Щуреят ли на воля децата в чужбина?

  • 3 247
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Honda
.. Боят с възспитателна цел от скоро го върнаха, но само в къщи.....


Хондичка, ама те така, както са тръгнали да не вземат да върнат и the cane-а? Няма и 40 години, откакто са го забранили  Laughing  Laughing

# 31
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Vjara
Цитат на: Demetra

Чувала съм, че "възпитаното" поведение е характерно за континенталната част на Европа, ...

Грешно си чувала.  Laughing ...


Е, в такъв случай твърдението се променя на "соцконтиненталната" част от Европа.  Laughing
Апропо утре ще се поразходим до Грац да пийнем по едно австрийско кафе и да се възползваме от разпродажбите. Другата или по-другата седмица може да се отнесем до Виена.

# 32
Цитат на: Demetra
...
Хондичка, ама те така, както са тръгнали да не вземат да върнат и the cane-а? Няма и 40 години, откакто са го забранили  Laughing  Laughing
Не вярвам, ама не би ме и учудило #Silly , щото веднага след като приеха този закон излезе "новото" предложение на "детезащитниците(които никога не са имали деца)" да се премахне пак този "бой"

# 33
  • Мнения: 1 072
Деметра, благодаря ти, ти ме успокои! особено по точка 2, където действията ми са абсолютно аналогични.
За лапането на различни неща също не драматизирам, единствено неща от земята на улицата не давам да се лапат. Но иначе като се вземе предвид, че имаме и куче вкъщи, не мога да вървя и непрекъснато да му бърша ръцете. Освен това знам, че в детската градина ако падне бисквитата му на земята после пак ще си я вземе и пъхне в устата. Тук това е много нормално.
За тръшкането - зависи каква е причината за него. Ако е защото много иска да вземе тирбушона, при условие, че аз вече съм му дала дървена лъжица, с която и той да "готви" докато аз готвя - просто го оставям да си дудне. Но ако го видя, че изпада в истерия, защото мисли, че съм го изоставила и после половин час не мога да го успокоя, защото хлипа и вика "мама" (както става ако го сложа в коридора, затова и казах, че си е до дете и че на нашето дете това не му действа) - естествено, че го гушкам.
Може да е много гадно, но фактът, че има и други с моите подходи ме успокои, защото свекитата много зле ми подействаха на самочувствието...
Поздрави, Сара

# 34
  • Мнения: 966
Цитат
Приема ли се за нормално да търчат напред-назад по заведения, магазини и пр., да пълзят по земята и други такива "интересности"?
 


 Да нищо не можеш да направиш случвало се мойта мома да лa3и като куче под умилени погледи на бабки във сyпермаркета но аз просто нищо не моga да направя. Немислимо е да я ударя да и се разкреща или нещо от сорта #Bad Talk    Sunglasses   Imp .

# 35
  • Мнения: 1 581
Веднъж в някакъв магазин гледах как 2 деца направо разказаха играта на една пералня  Laughing - то не бе тръшкане на вратата, натискане и въртене и какво ли не. Майките седяха до тях и си говореха  Neutral Face
Мойте нерви нямаше да издържат.
Иначе му давам много свобода на детето - по парковете целия става зелен от тревата, обувките му пълни с пясък и ръцете му черни. Хапвал е и от земата бисквити и хляб Confused
Обаче не му давам да пипа чужди неща, да удря и подобни. Има неща, които не са за него - мисля, че вече ме разбира и за доста неща търси съгласието ми, преди да ги направи.
Обаче постоянно имаме разни синини някъде. Все съм на тръни да не ни репортнат в някоя служба  Neutral Face

# 36
Цитат на: iv100yanova
....
Обаче постоянно имаме разни синини някъде. Все съм на тръни да не ни репортнат в някоя служба  Neutral Face
Я стига сте бъхтили детето
......

# 37
...Ти се остави, ами на времето когато Симона беше на 1 и половина и вървим по улицата, пък тя за нещо се "тръшкаше" и ревтунеше. Та спира една с колата си и ми вика "Ти защо оставяш детето ти да плаче?!" ейййййй изтръпнах....върви обяснявай Shocked  #Crazy

# 38
  • Мнения: 1 502
То уж и аз се мъча да не удрям шамари по улицата и в тая връзка, ще ви разкажа един случай в БГ. Миналото лято в БГ бяхме излязли на разходка аз, майка ми и синчето. В един момент нашия поиска да пие сок, но не какъв дае, а в стъклена чаша. Аз най-спокойно се опитвах да му обесня, че не е време сега да пием от чаша, т.е. няма да сядаме в кафе, а ще се разхождаме. Нали бяхме с майка ми и той реши да си предава номерата. Започна да реве, да се дърпа, абе с една дума панаир. В един момент, започнах да го гоня из целия център, продавачките от магазинчетата наизлязаха, да видят какво става, но  човека си държеше на неговото. Такъв срам не съм изпитвала, но забележете няма шамари. Майка ми горката, не може да се намеси, защото знае каква ще е реакцията ми и само седи и наблюдава. Докато ни чакала, да се върнем, две жени са я разминали и едната казала на другата "Леле, ако това беше мое дете, щях да го спукам от бой." Е, няма да ви кажа как се почувствах , майка ми като ми го каза. Хем ме досрамя, че не съм могла да се справя с детето си, хем теглих една... на тая, с балканското възпитание. Не знам, но аз специално никак не съм привърженик на боя, а като гледам бг. майките какви шамари въртят, че чак ми дожалява за детенцето. Аз по принцип не удрям, но пощипвам.

# 39
  • usa
  • Мнения: 2 113
нашите са от свободно дивеещите - тичат, викат, търкалят се, ходят боси, изобщо всичко, което не пречи на околните. нали затова са деца - да се държат детски. а макдоналдс е според мен място за тичане и игра, а не за стоене кротко на масата. в такъв тип заведения ходим само при дълги пътувания именно с цел да потичат и да се раздвижат след дълго стоене в колата.

# 40
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Demetra
Цитат на: Vjara
Цитат на: Demetra

Чувала съм, че "възпитаното" поведение е характерно за континенталната част на Европа, ...

Грешно си чувала.  Laughing ...


Е, в такъв случай твърдението се променя на "соцконтиненталната" част от Европа.  Laughing
Апропо утре ще се поразходим до Грац да пийнем по едно австрийско кафе и да се възползваме от разпродажбите. Другата или по-другата седмица може да се отнесем до Виена.


Да, може би си права за соцконтиненталната Част и възпитанието или по-скоро контрола над децата. Сега се сещам Че бяхме на гости на един наш приятел от бившата западна Гермния, който се ожени за една изтоЧно германка. Тя има големи деца от първия си брак, на 11 и 13 години бяха тогава и като стана 20:00 Часа им каза да отиват да си лягат. Аз буквално зяпнах, защото това беше през лятото и навън беше още светло. Тя ми обясни Че трябва да има ред и Че те сега ще си легнат, но ще си Четат в леглото и така до 21:00 Часа и после се спи. Аз си помислих, Че ще има ред още 2 години, а после и страшно може да стане, но в крайна сметка всеки си има някакви възпитателни разбирания. За мен прекаленият контрол е толкова лош колкото и пълната липса на контрол и както във всиЧко трябва да има някакъв баланс.

Желая ви приятно прекарване в Грац! Дано там да е малко по-топлиЧко, Че тук ни е затрупал снега. Но поне не вали в момента и пътищата са Чисти. Грац е много приятен град, университетски, тих, кротък, много спокоен и с доста атмосфера. А за Виена, по-добре изЧакайте малко. Още не става съвсем за туризъм. Към средата на март, наЧалото на април ще изнесат масите и столовете навън и тогава е голям кеф. И сега разбира се е пълно с туристи, тука няма празен сезон, но като се постопли малко е по-хубаво.

# 41
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Vjara
... А за Виена, по-добре изЧакайте малко. Още не става съвсем за туризъм. Към средата на март, наЧалото на април ще изнесат масите и столовете навън и тогава е голям кеф. И сега разбира се е пълно с туристи, тука няма празен сезон, но като се постопли малко е по-хубаво.


Към средата на март, началото на април мисля, че няма да ми е до туризъм точно, освен ако не искам да заменя водното раждане в Загреб с раждане във физкултурен салон в Университетската болница във Виена.  Laughing  Laughing Точно за тази болница съм гледала една касета с раждания, при които се използват гимнастически уреди.
А и да ти кажа честно, Виена ни е на не повече от 3-4 часа път, така че с удоволствие бих я посетила и сега, и напролет (по-късната пролет обаче Wink ).

Общи условия

Активация на акаунт