Как да постъпя?

  • 2 024
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 317
Таз приятелка ще да е много нахална.

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
........С моята специалност аз бях първата постъпила. Казаха ми че търсят още х брой хора в моя отдел и че всяка препоръка би била добре дошла. Препоръчах една позната и я взеха....ОБАЧЕ- оттук идва големия проблем.  Sad
Когато й казвах за подробностите около длъжността, й казах и за заплатата /помислих, че на една длъжност ще вземаме еднаква заплата/. Е, бъркала съм се. Сега тя знае моята и взема малко по-малко от мен.  doh
 ........
Ами нали са ти казали, че търсят хора, защо се чувстваш виновна - за да извикаш някой на робота нормално е да му кажеш и някои подпобности.
Поговори все пак с шефа си и обясни, че си искала да помогнеш с набирането на персонала  Peace

# 18
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз не бих казала на шефа. Бих поговорила първо с нея, че не е коректно да го прави, тъй като аз съм по-отдавна и в крайна сметка благодарение на мен тя е там! Ако въпреки това, не се вслуша в думите ми, бих постъпила като marsie!

Има и по-тежки случай!  Confused Преди 3 години работех като администратор в хотел за лятото (което не може да се сравнява с твоята позиция в момента, но все пак да ти кажа, за да ти олекне!). Исках да отида на море за 1 седмица и кагото съобщих на шефа, той ми каза да си намеря заместничка. Извиках моя приятелка. Той плащаше седмично и накрая разбрах, че й е давал с  2лв.повече на ден от колкото на мен! Повярвай ми почувствах се отвратително и не се върнах повече там!

# 19
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Чакайте, бе хора! Не договаря ли всеки сам възнаграждението си?! Нали, като постъпваш на работа, се пазариш за какви пари ще работиш. Шефовете решават дали и колко да им струва труда ти. После - едва ли някой почва с идеята, че ще стои на едно място. Било като длъжност, било като пари. ОК - приятелка ми е направила услуга като ме е препоръчала. Трябва ли да се кротна и с години да не мръдна от мястото си, щото тя работила там отпреди мен?!
Честно - не го разбирам.

# 20
  • София
  • Мнения: 383
Да, права си, но приятелката не отива при шефа с искане за увеличение с аргумента, че е по-добра професионалистка и по-квалифицирана от авторката. Отива там с мотива, виждаш ли на една длъжност сме, но тя взима повече от мен, искам и аз. А дали има същите лични и професионални качества!!?? И в нашата работа хора на една длъжност взимат различно, може и 50 лв. да е разликата, но това е показател за професионалните качества.

# 21
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Да, права си, но приятелката не отива при шефа с искане за увеличение с аргумента, че е по-добра професионалистка и по-квалифицирана от авторката. Отива там с мотива, виждаш ли на една длъжност сме, но тя взима повече от мен, искам и аз. А дали има същите лични и професионални качества!!?? И в нашата работа хора на една длъжност взимат различно, може и 50 лв. да е разликата, но това е показател за професионалните качества.
Добре - значи началниците си правят извод за въпросната си служителка и В дилема няма повод и причина да се притеснява. Това ми е идеята.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт