За пюрето от тиква - плодово или зеленчуково е?

  • 1 796
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Зеленчук.

# 31
  • Мнения: 574
Зеленчук

# 32
  • Мнения: 287
Ей, момичета, има сладка тиква а има и тиквички за приготвяне на солени ястия!
 За това има пюрета с тиква или с тиквички Peace просто разновидноста на растението определя дали да се правят сладкиши с него или ястия със солен вкус! И вкуса на пюретата е различен също! Тиквата е сладка и по-лесно се възприема за захранване от бебето понеже се доближава до сладостта на кърмата или АМ. Заради това и се препоръчват ранните моркови за захранване например - щото са сладички!
 За домата - води се плодов зеленчук поради високото му съдържание на захари но също така има и високо киселинно съдържание  и ние си го смятаме за стандартен зеленчук щото шопската салата си е велико нещо Laughing
 Аз например преди време покрай един курс на лечебно гладуване разбрах, че банана има високо съдържание на килселини и само заради също високия процент захарност се води сладък плод а не кисел newsm78 и от тогава си обясних защо ако хапна на гладно банан ме застъргва гастрита!
 А Иван Звездев се е изказал общо, че е плод, понеже наистина е плод на някво растение а не е ядка или корен например...

# 33
  • Мнения: 4 621
Би трябвало да е зеленчук Thinking но доколкото си спомням има плодови пюрета тиква+ябълка Thinking

# 34
  • Мнения: 27 524
Тук например сладка тиква няма. Тиквите са пак големи, но са кафеникави отвън, вътре силно оранжеви и са като краставици. Ползват ги само за супа или ги дълбаят и ги пълнят с месо и зеленчуци. Просто у нас вирее или се ползва всъщност по-сладката й разновидност.

Да, и доматът, и краставицата са плодове.  Peace

# 35
  • Мнения: 390
Цитат
Да, и доматът, и краставицата са плодове.  Peace
Въх убихте ме  Shocked
цитат:
Краставицата произхожда от сем. Тиквови и едно от най-древните зеленчукови растения, отглеждани от човека. ....цитата свърши.
друг цитат:
Плодови зеленчуци — отглеждат се заради плода. Към тази група спадат:
домат
пипер
патладжан
краставица
диня
пъпеш
тиква
......цитата свърши.
и последен:
 Между зеленчуците, които не се смятат за плодове, са доматите, .....и още един:Други зеленчуци, като диня, тиква, пъпеш, се възприемат от консуматора за плодове.

Мисля че вече темата е излишна.добре че поумнях да търся и аз в чичко Гугъл hahaha

# 36
  • Мнения: 8 505
За мен тиквата е плод,а тиквичката-зеленчук.Реално:

Много често срещани зеленчуци, а също така ядки и зърнени храни, са плодове на растенията от ботаническа гледна точка. Между зеленчуците, които не се смятат за плодове, са доматите, патладжаните и чушките. За ботаниката те са плодове, но се приемат за зеленчуци в готварството. Други зеленчуци, като диня, тиква, пъпеш, се възприемат от консуматора за плодове.
От ТУК

# 37
  • Мнения: 390
Ми да-реално се оказва че всеки който както си мисли е вярно-дали е плод или зеленчук-все вярно Laughing

Общи условия

Активация на акаунт