ВЕЛИКДЕН!

  • 1 325
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 364
Това е най-големият християнски празник, защото без Възкресение цялото християнство би било неоправдано - без Възкресение не би имало спасение. За невярващите той е само една традиция, повод да се съберат с близки хора и да се почерпят, това, обаче, което го прави Велик ден, е именно религиозният смисъл. Вярващият също възкръсва с Христос. И няма вече смърт...

Май няма какво повече да добавя!

# 16
  • София
  • Мнения: 498
За мен е велик, това е най-големият християнски празник. Има невероятна атмосфера. Като вярващ човек го уважавам изключително много.
Не харесвам обаче създалата се в последно време "мода" всички да ходят "да обикалят църквата", без изобщо да са вярващи, и да имат представа защо го правят. И картинката е ужасяваща... хвърчат шишета, палят се коси - от свещи и цигари, крещи се, блъска се.. ето това не харесвам. Иначе харесвам и боядисването на яйцата, големия великденски пост, и пречестяването след него, както и останалите традиции, свързани с Великден  Peace
и аз така...!

# 17
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ако се осъзнаваш като християнин добре е да тачиш празника.Въскесението е много важен момент.Опитайте да постите един път за да изпитате духа си Да сте добър дори с врага си.Не е задължително да се пречестявате.Само дали ще издържите.
Великден не са червени яйца

# 18
  • Мнения: 2 407
Празнувам го като всеки християнин.

# 19
да велик е! този ден е тъкъв за6тото се ходи на църква и за6тото много ми харесва оби4ая с яицата.

# 20
  • Мнения: 3 453
Обичам празниците, но предпочитам Коледа пред Великден!!!

Общи условия

Активация на акаунт