Приятелки ли сте с майките си?

  • 3 112
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Близки ли сте с майките си? Споделяте ли всичко ... или почти всичко? Те изслушват ли ви? Проявяват ли разбиране?

С моята майка много се обичаме, но ... нещо в отношенията ни винаги е куцало. Още от дете никога не ме е предразполагала да споделям. Винаги съм си преживявала всичко самичка. Дори върху най-елементарни и най-естествени теми не хвърли светлина тогава като от къде идват бебетата, какво е секса, болести предавани по полов път - ама нито дума.
После попораснах. Имах много тежка връзка и страдах дълги години докато бях с този човек. Не прояви разбиране. Веднъж като се връщах вкъщи разплакана не ме прегърна, не направи опит дори да разбере, че обичам този човек, а само ми вдигаха скандали с баща ми, че си "съсипвам живота". После като намерих сили да се разделя с него и през сълзи им съобщих за решението си пак успяха да ме доразтроят. Сега съм с друг човек, живея с него, но пак не е особенно доволна въпреки, че почти не го показва.
Опитвам да споделя нещо за работата ми... че не ми харесва, че колегите ми не са нормални..."Айде, айде, стига си се оплаквала, внушаваш си". Не ме излушва за елементарни неща, а после - нищо не съм споделяла.
Това, което безумно ме учуди е, че и споменах, че имам сериозен здравословен проблем. Интересът беше почти нулев. 2-3 стандартни въпроса от които разбра, че ме предстоят важни изследвания и тепърва ще се разбере какъв е проблема. Мина вече 1 месец и тя веднъж не ме попита какво стана с изследванията.
Защо така се получава... иначе е невероятна жена... интелигентна, обича ме много и живее за мен, чрез мен, но това, което написах не мога да си го обясня. Вярно е, че като характери сме абсолютна противоположност, но все пак сме майка и дъщеря.

# 1
  • Мнения: 433
С моите родители съм приятелка - всичко си споделяме и получавам съвети от тях. Но от време на време се сблъсквам със същия проблем като теб при моята майка. Тя по същия начин понякога не проявява разбиране или се държи по студено. Т.к я познавам изключително добре смятам, че това е така защото не е много емоционална, тя е доста земен и интелигентен човек, на който понякога е трудно да разбере по-чувсвителните хора. Така че смятам че и твоята майка реагира така, защото знае, че ако се размекне пред теб няма да ти помогне, а даже напротив. Понякога е добре да имаш толкова силна майка, и не искам да си мислиш, че тя не мисли за теб и твоите проблеми и че не ги преживява.

# 2
  • Мнения: 645
Много се оби4аме ,много сме близки и не можем един без друг Hug

# 3
  • Мнения: 47 982
ами да ти кажа и аз съм така- с майка ми не споделям, а ако споделя нещо-получавам само упреци че се оплаквам, че какво си мисля, на нея също  е лесно, защо съм си съсипала живота с това или онова...с две думи-не сме близки, говорим си любезно , но не и искренно и с любов
аз го отдавам на факта, че ме отгледаха нейните родители, никога не сме били близки  за това е така и сега

# 4
  • Мнения: 473
Странно наистина е поведението й, при положение, че казваш че е интелигентна жена. Привидно изглежда незаинтересована от теб, явно не умее да показва емоциите си и е от тези майки, които не умеят да се сприятелят с дъщерите си. Баба ми е същата като твоята майка и майка ми винаги ми е казвала, че много й е тежало цял живот, че така и не е получила разбиране и подкрепа от майка си. Приятелки сме с майка ми, винаги много се тревожи за мен, винаги ме защитава, без значение права ли съм или не, одобрявала е приятелите ми, поне пред мен, одобрява и мен самата като личност, образование, външен вид и т.н. Но има неща, които не мога да споделям се нея, за да не се тревожи. С приятелките ми мога да си кажа абсолютно всичко, но на майка някои неща й ги спестявам. Виж, недей страдай затова, че майка ти не те разбира. Има по-студени хора, които блокират емоциите вътре в себе си и дори много да се интересува от теб, не ти го показва. Преди години така са ги възпитавали, много да не ни глезят, целувките и галенето на децата се е възприемало като лиготия. Сега не е така. Може би не ти е споделяла как е минало нейното детство, може би там се корени проблема й, за което тя няма вина и трябва да й простиш. За мен лично е най-важно да се разбираме с мъжа ми, а пък другото на по-заден план. Мъжът ти ако ти е добър приятел и можеш да разчиташ на подкрепа какво по-хубаво от това. В крайна сметка едно имаме, друго не. Настрой се положително, няма да я промениш!

# 5
  • Мнения: 1 432
Явно ,4е жената не може да показва емоциите и 4увствата си.Има такива хора.Баща ми е такъв.
Кажи ,сподели с нас за изследванията   bouquet

# 6
  • Мнения: 251
Да! От малка си говоря с нея за всичко. Споделям с нея и искам съвет винаги, когато имам нужда. Тя е единствената жена, на която имам най-голямо доверие. И единствената която никога, по никаква причина няма да застане срещу мен.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не само, че сме близки и приятелки, ми дишаме в един и същ ритъм даже... чувстваме се по всякакъв начин... не можем една без друга...

# 8
  • Мнения: 26
Слава Богу мъжа до мен ме разбира и ме подкрепя във всяко едно отношение. Споделяме абсолютно всичко  Crazy
Искаше ми се и с мама да е така, но стигнах до извода, че трябва да изглеждам щастлива, макар и да не съм, за да е щастлива и тя.
За здравословните проблеми писах в съответния подфорум - висок пролатин, секрет от гърдата, предстои ми ЯМР, за да се изключи аденом  на хипофизата и т.н. Направих и много остър гастрит, които определено много промени начина ми на живот.
И друго много ме дразни...майка ми работи с много хора, има много клиенти, които са и от 20-30 год, постоянни и са като приятели.
"Една клиентка ми каза ...еди какво си..." И друго мнение, дори и мое не се зачита.  #2gunfire
Хрумва ми и друго - тя не може да възприеме, че съм пораснала. Дълбоко в тиквата й аз съм още малкото момиченце, което може да контролира. Може би не осъзнава, че съм голям човек и че решенията, които взимам оттук насетне ще ги взимам сама и аз ще преценя дали да се допитвам до тях и дали мнението им ще е меродавно.

# 9
  • Мнения: 3 491
Не. Не мога да споделям с нея, противоположни сме. Тя понякога го прави спрямо мене, честно казано, натоварва ме. Хем ми става тягостно, хем осъзнавам още повече различието ни, хем се притеснявам дали и аз ще съм така с моите деца, и гледам да вземам мерки.
Обичам я много, но - толкова. Обикновено казвам, че съм добре, и всички сме добре, с това споделянето от моя страна приключва. В редките случаи, в които съм се изпускала да кажа нещо искрено и лично, съм съжалявала.
И аз се чудя дали проблемът не е в това, че като малка основно ме гледаха нейните родители. С баба си бях определено много по-добра приятелка.
Аз от своя страна съм плътно до децата си, на този етап сме близки, но дали ще е така и в бъдеще? За мене е ясно, че близостта между родители и деца не е даденост, и гледам да правя каквото мога, за да я поддържам. Струва ми се, че децата имат нужда от тази близост - на всеки етап от живота си.

# 10
  • Мнения: 26
И мен баба ме е отгледала до 7 годишна възраст докато тръгна на училище... дали наистина в това може да е проблема?

# 11
  • Мнения: 47 982
И мен баба ме е отгледала до 7 годишна възраст докато тръгна на училище... дали наистина в това може да е проблема?
при мен поне с това си го обяснявам  Thinking
а и освен това, не ни приемат като самостоятелни личности  с нови семейства и собствено мнение, собствен живот  newsm78

# 12
  • Мнения: 780
Аз споделям всичко с майка си и сме много добри приятелки както някой по нагоре беше казал "дишаме в един ритъм" тя е човека който знам че никога няма да ме предаде и винаги ще е на моя страна
но както говорите сега като се замисля човека който ме е гледал и за който имам най ясни спомени от детските си години е тя и никой друг
дали е възможно това да е причина  newsm78

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Абсолютно  Flutter
Не мога да си представя да ми се случи нешо важно или да взема важно решение без да питам мама Mr. Green Споделяме си почти всичко Whistling Ако ме разбирате правилно  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 120
аз съм от хората,които не споделят,дори и с майките си.просто такава съм.отвътре може да ми се дере сърцето,но лицето ми грее с усмивка.единствено с половинката си споделям,но само част от нещата
много съм потайна  Blush

# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Да, приятелки сме. Споделям и си говоря за много неща с нея.

Може би твоята майка не те пита какво става с изследванията с мисълта, че ти ако искаш ще споделиш.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
За съжаление отношенията ни са повече от хладни.

# 17
  • Мнения: 3 537
Ми горе-долу да, ама повече сме приятели с баща ми .

# 18
  • Мнения: 6 993
Аз не мога да споделям почти с никого. И мисля, че идва точно от това,че майка ми едно време не успя да ме предразположи. Да, много я обичам, но не мога да споделям с нея. Сега се опитва да ме предразположи, ама малко късничко. Не се получава и дори ме дразни понякога това желание да си вре носа в моите работи Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 5 285
Съжалявам, но не мога да кажа да  Embarassed

# 20
  • Мнения: 3 914
Майка ми е била единствения човек,който ме е искал ,още докъто съм била в корема и,и вече 31 години ми го доказва.Причакваме се вечер в кухнята, да пием по едно питие заедно и да си разкажем всичко случило се през деня,въпреки че до тогава сме си дрънкали по телефона 10-15 пъти Laughing
Често се чудя защо така,та аз бях тинейджър ужааааасен,всичко което правех беше погрешно,но..... незнайно защо тя го одобряваше Thinking
Как да не я обожавам,а кажете ми? Heart Eyes
П.п. И мъжа ми я обича,даже много/завидях си Joy/

# 21
  • Мнения: 2 407
Не, никога не съм си споделяла с нея.Като тийнеиджър си споделях с дядо ми.С него бяхме много близки и си му казвах всичко.Мир на праха му Sad

# 22
  • Мнения: 13 188
Още от малка майка и татко са ми казали, че ме обичат много силно и каквото и да направя тази любов няма да намалее. Винаги съм знаела, че мога да разчитам на тях. Имам им доверие и споделям всичко, ако имам нужда. Имала съм щастливо детство, абсолютно нищо не са ми забранявали, може би затова бях изключително спокойно и кротко дете, и не съм им създавала никакви проблеми.
Мисля, че най-голямото богатство е да показваме, ако обичаме. За кога да го пазим и да се правим на незаинтересовани- за когато си отидем ли?

# 23
аз много оби4ам мама и тати ! ама 4увствата ни май не са взаимни.

# 24
  • Мнения: 6 315
Не само, че сме близки и приятелки, ми дишаме в един и същ ритъм даже... чувстваме се по всякакъв начин... не можем една без друга...
Подписвам се Simple Smile.

# 25
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Не. Като бях дечко и през пубертета ми беше най-близка - заедно по магазините, задължително пиехме по кафе веднъж на ден, когато страдах тя беше до мене, когато пропуших тя разбра на другия ден, когато станах на 14год тя беше тази, която ми каза "Ама всичките ти съученички ходят по дискотеки, няма ли поне да видиш какво е там?". След това обаче ми дойдоха в повече някои проблеми (свързани с нея) и нейни постъпки, и се отдръпнах. И до сега сме си така, живеем като съседки - радваме си се като се видим, но не сме си близки...

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
аз съм от хората,които не споделят,дори и с майките си.просто такава съм.отвътре може да ми се дере сърцето,но лицето ми грее с усмивка.единствено с половинката си споделям,но само част от нещата
много съм потайна  Blush
И аз. То си личи и от аватара ми  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 3 453
Да страшно много си споделяме.

# 28
  • Мнения: 17 546
Не, майка ми е била винаги такъв деспот, че е убивала и малкото ми желание да я приема близка. Беше ми много трудно, защото нямам брат или сестра, но за това пък имам приятелка от 31 години, която ме познава повече от собствената ми майка във всяка една ситуация и нерядко ми е бела като заместител на майката, тогава, когато тя ми е била най-нужна.

# 29
  • Мнения: 125
Отдавна не споделям с нея по-важните неща,т.к. смятам ,че не би могла да ми даде адекватно решение на проблемите,та затова не я затормозвам излишно.Иначе се обичаме много,но споделям най-вече положителните неща за другите си трая.Пък и не съм от хората които споделят много.

# 30
  • Мнения: 3 674
Много хубава тема betelguese  bouquet
Като малка много не си споделях с нея въпреки 4е много се оби4ахме и сега се оби4аме.Но след като се  влюбих за пярви път ..тя ме усети 4е се променям,влюбена съм,разсеяана...типи4ни признаци на тиинейджърската любов.Предразположи ме и ме напътства6е как де не си "изгубя тотално акъла".  Wink От тогава сме много близки.Сега сме на голямо разстояние една от друга,такъв е животът..но аз и звънкам по4ти всеки ден да си я 4уя , нея и ба6та ми как са и двамата.Макар и да съм яла бой от ба6та ми като малка,знм 4е съм си заслужавала боя...Много си ги оби4ам и двамата.А мам4ето ми е страхотна приятелка... Heart Eyes

# 31
  • Варна
  • Мнения: 389
Да,приятелки сме и то много добри.

# 32
  • Мнения: 516
И ние сме приятелки и то какви  Peace много се разбираме Обичаме се много и си споделяме всичко

# 33
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
С моята майка ситуацията е същата - това е положението, не мога да го променя по никакъв начин, затова го приех и вече не страдам от това. Като тийнеджърка ми беше много тежко и го преживявах дълбоко, но в един момет просто видях, че няма смисъл да се терзая и спрях въобще да обсъждам каквото и да било от живота си с нея. Забеляза и още как, но беше късно, сега и да иска, аз не бих могла да споделя. Ще добавя само, че когато направех грешката да и споделя нещо, в следващия момент то беше използвано срещу мен - ти си такава, ти си онакава, ето какво си направила и т.н. Каквити приятелки - нъц.

# 34
  • Мнения: 953
Да, майка ми е най-добрата ми приятелка.
Мога да споделя всичко с нея и винаги ще намеря подкрепа  Hug

# 35
  • Мнения: 222
да дори сме пове4е от приятелки, аз й споделям и тя ми споделя, дори в момента временно живеем с нея и се разбираме 4удесно, винаги ме е разбирала, за което съм й безкрайно благодарна

# 36
  • Мнения: 1 536
не

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 12:09 от сузи

# 37
  • Мнения: 1 802
Да, за моя радост - приятелки сме.
От малка споделям почти всичко с нея!
Е, не мога да кажа, че тя споделя всичко с  мен...но, това е за да не ме натоварва предполагам!  Simple Smile

# 38
  • Мнения: X
Приятелки сме, но не и споделям всичко на 100%. Има неща които са много интимни, дори да са някакъв проблем и искам да го споделя, и също така има други, които тя не би разбрала. Понякога разликата в години и света в които живее нашето и е живяло тяхното  поколение, си казва думата. като цяло обаче, това са много единични случаи, но все пак ги има.

# 39
  • Мнения: 1 951
Майка ми е един от малкото хора с които споделям, по принцип съм потайна. Но някои неща и спестявам умишлено, защото биха я натоварили излишно според мен.

# 40
  • Мнения: 1 364
Да, приятелки сме.
Много неща споделам с нея. Винаги ме изслушва и подкрепя.

# 41
  • в Низината
  • Мнения: 705
Това, което безумно ме учуди е, че и споменах, че имам сериозен здравословен проблем. Интересът беше почти нулев. 2-3 стандартни въпроса от които разбра, че ме предстоят важни изследвания и тепърва ще се разбере какъв е проблема. Мина вече 1 месец и тя веднъж не ме попита какво стана с изследванията.
Защо така се получава... иначе е невероятна жена... интелигентна, обича ме много и живее за мен, чрез мен, но това, което написах не мога да си го обясня. Вярно е, че като характери сме абсолютна противоположност, но все пак сме майка и дъщеря.


Може би не намира правилния подход и е по-затворен човек. Сигурна съм, че няма майка, която да остане безразлична, ако детето й е болно. Със сигурност е притеснена, но не знае как да изрази чувствата си. Не знам...

Уж казват, че дъщерите се сближават с майките си едва когато самите те станат майки... Аз с майка ми не успях, но май го постигнах с баща ми за голяма моя изненада!

# 42
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Да. И то много големи приятелки Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 152
Ние сме приятелки, много се обичаме и моето маме е просто невероятно във всяко отношение. Освен това е модерна мама  newsm51 newsm51 newsm51

# 44
  • Мнения: 814
Да, приятелка съм с мама.
Приятелка съм и за своята дъщеря, която вече е майка. Самата тя е признавала и не само пред мен, че аз съм най-добрата й приятелка, което ми е безкрайно приятно.

# 45
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Да. Винаги съм споделяла всичко с нея. Дори и да не сме на едно мнение, се разбираме.

# 46
  • Мнения: 678
 Да приятелки сме и то големи  Grinning Абсолютно всичко й споделям...
 Започнах да я чувствам като истинска приятелка след 26-27 годишна възраст.

# 47
  • Мнения: 945
Не си единствената. От 10 години родителите ми не zнаят какво става с мен. Когато почна да им раzкаzва какво съм правила, се сменя темата примерно колко снааяли кокошките. Майка си я чуствам като... непоzната... С родителите си раzговарям по 15 мин на седмица и в обикновенно няма какво да си кажем. Аz отдавна съм иzгубила желание да раzкаzвам, те zа 15 мин успяват да се оплачАт от всичко. Ако случАйно направя таzи глупост да почна да раzкаzвам zа себе си, бърzо ми се напомня, че никой не се интересува от мен...

Но zа сметка на това си имам добра половинка, повече не ми трябва... Майната им на останалите, и сама мога да живея.

# 48
  • Мнения: 146
Откакто се помня майка ми винаги ми е била истинска приятелка и родител едновременно. Според мен това е ужасно трудно да се постигне, някак си функциите са различни. Не ми остава нищо друго освен да се надявам и аз да успея да съвместя двете функции един ден. Като родител не ми е спестявала досадни съвети, караници за училище и пр. Като приятел винаги е била до мен и ме е подкрепяла когато съм имала нужда, всичко съм си споделяла с нея. Тя също е споделяла с мен неща, които с никой друг не е обсъждала, ревали сме заедно и сме се смяли заедно един милион пъти. Изобщо между нас никога не е имало теми табу. Понякога е излишно и да говорим, гони ни някакъв вид телепатия - толкова добре се познаваме. Спомням си, че като бах на 15 - 16 години дори ревнувах малко, защото беше по-хубава от мен. Но я обичам дори и затова.
Благодаря на Господ за това, че съм й дъщеря.

Странно, но положението с баба ми е същото, в смисъл, че с нея сме същите приятелки. Разликата е че тя никога за нищо не ми се е сърдила или карала.

# 49
  • Мнения: 948
Да, големи приятелки сме. Peace
Винаги мога да разчитам на нея, ако имам нужда да споделя нещо или да поискам съвет. Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 364
Нямахме време да станем толкова близки, колкото ми се е искало. Аз бях още хлапе, неуравновесено и диво. После пораснах, но не ни било писано! Липсваш ми мамо! Обичам те! Cry

# 51
  • Мнения: 822
Вече да. Когато бях тинейджър, бях толкова дива и хич не се радвах на назидателно размахвания пръст и поучителните лекции, но аз си ги заслужавах отвсякъде. Вече съм много по-спокойна и разбрана личност, и мога само да съм доживотно-благодарна на мама, че ме изтърпя през тоя труден период на живота ми. Сега се разбираме много добре и си споделяме доста, наистина я чувствам истински близка, но и преди, и сега, никога не съм спирала да си я обичам  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 1 470
   И аз със моята майка се обичаме,и сме приятелки...Но както в приятелството,така и при нас има предателства,и много разочарования...Може би просто поставяме майките си в една нереална светлина,и когато те се окажат реални хора,правещи грешки,много боли...Аз пък страшно се дразня от факта че някак като че още ми няма доверие,и уважение за това което съм...Макар че сама съм отгледала трима сина,и имам страхотно семейство,и може да не караме мерцедес,но се стремим да не се лишаваме от нищо...Примерно преди години,бях намерила помещение оборудвано за кафе,в центъра на София,което ми се предлагаше на доста сносен наем,имаше нужда просто от освежаване...Та водя аз своята майка,да го погледне,защото тя цял живот с това се е занимавала,та да го вземем двете...А тя вечерта да вземе да заведе приятелката си...И после Таня каза така,Таня каза онака...Аз мислено им теглих една,и отказах помещението...Никога няма да го забравя!

# 53
  • Мнения: 2 035
Да, обичаме се, разбира ме се, споделям си, но има теми които се срамувам да ги започна. Но мисля че това си е до мен, защото систъра е малко по освободена. А аз винаги имам една контра и си казвам все пак ми е майка не ми върви някак да си говоря с нея примерно за интимния ми живот - не мога, не ми е удобно просто Embarassed

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 01:06 от val_stef

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Да. Heart Eyes

# 55
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Да,тя е невероятен човек.

# 56
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 88
Майка ми е най-добрата ми приятелка. За всичко ме разбира, всичко споделям с нея, даже имам чуството че ако не споделя ще се гръмна. Винаги ме подкрепя и ми помага с каквото може, че и в повече. Обичам я страшно много и не мога да си представя живота си без нея. Когато ми е тежко за нещо, винаги разговаряме и знам че задължително след това ще се почуствам по-добре. Но мога да кажа, че това се случи, след като се омъжих, преди това споделях само с приятелките си. Мисля, че всичко това се разви в тази насока, след като имах доста проблеми от всякакво естество и тя чак тогава разбра че имам нужда от нея и ме допусна близо до себе си, а аз от своя, разбрах колко много съм чакала този момент.
Благодаря, че те има, МАМО!!! Heart Eyes

# 57
  • София
  • Мнения: 2 381
Приятелки сме с майка ми, но не споделям с нея всичко на 100%. Понякога - за да не я тревожа, друг път - заради поколенческите различия. Общо взето винаги ме е подкрепяла, каквото и да съм правела и се е борила за мен и за брат ми. Спестявам много от проблемите си, за да е добре тя и да спи по-спокойно. Дори сега, като пиша, ми е тежко, защото се сещам, че крия близо година здравословните си проблеми от нея и баща ми. Но сме зрели хора и трябва да се оправяме сами.  Thinking

# 58
  • Мнения: 470
Да,много обичам майка си,не сме се виждали от 4 години и много ми липсва,но пък се чуваме често по телефона и много добре ми действа да и чуя гласа.Много ми  помага и ме е подкрепя,научила ме е на много неща ,за мен тя е най-добрата.

# 59
  • Мнения: 379
След бунтарския период на пуберитета си дадох сметка, че това е единственият човек, на когото мога да имам доверие за всичко. Майка ми ми е много повече от приятелка. Единствената, която ще ме приеме каквото и да направя, която винаги ще е на моя страна, която ще даде всичко от себе си, за да съм щастлива. Майка ми е точната противоположност на своята майка /моя баба/ - мисли първо за себе си и смята, че децата й й скъсяват живота. Майка ми никога не е имала с кого да сподели и кой да се грижи за нея, затова сега сме толкова близки.

# 60
  • Мнения: 332
Вече да. Когато бях тинейджър, бях толкова дива и хич не се радвах на назидателно размахвания пръст и поучителните лекции, но аз си ги заслужавах отвсякъде. Вече съм много по-спокойна и разбрана личност, и мога само да съм доживотно-благодарна на мама, че ме изтърпя през тоя труден период на живота ми. Сега се разбираме много добре и си споделяме доста, наистина я чувствам истински близка, но и преди, и сега, никога не съм спирала да си я обичам  Heart Eyes
При мен случаят е същия, за което сега осъзнавам грешките си и съсипаните и нерви  Embarassed Винаги ми е казвала:"Като станеш майка ще разбереш тревогите ми", но едно дете на 17 това не го осъзнава  Tired в този период просто живееш за мига  ooooh!

# 61
# 62
  • София
  • Мнения: 3 679
НЕ
Майка ми ми е МАЙКА- приятелките ми са друго нещо
Много я обичам,уважавам мнението й,съветите й,помощта й,но не бих могла да говоря с нея за всичко
Просто не ми е удобно да говоря с майка си за сексуалния си живот,това споделям с приятелките си Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 696
майка ми е най-добрият ми приятел, няма тема на която да не мога да говоря с нея, винаги ме подкрепя и мога да разчитам на нея. аз съм голяма късметлийка.

# 64
  • Мнения: 4 406
не чак приятелка. Тя ми е просто майка, приятелките са отделно

# 65
  • Измир
  • Мнения: 644
НЕ за съжаление.
Май моята майка печели първо место по коравосърдечност.

Последна редакция: нд, 01 апр 2007, 19:33 от olgarita

# 66
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Май моята майка печели първо место по коравосърдечност.

За това можем да поспорим, но моите истории са прекалено лични и не са за тук.

# 67
  • Мнения: 2 723
Не, не сме приятелки.
Различни поколения сме, мислим по различен начин. живеем в различни светове, интересуват ни толкова различни неща...
Малко ме натъжава темата Cry

# 68
  • Мнения: 685
Майка ми е най-добрата ми приятелка! Мога всичко да й кажа и винаги ще ме разбере. Каквото и да е. В нейно лице имам най-искрен съветник и приятел.
Никога няма да ме подведе и знам, че няма друг човек на този свят, на който да имам такова доверие... За мен тази връзка е свещена....  action032

# 69
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
По- скоро не... Уж сме близки, но не съм много убедена и в това...

# 70
  • София
  • Мнения: 626
Да,по-принцип от малка се чувствах по-добре с нея.

# 71
  • Мнения: 2 746
Не сме близки.Майка ми е много далече от моите проблеми.И сега,когато и аз съм майка, осъзнавам, че това е от самото начало дистанция между майка и дъщеря.Явно такива са и разбиранията.Аз никога не бих наложила такава дистанция между мен и децата ми, и ако те искат да ги изслушам за някакъв проблем, с радост бих се отзовала.

# 72
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Да, на никой друг не мога да разчитам така, както на нея, благодаря й, че я има!!! Обичам те, мамо!

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз започнах да се разбирам с майка ми, когато заживях отделно. До преди това въобще не се разбирахме, но сега сме в чудесни отношения. Просто не мога два дни без да я видя, тя ми е убежище, и опора, и всичко. Разбира ме, подкрепя ме, слуша ме, когато става дума за детето, въобще, сега осъзнах какъв невероятен човек е майка ми. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт