Натриев Глутамат, Маргарин, Подсладители и други вредни съставки в храните - 2

  • 22 667
  • 306
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 737
Не знам дали сте коментирали царевичните пръчици тип "Зрънчо"?

Аз ги наричам пържени оцветители и нямах никакви намерения да ги предлагам на детето ми никога.
Обаче той имаше големи хранителни проблеми и не дъвчеше изобщо. Водих го на терапия при логопед и психолог, месеци наред се борим с проблема. В момента този тип "храна" е единственото нещо, което той дъвчи правилно, точно както трябва и нито солети и бисквити, нищо друго не може да упражни и да го учи да дъвче толкова добре и да си държи езика както трябва, както проклетите царевични пръчици. За това му давам по 10-тина на ден поне и има напредък в дъвченето и на останалата храна.
Та се чудех кои на пазара са най-безвредни от въпросните?  newsm78

# 271
  • Мнения: X
Та се чудех кои на пазара са най-безвредни от въпросните?  newsm78
Класическите. Всичко което има "аромат на.." (например аромат на сирене, пица, бекон....) има и глутамат.

# 272
  • София
  • Мнения: 1 163
AQ ,сега се сещам за зрънчо" Слабин", по диетичните магазини съм ги виждала, не са и лоши на вкус, не се сещам за състава.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 2 576
AQ ,сега се сещам за зрънчо" Слабин", по диетичните магазини съм ги виждала, не са и лоши на вкус, не се сещам за състава.
Също така има и "Трохо".
А пробвала ли си "стериопорените" бисквити,( не си спомням как се казваха)?

# 274
  • Мнения: 1 737
Слабин не разхлабва ли стомаха против запек?
Стериопорените не ги дъвче така, както трябва, а ги смуче (против което се борим), както и всякаква друга храна, като солети и хляб.

До сега купувам само Зайо байо, от Лъки бой се отказах, защото има толкова оцветител, че пръстите са му жълти дни наред, представям си червата му  Crazy

Ще опитам Трохо, само по диетичните магазини го има май?!

# 275
  • Мнения: 3 810
Аз също много харесвам Трохо. Имат няколко вида.
Макарче преди 2г. имаше един репортаж за един пакет Трохо с мишка вътре.... Sick

# 276
  • Мнения: 5 713
Аз на такива репортажи много много вече не вярвам. Имало мишка, за да се купува Зрънчо.
Пък Нестле да се спасяват. Аз дори и кафе не пия.

# 277
  • софия
  • Мнения: 756
ама пък LZ шоколадите са с масло....така пише на опаковката...дали послъгват за маслото?!
иначе някои на Милка и те са с масло...това като инфо за сладокусниците Wink

# 278
  • София
  • Мнения: 1 163
"Слабин" не е разхлабително, а диетично зрънчо, но най-добре си провери на място.

# 279
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Абе Зрънчо, Зайо Байо, Трохо-Мрохо.... все тая, всичките са вредни за дечицата ни....... Sick

# 280
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Абе Зрънчо, Зайо Байо, Трохо-Мрохо.... все тая, всичките са вредни за дечицата ни....... Sick
На Трохото какъв кусур намери? Аз го харесвам - няма оцветители (и да има - са малко), няма сол, мазнини... и на форма/цвят го докарва, та да не страдат децата, че Зайо Байо не ядат "като всички".

Дъвки Хуба-Буба са със захар, ура. Само не мога да си намеря ментова дъвка със захар, вместо аспартам - помогнете Confused

Нестле имат бойкот в световен мащаб, отдавна и доста мащабен (не само за бебешките Адаптирани млека, които рекламират с непозволени средства, но и за всички храни от бранда) - и да ви кажа, дреме им...местят го от единия в другия и с поредната реклама на всеки 10 загубени потребители печелят нови 1000...

# 281
  • Мнения: 3 810
Бу, провери Олипс- имат не само бомбонки, но и дъвки.

# 282
Вижте какво намерих:

Глутамат

• Глутаматът представлява бяло, кристално вещество във вид на прах или таблетки.

• Той няма собствен вкус и аромат, затова към него се прибавят ароматни подправки, мазнини, въглехидрати, растителни белтъчини и др. Такива комбинации са известни в Средна Европа "Фондор" и "Аромат". Те се употребяват в кулинарията и хранителната промишленост за подсилване вкуса на храната.

• Глутаматът действа тонизиращо върху нервните клетки и ефикасно средство при намалена работоспособност, при обща слабост и др.

• Той се поставя във всички солени, сладки и пикантни гозби. В блюдо от 4 порции се прибавя 1—2 пъти на върха на ножа към края на варенето.

• Глутаматът се използва и за засилване на вкуса на сосове, супи, ястия от птици, зеленчукови и месни ястия и варена риба.

• Той може да се комбинира с всички подправки.

• Индустриално произведените супи обикновено съдържат глутамат.

• Употребява се и в медицината.

# 283
  • Мнения: 5 713
За тоя глутамат мъжът ми усилено твърди, че се слага задължително в ястията на моряците по корабите.

# 284
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
За тоя глутамат мъжът ми усилено твърди, че се слага задължително в ястията на моряците по корабите.
Защо да не се слага? И по магазините се продава свободно - който иска, купува и си ръси Sick

Общи условия

Активация на акаунт