давате ли супа ?

  • 1 619
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Започнах да се опитвам да и давам, когато беше на 10 месеца  Peace

# 16
  • Мнения: 27 524
Не, досега не съм, едва ли ще започна.
Сигурно защото аз не обичам. Другата причина е, че е рядка и се налага да й слагам хляб или сухар, а аз давам яденетата чисти. А да се боря с малка лъжичка с 250мл супа  Stop

# 17
  • Мнения: 1 881
Когато навърши 1 годинка, всяка вечер давам, с малки изключения. Детето много я обича:)

# 18
  • Мнения: 8 505
От кога-нямам спомен.Дали са толкова важни-не зная.Дъщеря ми е пристрастена към супите,особено към пилешката.

А да се боря с малка лъжичка с 250мл супа  Stop

По този повод-от яслата дъщеря ми се е научила след като обере същинската част на супата,да надигне купата и да изпие бульона Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
Започнах да давам супа когато записах Иво на кухня-на 9 навършени месеца. Той ги обича много, така че всеки ден хапва по една (с малки изключения). Хубаво нещо е супичката.

# 20
  • Мнения: 8 917
Да, почти всеки ден Peace

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, досега не съм, едва ли ще започна.
Сигурно защото аз не обичам. Другата причина е, че е рядка и се налага да й слагам хляб или сухар, а аз давам яденетата чисти. А да се боря с малка лъжичка с 250мл супа  Stop

Аз супата я давам преди основното на обяд с голяма лъжица и е около 100-150гр.

# 22
  • Мнения: 101
Аз започнах да му давам супа на 7мес и му харесва. Правя поне 2 пъти в седмицатаили пилешка, заешка, постна. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 157
Давам супа за вечеря от детската кухня и на моята малката много и харесва

# 24
  • Мнения: 2 197
Давам от 8-мия месец, защото на обяд не и стигаше само пюрето. В началото аз я готвех, от края на 10-тия месец е на детска кухня. За мен супата е добра храна, защото засища, без да има излишни натоварващи стомахчето съставки. Никога не съм слагала хляб или сухар в обедното ядене. Когато аз я готвя слагам разнообразни зеленчуци - броколи, картофи, тиквички, лук, магданоз, тиква, малко брюкселско зеле и т.н. Все още не слагам домати, защото са парникови.

# 25
  • Мнения: 3 042
Давах редовно всяка вечер за вечеря супа на Злати, откакто навърши 11,5 м и го захраних от детската кухня.
Наскоро /2г6м/ тръгна на ясла. Вече не взимам храна от детската кухня и единствената супа, която яде е на обяд в яслата. Но количеството не е кой знае какво.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Супа давам много рядко.
Веднъж една педиатърка беше на гости на Иван Звездев и обясняваше значението на супата. Не чух всичко, но главното беше, че супата трябвало да се дава преди основното ядене - възбуждала апетита, а и от топлото някак се отпускал хранопроводът и така се намалявал рискът от задавяне. Освен това не било правилно супата да се дава като основно ястие, даже и с надробен хляб, защото не била достатъчно хранителна.

# 27
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Да, давам му и много му харесват. Аз също обичам супи, безмесни или пилешка и забелязах, че и Стиви харесва тези които и аз. По принцип съм привържаник на яхниите и супите.

# 28
  • Мнения: 256
Давам супа от 7м много я харесва и изобщо което е от кухнята го яде Peace

# 29
  • Мнения: 446
а как точно ги приготвяте ,за вас и отделяте преди да сложите мазнина и сол или ... ?

Общи условия

Активация на акаунт