Страхова невроза и паническо разстройство !

  • 87 519
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
дравеи радвам се че ми писа,това за лекарите го казвам от личен опит , заштото 2 пъти сам лежала в различни болници с различна диагноза лекувахаме от какволи не, а накрая се оказваше че всички органи сами здрави,но пристапите продалжаваха .може дависе стори смешно но накрая реших да опитам при един екстрасенс, които за жалостпочина ,несам вярвала на гадатели и екстрасенси но повярвах заштото след няколко сеанса вече бях по добре помогнами да разбера че сам напално здрава и че всичко е в подсазнаниетоми и трябва дасе науча даго контролирам. ходиласам и при психиатар които ми каза саштото. и че ПР несе лекува с лекарства а ние самите трябва дасе преборим с нашето подсазнание. тези техни думи станаха моята цел , да ама катоме врахлети пристапът всичко отива по дяволите заштото тои е по силен от мен  скаипа мие hortenzia16 надявамсе всички които страдаме от това коварно ПР даси помогнем взаимно чрез този саит .

# 61
  • Мнения: 353
Ехооооооо
къде сте  всички  от компанията.
Как сте, надявам се сте  ОК.

# 62
  • Мнения: 38

                                                                                                                                                                 аз бях в подобно положение преди време,беше ме страх от всичко,положението беше ужасно,но в един момент се взех в ръце.Казах си че това не може да се случва с моя живот и започнах сама да си помагам.Постепенно започнах с положителна нагласа,четене на книги,от които научих че всичко ,което се случва с мен го контролирам аз и всичко е резултат на воля и желание да излезем от тоя ужасен кошмар.

# 63
  • Мнения: 12
Здравейте,

За огромно съжаление и аз минавам сега по този път и искам помощ от вас. Какви книги четете или може ли някой д ами даде координатите на някой психоаналитик в София. Ходих на преглед при няколко психиатъра, но проблема е, че имам много алергии към лекарства и започнах да пия 2 лекарства, към които, дали от страх, дали наистина, организма ми реагира ужасно зле в първите дни и колкото и лекарите да ми обясняваха, че това е супер нормално, аз някак си не можах да намеря сили да продължа мъчението с лекарствата, добавяйки и страха към самите лекарства.... и сега се чувствам с омагьосан кръг - постоянно ме е страх, че ще ми стане лошо, страх ме е да пия каквото и да е било лекаство за успокоение, вкл. най-обикновена валериана, не мога да спя...а всичко това тормози детето ми, мъжа ми...не знам как да помогна на себе си и на тях...
много се зарадвах на темата и честно казано съм супер изненадана колко откровено си говорите и така започвам да се чувствам малко по-нормална, защото в един момент си помислих, че започвам да откачам съвсем.
та просто, ако може да ми препоръчате литература и координати на психолог, за психо анализа...

# 64
  • Мнения: 1 311
Здравей aknod1 ! Не се притеснявай, сама виждаш колко много хора сме в това състояние. Аз също се боря с ПР от 4 години. Моята психиатърка ми препоръча книгата на Норбеков -  Опитът на един глупак. Книгата е интересна и мисля че до голяма степен ще ти помогне да мислиш в друга насока. Не съм от София и не мога да ти препоръчам лекар. Само мога да те успокоя че от това не се умира, можеш да си пиеш мента, глог и валериан, няма страшно от тези лекарства, това са билки и не можеш да се пристрастиш към тях. Аз бях на антидепресанти и успокоителни и вече няколко месеца не ги пия. Пия жълт кантарион сега, той успокоява нервната система, можеш и ти да го пиеш. Но най-добре се консултирай с лекар.  Успех  Hug

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
ако наистина си толкова зле би могъл да ти помогне добър лекар-психиатър.
иначе книги и положителна нагласа към живота.
и билки.

# 66
  • Мнения: 198
препоръчайте литература

# 67
  • Мнения: 747
препоръчайте литература

"Как да преодолеем чувството на безпокойство" на Дейл Карнеги. Не е написана за случая, но "уцелва в десятката" причините за появата на паническите атаки. На мен много ми е помагала в най-различни ситуации.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
препоръчайте литература
на всеки човек "му докосват душата" различни книги.това,което има ефект при един,няма при друг и обратно.
има достатъчно във всяка книжарница,иди и си избери това,което ти допада.

# 69
  • Мнения: 12
здравейте,
Една приятелка ми препоръча един психоаналитик и ходих при него, човека много спокойно ми обясни, че това е много често срещано явление напоследък при хората от моята възраст и начин на живот, така че няма страшно, ще се справим. Той е и психиатър и психоаналитик, каза, че не смята, че на този етап има нужда от лекарства ( което ужасно ми хареса, предвид страха ми от лекарства Simple Smile ) и така ще ходя веднъж седмично при него сега, много ми се иска да вярвам, че ще ми помогне да си помогна. Непременно ще ви споделя, ако почуствам ефект от този метод на лечение, защото съм сигурна, че има още много хора като мен, които се чудят какво да направят.

# 70
  • София
  • Мнения: 77
Момичета, горещо Ви препоръчвам, от личен опит, при такъв проблем да намерите добър класически хомеопат. Това лечение беше моето спасение, резултатите не идваха мигновенно, нещата ставаха бавно и постепенно, но лечението беше сигурно. Сега се чувствам много добре, не съм ходила при хомеопата си от около 6 месеца, но не съм имала и нужда.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Ох и аз съм за тук. Непрекъснато си мисля, че съм болна от нещо. Тичам по лекари и уж всичко ми е ок, а пък не се чувствам добре. Ровя в нета за всеки симптом и си поставям смъртоносни диагнози. Няма излизане от този ад, брей. В момента съм на АД, но от десетина дни  взе да ми играе нещо дясното око и ето вече си поставих пак диагноза - МС. Ужас. Не знам вече какъв път да хващам. Ходих и на психиатър, който изобщо не ми каза диагноза, пих сума ти хапчета и ефект -0.

# 72
От две години, по препоръка на психиатър, пия Ксероксат. В момента половин хапченце сутрин и половинка - вечер. Това лекарство много ми помогна - още на втория ден почувствах страхотна разлика. Няколко седмици преди това изпитвах през деня кризи на паническо разстройство като имах чувството, че всеки момент ще припадна, ще получа инфаркт и т.н. Силно го препоръчвам.

# 73
  • Мнения: 3 416
ББМ аз не съм съгласна,че  трябва да препоръчваме лекарства!

# 74
  • Мнения: 39
моля за съвет ,бремена съм в 7 седмица изпадам в кризи има ли това последствие после върху детето.замислям се да го махна за да не се увреди детето от моето състояние ,не пия никакви медикаменти.Кризите са ми доста силни ,стягане ,повръщане ,разстройство ,скованост.Има ли решение с хомеопатия да се подържам
Здрасти,
Аз съм бременна в 13 г.с. Пия ривотрил и сероксат. Лекарите ми казаха, че паническите атаки са много по-вредни за бебо, отколкото лекарствата (говоря за тези). И категорично забраниха да се прекратява лечението - просто намалих дозата. За сега всичко е наред с бебо и с мен. Така, че моят съвет е да се консултираш с психиатъра си, гинеколога, личния лекар. Ходих в националната генетична лаборатория - от там казаха същото. Надявам се това да те е поуспокоило. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт