давате ли супа ?

  • 1 624
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 505
а как точно ги приготвяте ,за вас и отделяте преди да сложите мазнина и сол или ... ?

Слагам олио и за детето-иначе ще е съвсем безвкусна супата.И малко сол,а ние си слагаме допълнително сол в чиниите.

# 31
  • Мнения: 270
Давам всеки ден супа,приготвена от мен от 10 месец.

# 32
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Започнах да давам на сина ми супа към годинка(от супите, които приготвям за семейството си), само че за него задължително я пасирам защото ужасно го мързи да дъвче зеленчуците(вегетарианци сме).Много обича супа и постоянно се лигави докато се храним и си е направо картинка Laughing Когато яде супа всичко се превръща в игра.Забавно Laughing
Никога обаче не му давам каквато и да е храна, която е сухранявана от предишен ден, нито стерелизирана.
Супите, които обича са всякъкви, ако и във всяка има кисело мляко е най - доволен Laughing

# 33
Блонди, ще ме прощаваш, не се заяждам, НО- така като гледам и втемите "кой какво ще хапва днес" и в други в " хранене и захранване" не мога да повярвам какво чета. Детето ти яде само от буркани, само готова храна, яде по три пъти наден ( шашната съм, че и следобедна закуска не яде), понякога яде само овче сирене на едно ядене, хляб не слагаш, супи не му даваш защото ти не обичаш ( ако това въобще може да е аргумент да лишаваш детето), не можеш да си представиш да даваш 250мл с лъжица, а после пишеш,че синът ти от мнооого време насам качвал само по 50гр!!!!!!! Е извинявай ама отва е просто върха. Те хората дават повече домашно приготвени неща на домашните си любимци. Детето ти и на 1г и 8м, просто акъла ми не го побира. Ясно е, че всеки сам решава как да отглежда децата си, всеки има своето мнение, ето това е моето. Мисля, че са ти в повече мързела и амбициите.Дори и детето ти да е злоядо, та ти му даваш меню от типа за рахитична манекенка Shocked

# 34
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Моето бебе/на 9 мес./обожава супа-почнах да давам по 30мл. от чашка,но се видях в ужас-рев за пиене на супа от чашка!А сега започвам с малко супа, основно и към края на храненето давам още малко от бульона -като ожаднее,вместо вода.

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 21:22 от marianik

# 35
  • Мнения: 422
Абе по книжките пише 4е на навършени 10  есеца е хубаво да се дава на детето супа наобяд-около 50-60мл преди зелен4уковото или месното пюре.Стимулирала отделянето на стомашни сокове и тн и тн. Simple Smile
Аз така и направих. КОгато давам месно пюре, супата ми е постна, и обратното (досега само бяло пилешко месо съм ползвала за месна супа).Правя ги малко по-гъсти4ки, слагам малко сухар и така...
Много му харесват според мене.

# 36
  • Мнения: 397
Да давам супа на децата .
След 8/9 месец започнах да им приготвям.
Слагам допълнително сухар или малко хляб.

Peace

Общи условия

Активация на акаунт