Бременни и кърмачки внимавайте с ВЕРЕЯ!

  • 8 375
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 917
Не купувам Верея Crossing Arms

# 46
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Аз пък миналата година направих следния експеримент:
Купих 1 кутия прясно мляко Верея и 1 кофичка кисело мляко Верея от 2.9%. Подквасих прясното мляко, сложих го за 4 часа до топло радиаторче И СТАНА ФАНТАСТИЧНО КИСЕЛО МЛЯКО! Наистина отлично, което ми говори че и в киселото им мляко си има достатъчно закваска и прясното не е "кръстено" много, за да стане такова гъсто домашно -Верея-мляко.
ТА от тогава нямам лоши чувства към Вереята, но пък за последната година може да са влошили качеството  Thinking. НЕ ми пречи пак да опитам теста отново.


Относно ГЕРМА, незная защо е толкова прехвалена, но определено не ми допада това млекце... newsm78. ПЪрво, не ми харесва на вкус, няма нищо общо с истинското кисело мляко, а седи като нишесте... Второ - не ми вкисва и след 5 денонощия на стайна температура  Crazy, за разлика от повечето други кисели млека.
Трето, имам чувството, че в онази така широко-разпространена класация, в която са изследвани млека,има нещо гнило. Едно, че са пропуснати доста известни марки мляко, най-вероятно тенденциозно, а и нещо баш Фаворитът ми се струва не толкова класен Crazy.

Аз доскоро купувах от Фантастико мляко РОДОПЧАНКА (не Родопея  Naughty). НА цвят е по-жълтеникаво, бързо вкисва и на вкус е точно като домашното - киселко, гъсто и много приятно. НО зареждането на това млекце във Фантастико приключи  Thinking.

# 47
# 48
  • Мнения: 68
Всички пресни млека са така, заради UHT технологията, която е същото, което едно време майка ми правеше с млякото - преваряваше го и то после издържаше в хладилника колкото поискаш - в тенджерка + гадния каймак отгоре.

И това по никакъв начин не е вредно.  Naughty

Верея е една от по-добрите марки за мляко. Казвам го защото имам достъп до млекопреработвателната индустрия, а не наизуст.
Трайността, посочена на кутията е за ОТВОРЕНА кутия.

При киселите млека е по-различно, но е много сложно за обяснение...
Абе не е точно така......................Истината е че няма мляко.....и аз имам представа от това

# 49
  • Мнения: 598
miloto, а ако няма мляко, какво има? Аз лично харесвам на Бор Чвор млякото, ама ме съмнява че има традиционната българска закваска--лактобацилус булгарикус.
Малко ми е тъжно че като бях малка бях възпитавана да съм горда че имаме тази бактерия, с която си правим специалното ни кисело мляко, с което чак в Японя сме известни, а сега кисело мляко с тази бактерия е кът в България... Ами например в Англия най-обикновеното и най-евтино кисело мляко е с абсолютно същия вкус като млеката в БГ сега, само дето и то не е с лактобацилус булгарикус... Добре де, има ли някое млако в България което изобщо да е заквасено с нея сега? Кажете вие дето сте по-сведующи за млечната ни промишленост.

# 50
  • Мнения: 5 468
Аз купувам на детето си кисело мляко на Верея 2.9% Sad. Не е ли хубаво?

Моля ви, обобщете, кое е най-хубавото и полезно кисело и прясно мляко, за да купуваме такава марка на децата си #Cussing out. Аман вече..., само гледат, как да ги изтровят.

# 51
  • Мнения: 3 695
За съжаление с повечето кисели и пресни млека вече е същото положението  Sad

# 52
  • Мнения: 2 401
Най- качествените млека са  Майдей и Елби.

# 53
  • Мнения: 1 877
Аз имам наблюдения върху много от киселите млека от различни марки...и те не вкисват,дори и да не са в хладилника...какво има повече да говорим!....

# 54
  • Мнения: 7 418
miloto, а ако няма мляко, какво има? Аз лично харесвам на Бор Чвор млякото, ама ме съмнява че има традиционната българска закваска--лактобацилус булгарикус.

  И аз харесвам Бор-Чвор.Нямам представа каква му е закваската,но поне не ми е толкова адски кисело на вкус,както повечето кисели млека.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 271
Млеката, които се продават в т.нар. картонени опаковки, в повечето случаи се подлагат на уперизация - вид термична обработка, която запазва млякото годно за консумация по-дълго време. След , като се отвори обаче вкисва за кратко време - поне аз това съм забелязала за марката Верея.

# 56
  • Мнения: 4 594


Киселото мляко "На баба" е марка на Данон, а те нямат лиценз да използват бактерията, затова техните млека са с желатин и не помня още какво.
е как ще нямат нали активията е точно с тази бактерия

# 57
  • Мнения: 215
Момичета,купувате ли си прясно мляко ВЕРЕЯ?Лично аз повече няма да го купувам след следната случка:
  В началото на февруари купих 1 кутия прясно мляко от горепосочената марка.Преди да успея да я отворя,прочетох някъде из форумите,че консумирането на прясно мляко от кърмачка предизвиквало колики при бебета.И временно реших да го откажа.Кутията седя-седя в хладилника някъде до началото на март.Преди да  изхвърля млякото,реших да отворя кутийката и да се убедя,че то вече е вкиснало,понеже върху него пишеше годно до 17 февруари..Но ,когато я отворих,оказа се ,че нищо му няма на млякото,стои си непроменено!
  Да ви кажа,последната порция от въпросното мляко изпи мъжа ми тази неделя на 25 мартто  все още не беше вкиснало!
   Оттогава естествено се усъмних ,че това  краве мляко е истинско!Хем предположих,колко кила консерванти е имало вътре,за да се запази млякото толкова дълго без да вкисне!

 То да беше само с това мляко така...  ooooh! и да беше само с млякото така... ooooh! ooooh! щеше да е чудесно, ама неееее  Tired

# 58
  • Мнения: 1 341
Aз взимам едно прясно мляко...не знам на коя фирма е.Казава се 'Млечко" и пише,че е за деца над 1 годинка.Та това мляко също не вкисва.Щом наближи датата на капачката започваме да си го пием ние с мъжът ми и до сега никога не се е разваляло колкото и време да стои.
а моето дете се изрива от него

# 59
  • Мнения: 31
Аз използвам Активия. Четох в списание 9 месеца, че било най - полезно.

Общи условия

Активация на акаунт