Учите ли 4 годишните си деца на азбуката

  • 12 152
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Дария познава всички букви и играе на "Буквенката"-там се справя със сричките, но иначе не може да срича, а и не мисля, че скоро ще започне да чете.

# 61
  • Мнения: 1 704
Дъщеря ми е на 2 г. и 4 месеца. Познава всички букви, може да брои до 10, познава и някои цифри.. 4 г. въобще не ми се вижда рано за азбуката  Rolling Eyes  познавам деца, които четат на тази възраст Grinning

# 62
  • Мнения: 79
Моята дъщеря също познава почти цялата азбука, обича да пише буквите и и е интересно. Но не иска да учи цифрите, и все още не ги познава.

marychery, все едно за моя син говориш  Joy Повечето от буквите ги знае, поне половината ги пише доста сполучливо, като никога не съм го карала насила, сам ме питаше коя коя е, а после искаше да му показвам как да ги пише. Обаче с цифрите е голА водА  #Crazy Не може до 10 да преброи  #Crazy  #Crazy  #Crazy 1 2 3 4 7 8 9 500 12 14... ей това му е броенето и никакъв интерес  Whistling

# 63
  • Мнения: 11 322
Не разбрах Лиорена защо е толкова сърдита на българската азбука newsm78

ааа, не само на БГ азбука, аз съм сърдита на всичко българско по принцип и на практика.
Лио, сериозно ли сте замислили да зачезвате или се бъзикаш?

Сина ми не знае буквите, щото пък аз не мога да реша на коя азбука да го уча. Joy
Дъщеря ми ги понаучи в училище - местните. За българските има време Mr. Green

# 64
  • Мнения: 6 461
Да уча го разбира се ..но под формата на игра за да му е интересно .
Имаме си буквар и така... Peace

# 65
  • Мнения: 1 111
Дъщеря ми е на 2 г. и 4 месеца. Познава всички букви, може да брои до 10, познава и някои цифри.. 4 г. въобще не ми се вижда рано за азбуката  Rolling Eyes  познавам деца, които четат на тази възраст Grinning
#Crazy
  А може би си имате генийче?

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Дъщеря ми е на 2 г. и 4 месеца. Познава всички букви, може да брои до 10, познава и някои цифри.. 4 г. въобще не ми се вижда рано за азбуката  Rolling Eyes  познавам деца, които четат на тази възраст Grinning
#Crazy
  А може би си имате генийче?

Моята няма две години, но познава своята буква, тази на нейна приятелка, на мама, на леля и на дядо. И да, аз чета от четири годишна.

# 67
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Зависи от детето. На някои им е много интересно, на други никак. Не съм настоявала Самуил да учи , гледам да играем и така да научава това-онова. Ето че преди няколко месеца сам реши да пише. И вече пише разни думи, къде с подсещане, къде сам. Той самият твърди, че чете много. Най-вече четял енциклопедии. Laughing Засега само пише, не чете (като чукчата).

# 68
  • Мнения: 4 629
Не мисля, че е рано по-скоро е късно да се започва на 4 newsm78
Извинявам се много, но наистина ли смятате, че на 4 години трябва да се знае азбуката?

Не смятам, че трябва да се знае азбуката на 4, но смятам, че не е никак трудно да се постигне. Естествено ученето е под форма на игра с песнички, магнитчета... Ще има какво да правят децата като тръгнат на училище няма да се свърши учебния материал

# 69
  • Мнения: 1 111
 Не е много трудно 2, 3 или 4 годишно дете да научи буквите.Друг е въпросът, че то изобщо не ги осмисля и ако не ги повтаря всеки ден гаранция, че не след дълго ги е забравило.Така че не виждам много голям смисъл да се учат букви и цифри толкова рано.Не случайно децата тръгват на училище на 6-7 години, тогава детският мозък е вече готов да обработва и съхранява пълноценно подобна информация.Всичко останало е да чувстват горди мама и тати.
 Разбира се, винаги има и изключения.

# 70
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това с повтарянето не е вярно ... не съм му показвала буквите вече половин година, но той ги помни ...

# 71
  • Мнения: 3 886
Ми не ми е чудно  малката ми ги показва като я питам къде е  А къде е Б ами я да видим  В Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 72
  • Мнения: 5 140
Познаваме доста букви, но зор да ги учи не давам, ако тя пожелае ще ги учим.

# 73
  • Мнения: 1 014
Дъщеря ми е на 2 г. и 4 месеца. Познава всички букви, може да брои до 10, познава и някои цифри.. 4 г. въобще не ми се вижда рано за азбуката  Rolling Eyes  познавам деца, които четат на тази възраст Grinning
И с моето дете беше така. Сега е на три години и 2 месеца и се опива да чете. Много му е интересно! Изписва неговата буквичка Н, А, И, О и С.

# 74
  • Мнения: 1 014
Не е много трудно 2, 3 или 4 годишно дете да научи буквите.Друг е въпросът, че то изобщо не ги осмисля и ако не ги повтаря всеки ден гаранция, че не след дълго ги е забравило.Така че не виждам много голям смисъл да се учат букви и цифри толкова рано.Не случайно децата тръгват на училище на 6-7 години, тогава детският мозък е вече готов да обработва и съхранява пълноценно подобна информация.Всичко останало е да чувстват горди мама и тати.
 Разбира се, винаги има и изключения.
Съгласна съм  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт