Откога (ще) давате шоколад на децата?

  • 5 459
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Pela
Против съм това голямо изкушение.
 Rolling Eyes Ще се постарая да не и давам шоколад и всички други постижения на съвремения живот.
Дано успея.
Тук четох страхотна статия, за вкуса на детето. Определя се през първите 3 години и после дори и да му предложиш т.н."изкушения" то не ги обожава.
Прочети я много е полезна тази статия.


Статиите са хубаво нещо, за жалост доста често се оказват художествена литература.
Гери не е яла нито шоколад, нито бонбони до 2,5 години, но сега е като пристрастена- може само с такива работи да се храни.

# 46
  • Мнения: 6 206
Erica, аз и в другата тема писах. То е дълго за обяснение, но мен са ме пазили от сладко по здравословни причини /неспособност на организма да обработва захар, но не е диабед/ мисля, че до около 5-6 годишна. До 3 годишна със сигурност, но резултатът е, че към ден днешен и досега аз не понасям сладкия вкус и нищо сладко не може да ме изкуши. Понякога се насилвам да хапна бонбонче, да уважа някой който ме черпи или нещо, което е приготвено специално. Но насила. Мисля, че има нещо вярно в тази теория.

# 47
  • Мнения: 3 146
Поля, твоят случай е наистина едно огромно изключение т.е. за останалите хора се явява неприложим, не могат да се правят генерални изводи.

# 48
  • Мнения: 6 206
Може, аз затова гледам да не съм крайна.
Истината е, че е важно децата ни да са здрави, че ако трябва насила да ги пазим от разни неща, ще страдат и те и ние двойно покрай тях.

# 49
  • Мнения: 918
Мисля, 4е вси4ко забранено има ефекта на лавината. Искаме или не децата ни живеят тук и сега, така 4е едно 'предпазване', според мен би довело до обратния ефект.

# 50
  • Мнения: 824
na golemija si sin dadoh 6okolad sled 1g.i6m.mislja i s malkija da naprawja taka  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 383
Цитат на: Pela
Против съм това голямо изкушение.
 Rolling Eyes Ще се постарая да не и давам шоколад и всички други постижения на съвремения живот.
Дано успея.
Тук четох страхотна статия, за вкуса на детето. Определя се през първите 3 години и после дори и да му предложиш т.н."изкушения" то не ги обожава.
Прочети я много е полезна тази статия.


И на животно да дадеш нещо сладко ще го схруска с удоволствие. Въпреки "неопорочения" си вкус. Тези теории за определянето на вкуса ми ги развива и свекърва ми, и определено са нещо алтернативни/свързани с алтернативната медицина, здравословен живот и пр./

# 52
  • Мнения: 1 425
Аз на моя син му давам шоколад много рядко. Избягвам да му давам и други сладки работи. Преди проявяваше много голям интерес към шоколада, сега почти не се сеща.

Общи условия

Активация на акаунт