Учите ли 4 годишните си деца на азбуката

  • 12 142
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Учим азбуката,но като название на предмети ,животни, имена.Лесно се запомнят - последователно - пък и бързо се забравят,ако не са осмислени с нещо в съзнанието на детето. Simple Smile

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
...Не случайно децата тръгват на училище на 6-7 години, тогава детският мозък е вече готов да обработва и съхранява пълноценно подобна информация.Всичко останало е да чувстват горди мама и тати.

На толкова тръгват в България...

# 77
  • Мнения: 3 886
...Не случайно децата тръгват на училище на 6-7 години, тогава детският мозък е вече готов да обработва и съхранява пълноценно подобна информация.Всичко останало е да чувстват горди мама и тати.

На толкова тръгват в България...
в Сингапур тръгват на 4

# 78
  • Мнения: 1 909
Тук пък тръгват на 3!
Е, не е точно училище, но си се казва училище и е доста уморително - не прилича особено на нашите детски градини. Между другото, тази година се учат да си пишат имената и да разпознават някои букви. Не е съвсем организирано учене на буквите, но се чудех в България дали в детските градини има поне частично учене на азбуката на тази възраст???

# 79
  • Мнения: 8 769
Значи ще трябва да го уча и да чете. Струва ми се много малък. Кажете, вие  какво мислите по въпроса.
Мисля, че щом проявява интерес, можеш да муз адоволиш любопитството, но ползвайки някой буквар (т.е. по някакъв метод, както ти е писала DiVA). Не е малък, щом проявява интерес.
Дъщеря ми от по-малка проявява интерес към буквите, знае някои букви, но не сричкува, и не й е интересно да го прави. Следователно спирам до там. Когато попита-отговарям.
Аз самата съм започнала да чета от 3 годишна, съвсем сама, по някакъв буквар. Питала съм майка ми "М и А МА ли става?" и така, без да е насила, на около 4г съм си четяла приказките, а когато бях в предучилищната "моля дугарката" ме караше аз да чета приказки и разкази на децата, същото бе и в първи/втори клас (защото вече четях гладко).
Това не означава, че съм (била) гений, просто явно това е било нещо, което ми се е удавало, намирала съм го забавно и съм го правила. Wink

# 80
  • Мнения: 1 400
Зависи от детето. На някои им е много интересно, на други никак. 
Така си е Peace
Голямата ми дъщеря на 5 четеше гладко. Не, не съм я притискала, карала, молила и тям подобни да го прави . Показвала съм й буквичките (както всяка от вас), един единствен път (по нейно настояване) й показах как да слива две букви в един звук и така. Малката няма такива мераци. Еднакво съм се занимавала и с двете. Ако детето иска, проявява интерес и т.н. - нищо лошо, но според мен ... ами не трябва да се държи на успех непременно. В смисъл такъв- покажете му един - два пъти щом настоява, но не настоявайте с уроците - после ще загуби интерес. Така и каката в първи клас си ходеше с прочитните книжки в час по български език та без малко да оттървем конете в ряката - беше решила, че вече всичко е научила Rolling Eyes
Не е съвсем организирано учене на буквите, но се чудех в България дали в детските градини има поне частично учене на азбуката на тази възраст???
Е, има естественно! Дори им е в повечко ученето в ДГ... според мен поне  Peace

# 81
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Не разбрах Лиорена защо е толкова сърдита на българската азбука newsm78

ааа, не само на БГ азбука, аз съм сърдита на всичко българско по принцип и на практика.
Лио, сериозно ли сте замислили да зачезвате или се бъзикаш?

сериозно, да.

# 82
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Тук пък тръгват на 3!
................Не е съвсем организирано учене на буквите, но се чудех в България дали в детските градини има поне частично учене на азбуката на тази възраст???

Не, няма в тази възраст, за щастие. Учат ги да съгласуват правилно по род и число докато говорят, изчистват някои звукове, рецитират стихчета, четат им приказки. Работят върху цялостното психо-физическо развитие на децата.

# 83
  • Мнения: 1 909
Нещо не разбрах - учат ли все пак в българските детски градини буквите, или не? Може би ги учат поне собствената си буква да познават и евентуално да пишат? newsm78

# 84
  • Мнения: 3 886
Нещо не разбрах - учат ли все пак в българските детски градини буквите, или не? Може би ги учат поне собствената си буква да познават и евентуално да пишат? newsm78
учат учат bowuu bowuuпоне в нащата да Peace

# 85
  • Мнения: 5 183
Нещо не разбрах - учат ли все пак в българските детски градини буквите, или не? Може би ги учат поне собствената си буква да познават и евентуално да пишат? newsm78
учат учат bowuu bowuuпоне в нащата да Peace

на каква възраст?

# 86
  • Мнения: 3 886
Нещо не разбрах - учат ли все пак в българските детски градини буквите, или не? Може би ги учат поне собствената си буква да познават и евентуално да пишат? newsm78
учат учат bowuu bowuuпоне в нащата да Peace

на каква възраст?
ми моя от 5г ги знае и пише вчера го попитах учите ли мамо буквите  и циврите защото вечерта ми написа разбъркано всички букви и цифри който му казах  а той каза ми не  не ни учат.При което аз #CrazyВикам ми ти  от  къде ги знаеш тогава ми научих си ги сам.Така или иначе довечера съм решила да питам госпожите защото от нас никои не му е помагал а също събира  и изважда #Crazy #Crazy newsm78 newsm78 newsm78

# 87
  • Мнения: 22 939
Знае доста буквички и няои цифри,но няма голямо желание да ги учи.Не го карам ,засега.

# 88
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Тук пък тръгват на 3!
................Не е съвсем организирано учене на буквите, но се чудех в България дали в детските градини има поне частично учене на азбуката на тази възраст???

Не, няма в тази възраст, за щастие. Учат ги да съгласуват правилно по род и число докато говорят, изчистват някои звукове, рецитират стихчета, четат им приказки. Работят върху цялостното психо-физическо развитие на децата.

И това ми се вижда напълно достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт