При кого стоят парите в семейството? А?

  • 3 419
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 068
Парите стоят у мен и в дебитната карта и аз отговарям за харчлъка. Джобните не ги броя в тая сметка, както и парите за бензин/те са си негова отговорност/. Всичко друго в семейния бюджет разпределям аз, защото мъж ми е с широки пръсти, а и не му се занимава.

# 61
  • Мнения: 2 491
Всеки си харчи каквото си е изкарал. Аз-моите, той-неговите пари. Общите сметки(ток, вода и др.) си ги поделяме.

# 62
  • Мнения: 6 167
Всеки си ги стопанисва, а когато някой от нас /разбирай мен.../ остане без средства, се обръща към другия за съдействие...  helpuu

Нати, ( И останалите по тази с-ма), аз имам в-с.
Доста разпространена е тази с-ма тук, т.е поделят се общите разходи ( сметки, както каза Гигова) и после кой каквото си изкара.
ОК, но какво става в следните случаи: разходи за детето, излизате навън двамата ( тримата)- как се разбирате кой да плаща , почивките , неравномерния доход ( той 200 лв, ти 2000), общи неща, напр. телевизор, кола....

# 63
  • Мнения: 793
Стоят на едно място и всеки дърпа колкото му трябват  Peaceобикновено аз съм по- бързата  Grinning

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Стоят на едно място и всеки дърпа колкото му трябват  Peaceобикновено аз съм по- бързата  Grinning
И при нас....като се има напредвид, че аз нямам широки пръсти..направо съм без пръсти Mr. Green

# 65
  • Мнения: 2 491

Нати, ( И останалите по тази с-ма), аз имам в-с.
Доста разпространена е тази с-ма тук, т.е поделят се общите разходи ( сметки, както каза Гигова) и после кой каквото си изкара.
ОК, но какво става в следните случаи: разходи за детето, излизате навън двамата ( тримата)- как се разбирате кой да плаща , почивките , неравномерния доход ( той 200 лв, ти 2000), общи неща, напр. телевизор, кола....


Разходите за детето, естествено се поделят м/у двамата.
Когато излизаме навън, веднъж той плаща, другият път аз.
Всички останали общи неща(почивки, телевизори, коли и т.н.) си ги поделяме.
Дохода ни е горе-долу еднакъв, той печели малко повече от мен и с тях примерно поддържа колата или за други дреболии или ако закъсаме и така...

# 66
  • Мнения: 6 167
гигова, извинявай, че пак Ша питам, не , за да критикувам с-мата, а за да я разбера по-добре.
тоест, ако купиш пюренце на детето или дрешка , играчка събираш сумата месечно и накрая как ги поделяте тези разходи? даваш му сметката и той поема 50%.
или го правиш ден за ден.
не мога да си представя 'счетоводството' при тази с-ма, освен, ако не сте мн. ларж и на практика няма значение от кой джоб излизат парите, което пък вече не е подялба на половина.

моите свекъри са живяли на вашата система 45 години. аз съм си говорила с нея и тя смята, че е поемала повече разходите ( една жена и по принцип знае по -добре от какво има нужда един дом , деца и тн), той в общи линии е давал понякога нещо,щото не можеш да правиш и представяш сметка за всяко нещо!
дори в момента тя като пазарува храна го прави от нейната пенсия. той в общи линии мисли, че храната расте в хладилника.  тва е др. тема, де.

# 67
  • Мнения: 2 491
гигова, извинявай, че пак Ша питам, не , за да критикувам с-мата, а за да я разбера по-добре.
тоест, ако купиш пюренце на детето или дрешка , играчка събираш сумата месечно и накрая как ги поделяте тези разходи? даваш му сметката и той поема 50%.
или го правиш ден за ден.
не мога да си представя 'счетоводството' при тази с-ма, освен, ако не сте мн. ларж и на практика няма значение от кой джоб излизат парите, което пък вече не е подялба на половина.

Е, не го правим чак по такъв груб(силно казано) начин, просто отивам и купувам примерно там пюрета или дрехи или квото и да било и аз плащам, следващият път като влезем в магазина за нещо друго, мъжът ми вади пари и той плаща. Чак 50 на 50 да делим или толкова да издребняваме-не.
Но, по принцип, написаното от теб важи в нашия случай-и двамата сме много ларж и няма значение кой какво ще плати или от кой джоб ще излезе. Има и друг важен момент в случая, без който нямаше да е така при нас, просто средствата не ни притесняват особено и за това сме така ларж, но ако разполагахме с по-малко сигурно нямаше да го правим така и щяхме по внимателно да си правим сметката. Просто за момента средствата ни стигат да изкарваме месеца, без особено да се лишаваме от нещо.

# 68
  • Мнения: 451
Мъжът ми отговорника по приходите, но аз се занимавам с плащанията, ако това зависеше от него щяхме редовно да сме без ток, телефони и тн- голям заплес е. За джобни и ежедневни неща естествено всеки си щипва както прецени.

# 69
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
винаги са били под мое крило, може би аз съм по-организирана в хар4овете и не хвърлям на вятъра за  ненужни вещи, но те са си негови пари, ако гледам кой работи! и да поиска, давам без да питам!той сам прецени, 4е може да ми се има доверие тотално, като се знае колко милиона е профукал по прищевки на млади години!абе си е като малка банка в главата, ето това ме кефи!а просто не мога да си представя той да ми иска пари да си платя сметката, или да не плати на другите, които е поканил! тогава аз нямам думата, той се разплаща и си следва свой принцип!въпрос на достойнство и гостоприемство!

# 70
  • Мнения: 150
На младини всички сме профуквали милиони, такива бяха парите - с много нули...

# 71
  • Петрич
  • Мнения: 321


Задължителна редакция: Ама аз не ви питам на кое място ги криете, а кой е отговорника по харченето им (това поради зачестилите отговори не по темата)
Парите ги прибирам аз,също отговарям за харченето им. Sunglasses

# 72
  • София
  • Мнения: 67
Издържа ме мъжът ми аз като взема майчинството го харча за детето.

# 73
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, ( И останалите по тази с-ма), аз имам в-с.
Доста разпространена е тази с-ма тук, т.е поделят се общите разходи ( сметки, както каза Гигова) и после кой каквото си изкара.
ОК, но какво става в следните случаи: разходи за детето, излизате навън двамата ( тримата)- как се разбирате кой да плаща , почивките , неравномерния доход ( той 200 лв, ти 2000), общи неща, напр. телевизор, кола....

На Калина купуваме и двамата. Когато излизаме навън, също и почивките, а за крупните неща да не говорим, разходите ги поема той.
В общи линии, моята заплата си е само за мен и за Калина, разбира се.

# 74
  • Мнения: 3 886
Издържа ме мъжът ми аз като взема майчинството го харча за детето.
и аз така

Общи условия

Активация на акаунт