дъщеря ми заспива само в ръцете ми - моля за съвет!

  • 1 499
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Едва от скоро синът ми започна да заспива сам.
Не знам как се отучва.Каквото и да правех,той ревеше и аз пак си го гушках и така заспиваше.

# 31
  • Мнения: 305
И нашият син заспиваше на ръце докато стана на около 5 месеца.След това заспиваше сам в леглото си , но след 9 месец започна отонво да желае да заспива само с гушкане и аз си го гушках и след 11 месец отново си заспива в леглото сам.
Дечицата май си имат периоди в които се успокояват по различен начин.В началото и той не желаеше биберон, но аз не успях да кърмя и нямаше как да го успокоя освен с гушкане  и залъгалка и той взе че свикна с нея.И сега дори като се размрънка през ноща му давам залъгалка или той става и пие вода понякога.

Дано се успокоят нещата при вас и да спинка сладурчето спокойно!

# 32
  • Мнения: 520
Имахме период в който и гушкането не помагаше много много.Така че съм доволна че има начин да я приспя , гушкаме се , пея песнички..Пък като заспи намирам време да си свърша доста неща, че и на рс-то да вися   Simple Smile

# 33
  • Мнения: 4 156
Сина ми си го приспивах с люшкане много дълго време. Отучихме го като му пеех и го потупвах по дупето. Голям цирк бяхме.

Първата покупка, която купихме за бебето беше автоматична люлка на Graco. Редовно си заспиваше в нея. Сега взехме модел, който може да се ползва до 3 год. възраст - до 13 кг. А малкия е още 9.600.
Продължава да заспива или с кърмене или на люлката. Голямо улеснение е.

# 34
  • Мнения: 1 081
Ами какво да ти кажа, до 8мия месец Мартин не слизаше от ръцете ми, включително и навън, количката чак сега я признава. Тогава открих, че има любими клипчета, свалих ми ги на компа, и го оставях за 10-15 минути в кошарата да зяпа-като хипнотизиран:) Не е мнооооого полезно, но все пак мама трябва да е в приличен вид. Иначе за другата работа-навсякъде с него, даже и пред готварската печка. А за заспиването-само сучейки, до ден днешен. И на ръце не става, откакто поотрасна.

# 35
  • Разград
  • Мнения: 3 110
А моят син до втория месец спеше върху мен.Оставех ли го на леглото се събуждаше на 5 минута.А върху мен спеше по 8-10 часа,на всеки два го кърмех.Естествено нищо не можех да свърша.След това се започна на ръце,на крака и така издържах 11 месеца,накрая купихме люлеещо се легло и се родих.
Сега е на 2 г и 3 м,понякога си заспива сам,но друг път сам си казва"Мамо,люляй".

# 36
  • София
  • Мнения: 2 734
И ние така до втория месец се приспивахме на ръце,после обаче започнах с люшкане в количката и тя категорично отказа да лежи в ръцете ми повече!С количката е много по-лесно и нощем,когато промърка насън,само люшваш 1-2 пъти и заспива пак.Сега се учим да заспиваме без люшкане и се получава!Просто детето преминава през разни фази докато расте и полека-лека става по-самостоятелно!

# 37
  • Мнения: 5 251
Синът ми до 2 г. и 2 м. заспиваше само и единствено на ръце. А започна и да тежи доста  Rolling Eyes Чудех се как ще стане номера, да се откаже и да легне сам в кошарата си. Но един ден и това стана. Каза че искал да спи сам, сложих го в леглото му, той се обърна и заспа. От тогава нито веднъж не съм го преспивала. Но да си призная, не ми тежеше, това че го преспивах. Даже ми беше приятно да го прегръщам и да го гледам как се унася  Hug Така че гушкай си я и не се притеснявай с времето и това ще отмине  Peace

# 38
  • Мнения: 1 426
Аз не съм приспивала точно "на ръце". Лягах, слагах бебето по корем върху корема ми - и то моментално се кротваше. А аз си взимах една книжка - и си четях, докато бебо заспи дълбоко.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 682
Под "ръце" имах предвид в обятията ми върху корема. И понеже почнах темата преди около 2 месеца, да кажа как се развиват нещата сега - вече заспива навсякъде, като не винаги се налага да я гушкам   Grinning - докато я кърмя, в количката, до мен на леглото както сега например, само в собственото си креватче заспива сама само вечер, през деня не го харесва особено. Но така или иначе ситуацията е далеч по-спокойна, сигурно възрастта оказва значение.  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 622
Голямата дъщеря също е от трудно заспиващите,дори и сега когато е почти на 4г.Като бебе я приспивах на ръце,с много люшкане от моя страна,с много рев от нейна #Cussing outКато стана на годинка преустановихме приспиването на ръце,но беше труден период докато се научи,че ще спи без мама да се гърчи Mr. GreenДо ден днешен заспива като й държим ръката...

Малката пък е абсолютно непретенциозна в това отношение.Като бебенце я приспивах на шезлонга с люшкане,но сега си заспива самичка.Трябва само да я сложа да легне и да й дам бибата,и тя си знае че ще се спи baby_neutral
Децата са различни,следвай езика и нуждите на ТВОЕТО БЕБЕ,останалото са празни приказки...

# 41
  • Мнения: 5 026
Синът ми заспиваше на ръце вечер до към 1,1г. Постепенно започна да заспива, докато го храня на нашето легло, но за следобеден сън , все още се приспиваме на ръце  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт