да пази Господ Praynig
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия? Да
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията? Имаме морско свин4е
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца В един доста голям магазин се ка4и на втория етаж, застана на стълбите
и започна да танцува и да се фръцка. Паднахме от смях с баща й

35.Покажете ни Вашето дете/деца?

# 73
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Интересно ми е да споделя, наистина ми напомня за ерата на лексиконите  Party, но се чудя колко ли хора ще имат търпение да изчетат всичко...  newsm78
Ето ги и моите отговори...

01.Кога е родено/родени детето/децата Ви? 18 Март 2007
02.Как избрахте име на детето/децата си? Първото му име Тарик е неутрално, тоест кръстено на никой, но има си две средни имена на двамата дядовци  Joy
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте? Засега не използваме шишета - изцяло сме на кърма
04.какви памперси използвате/използвахте? Pampers
05.Колко деца имате?И колко искате? Засега имаме едно, а искаме три
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца? Предпочитаме да си купим новички, но предполагам, че за следващите деца ще използваме някой от нещата на баткото
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви? Засега винаги двамата го къпем в отбор  Mr. Green, а после сигурно ще се редуваме
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици? Ами щем не щем, ще трябва, защото с таткото сме от различни държави и живеем в трета. Така, че нашият герой май ще говори 4 езика, но със сигурност ще проговори много по-късно от другите деца
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете? Най-много ми харесват така наречените gift cards за да може родителите да купят каквото им трябва
10.Кога слагате детето си да спи вечер?За сега той си определя разписанието - спи и яде когато си иска
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца? Jonhsons Baby
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде? За съжаление секцио по спешност  Cry в Mercy Hospital в Oklahoma City
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате? Praynig Здравичък ни е бил досега  Praynig
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ? Захранването ще започнем след шестият месец и мисля, че плодовите пюрета са най-подходящи за целта
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките? Има, но не я иска - умен си е той, иска си истинската залъгалка  Mr. Green
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене" Повече сурови плодове и зеленчуци и по-малко шоколад и бонбони
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо? Мисля, че ще използвам различни пюрета, когато му дойде времето
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна? Хм, още не знам
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо? За по-голямо дете не виждам никакъв проблем
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията? Когато започне да пие вода, ще му даваме специална бутилирана вода за бебета
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин? Еми всичките си имат предимствата
22.Коприва?От кога?  newsm78
23.Първа дума на Вашето дете/деца ? Все още няма
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца? Също няма
25.Кенгуро или количка? Засега сме с количка, но ще пробваме и кенгуруто един ден. Също съм чувала много добри неща за sling-овете
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква? Обича, когато мама му пее  Heart Eyes
27.Кога подстригахте за първи път детето си? Все още не сме, роди се със страшно много коса, но си ми харесва такъв рошав и сладичък
28.Възглавничка - от кога? Може би след 2-3 годишна възраст. Не знам
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си? Все още си е в къщи, но мислим да го хвърлим в докторския университет  Peace
30.За или против злато за бебе? ПРОТИВ
31.Знаете ли как да окажете първа помощ? Имам някаква смътна идея, но не дал Господ да се налагат такива ситуации на никой
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия? Ми той май мен не може още да фокусира...
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията? Нямам нищо против куче, ако живеем в къща с двор, но не бих гледала животно в къщи. Може би рибки  Thinking
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца Снощи спа цели 4 часа. Йееее!
35.Покажете ни Вашето дете/деца?
http://www.bgbaby.net/tarik/

# 74
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ееее, супер свежа идейка! Браво на авторката!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт