Натриев Глутамат, Маргарин, Подсладители и други вредни съставки в храните - 2

  • 22 658
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 5 713
Ми де да знам, аз го разбрах като задължително. Ако някой е наясно, да каже.

# 286
  • Мнения: 2 242
В понеделник по Нова ТВ сутринта около 7.30 ще говорят за антибиотиците в медът

# 287
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В понеделник по Нова ТВ сутринта около 7.30 ще говорят за антибиотиците в медът

А за оловото ще кажат ли ?... Защото 90 % от кошерите са боядисани с оловни бои ... миниатюрни паренца от боите се полепват по крачетата на пчелите и така

# 288
  • Мнения: 1 737
В понеделник по Нова ТВ сутринта около 7.30 ще говорят за антибиотиците в медът

А за оловото ще кажат ли ?... Защото 90 % от кошерите са боядисани с оловни бои ... миниатюрни паренца от боите се полепват по крачетата на пчелите и така

Е вие ме разбихте вече, просто!  ooooh! Такива количества мед опостушаваме с детето и аз си мисля, че сме супер! Като е болен - съвсем, даже и в млякото му го слагам...
И все избирам като го купувам да е захаросна, а не разтопен...

# 289
  • Мнения: 4 700
Антибиотици в меда.  ooooh! Моля ви, който го гледа да пи6е какво са каzали, че аz няма да мога.

# 290
  • Мнения: 2 242
В понеделник по Нова ТВ сутринта около 7.30 ще говорят за антибиотиците в медът

А за оловото ще кажат ли ?... Защото 90 % от кошерите са боядисани с оловни бои ... миниатюрни паренца от боите се полепват по крачетата на пчелите и така
newsm78 не знам подробности - по друг повод получих писмо от БНАП (Асоциацията на потребителите) и те са ми написали точно това - може би са правили тестове на медът предлаган на БГ пазар и ще обсъждат резултатите, но понеделник ще разберем със сигурност
ПС.между другото аз никога не взимам мед от магазин, а го купуваме от познати, колеги и т.н. (т.е. домашен мед)

# 291
  • Мнения: 4 700
Аz съ6то вzемам само мед от поzнати, но ми е много интересно zа6то слагат антибиотици в меда  Thinking За пилетата zнам, че така повече растяли и не боледували, ама мед... чакам да пи6ете какво са каzали.

# 292
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не слагат антибиотици в меда, просто лекуват пчелите с антибиотици, въпреки, че отдавна е забранено ...естествено следи от тях има и в меда ....

...аз също давам домашен мед ... въпреки всичко ... когато сме болни лекувам с мед ... и резултата е супер ...а Био медът, който купих от Пикадили няма вкус на истински мед ...

П.П.... и дядо ми лекува пчелите с антибиотици, когато го е страх, че може да измрат ... а кошерите естествено са боядисани с оловни бои ... казва, че дълго време не вади мед от лекуваните пчели, но кой знае колко време след това могат да се открият антибиотици ...

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 21:50 от secretgarden

# 293
  • Мнения: 511
Ох тия от Нова започват да ме дразнят! Репортажа с моб. тел. как сварили яйце от вълните.
Сега и за меда, ми то е ясно че почти във всяка храна, а и не само храна има нещо вредно и непозволено, като няма закони, пък и да има няма кой да следи дали се спазват.
По принцип съм предубедена към всичко купешко, но няма как такова ни е съвремието, гледам да не си го слагам много!
ВИВА на домашнярките!

# 294
  • Мнения: 2 761
Тайината на кока-кола:
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=2376


За 6околада:
"в шоколада не трябва да има никаква друга мазнина освен тази от какаовото масло"

http://www.epochtimes-bg.com/2006-01/2006-09-05_05.htm

# 295
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Имате ли мнение за 'Кубети'-те? Чета внимателно състава, но освен едно Е 412 (гуар гума) друго не виждам. Последното е стабилизатор. Обратни ефекти: Known adverse effects are flatulence, diarrhoea, abdominal distension and intestinal obstruction.

Много са вкусни проклетите, а не винаги имам желание/време да си правя домашни крутони.

# 296
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имате ли мнение за 'Кубети'-те? Чета внимателно състава, но освен едно Е 412 (гуар гума) друго не виждам. Последното е стабилизатор. Обратни ефекти: Known adverse effects are flatulence, diarrhoea, abdominal distension and intestinal obstruction.

Много са вкусни проклетите, а не винаги имам желание/време да си правя домашни крутони.
А растителни мазнини нали се сещаш какви са?

Аз сега похапвам с вкус на пица (7% подправки)- сигурна съм, че съдържат и мононатриев глутаминат.

# 297
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Какви?

# 298
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хидрогенирани- гаранция!

# 299
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Хидрогенирани - гаранция!
Защо? Нещо си чела?

Общи условия

Активация на акаунт