Разделно Хранене- част 8

  • 12 011
  • 329
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Тъй, нахраних детето, метнах я в проходилката направих си едно кафе и сядам да го пия с вас. Страхотна се чувствам, вчера преди обед изядох две ябълки и от тогава само вода, нали сега съм на лунната. Днес ще е така и от утре плодчета и салатки. Леко ми е и приятно, доволна съм от себе си, че се справям без проблем. Иначе вчера бяхме цял ден на вън, сутринта ходихме в морската, а следобед обиколихме магазините по центъра. Нали съм оптимистка си купих един панталон с 2 размера по-малък, та сега чакам да дойде момента в който ще вляза в него.  Whistling Той е летен така, че има шанс да не съм си дала парите на вятъра.
Ками страхотни снимки, да ти е живо и здраво детето, голям сладур е, а и каква трапеза си спретнала, мммм...
Юзерче козунака веднага на мама, аз така направих, защото иначе разтоварване ама нъц.
Ееех Матеа как ти завидях на селската идилия. Едно време когато бяхме деца с брат ми прекарвахме целите лета на село при баба и при дядо, от това време са най-прекрасните ми спомени.
ДидиП пускай снимки, толкова са сладки и двете ти щерки, пу, пу, пу, оплюх си монитора докато ти гледах аватара.
Алекс много си прaвa, леко е на стомахчето, но и не само, аз все едно с крила съм се сдобила, приятно е.
Хайде, хубав и усмихнат ден от мен.  bouquet

# 76
  • Мнения: 2 724
Добро утро   Grinning,едно поздравче от мен, за настроение: http://www.vbox7.com/play:00b10fb1.Чувсвам се чудесно   Peace.Шарли, много точно си го казала ,направо летя  smile3535,а за панталона -сkоро ще му дойде времето, бъди сигурна smile3521. Желая ви прекрасен разделен ден  Hug. Цунки   love001.

# 77
  • Мнения: 194
Привет!
Калида, половинката ми приема много добре промените и напълно ме подкрепя.
Освен това имам приятелка,която е работила в склад за здравословни продукти и тя ми помага в избора на продуктите. Мисля да прибавим още сусамово, ленено, орехово олио, които да редувам със зехтина и слъчогледовото. По нейн съвет ще ползвам билкова паста за зъби. Аз самата досега не съм се сещала въобще за пастата.
 Днес ще сготвя кафяв ориз с лапад и коприва.

Диди, много са пораснали момичетата, чудесни са!

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 11:26 от wonderful

# 78
  • Мнения: 392
Здравейте разделни мамчета!
Днес ще сготвя кафяв ориз с лапад и коприва.
Уандърфул аз тази вечер мисля да правя сърмите от лапад на Ками,ти на фурна ли ще го правиш твоя ориз?За днес съм си приготвила ябълки за закуска,а за обяд ориз с домати,за вечеря мисля пак да съм на шопска салата.
Шарли,Алекс - много се радвам , че така бързо се взехте в ръце след празниците.Наистина е нужна голяма воля за това.
ДидиП - разбира се , че искаме още снимки.
Мина - стискаме ти палци.Сигурна съм , че скоро ще се похвалиш , че започваш да свикваш с режима.
Ками - великданската ви трапеза е била перфектна,а и Калоян доста се е забавлявал на тези интересни места.
Реге31-абсолютно си права , че след 2 месеца ще показваме дупета.Дано тази година да са за показване. Sick
Калида - къде се загуби?Липсва ми твоя коментар.Скоро да се връщаш при нас.
Успешен разделен ден на всички!

# 79
  • София
  • Мнения: 3 787
Добро утро,мацки Heart Eyes

Тук вали дъжд,а е едно топличкооо : TiredДано да спре,че малчо не стои на едно място.Все навън иска Mr. Green

Диди,ама мнооооого са сладки малките.Красавици Heart Eyes

Шарли,има още време до лятото.Ще влезеш в панталончето,няма как Laughing

Лек ден на всички Hug

# 80
  • Мнения: 402
Добро утро красавици!
Виждам, че всички добре сте изкарали Великден. Браво на вас!
И аз си мислих, че съм качила поне 2 кг покрай тези козунаци и курабии, обаче тази сутрин се изненадах приятно, като видях на кантара, че няма нито грам нагоре.
Днес и аз съм за първи ден на работа, че вчера малката имаше температура и си бях в къщи, така че ще го карам на разтоварващ  режим.
В събота съм на сватба, на 1/2 братовчедка се жени и цялата им рода ще е там, надявам се да се втикна в една хубава вечерна рокличка, дано.

РеГе с твоята фигура, ще покажеш красиво дупе на плажа, дано и ние да сме във форма до лятната отпуска.
Диди, ама страшно са ти красиви куклите и много забавни предполагам, да са ти здрави и щастливи за радост на мама и татко.
Ками, поздравления малкия Калоян много е пораснал и определено му личи, колко добре се грижиш за него.
Шарли, много голям панталон си си купила, току виж до лятото ти пада. Ха дано.
Алекс, приятен полет.

Хайде, приятен и усмихнат разделен ден и от мен. Grinning

# 81
  • Мнения: 861
 newsm51 Привет, красиви!
 Алекс, благодаря за поздрава! И аз съм си казала от вчера No more tears!. Стягам се и никакво лошо настроение, но клипът не ме развесели особено. Покрай него, обаче, изгледах и останалите и Here I go again ми подейства по-ободряващо. Еееех, как ми домъчня за годините в английската гимназия...А ти, поздравявам те, винаги звучиш бодро и летиш. Как го постигаш?
Шарли, лунната вчера ли беше или днес? Ще се разровя да видя. Аз вчера и без това нищо не хапнах така че ако е било вчера - съм улучила, ако пък не - какво ще изкарам още един ден. Те козунаците май още ме държат сита  Wink
Юзерче, няма как да не показвам дупе, че за това цяла година чакам юли месец. Нямам търпение да дойде вече лятото. Събираме се една весела компания, от различни хора, с които като изключим сестра ми и една приятелка, с другите изобщо не поддържаме връзка през другото време. А за плажа всички сме на линия и все едно не сме се разделяли. Много странно нали?
Гери, поздравления, че не си качила нито грам! Аз вчера нищичко не ядох и днес съм 1 кг в повече от преди празниците. Така че сигурно съм била качила поне 2 Sick
Как си, Калида? Хайде напиши и ти нещо за себе си! Ти винаги ни подкрепяш и окуражаваш с мили думи. Как изкара празниците?
Диди, големи сладкиши са малките!
Ками, ти не си устояла на козунаците, а половинката?

# 82
  • Мнения: 573
Ками ,поздравления за хубавата маса.Агнешкото изглеждаше много вкусно Peace
От вчера съм стриктна в яденето.Сутринта след пилатеса си направих фреш,на обед ядох пуканки в морската (като няма друго),Вечерта -агнешко със зелена салата
Днес сутринта,обичайното чисто кафе,този път тае-бо,след 1 час зелена салата с кашкавал,вечерта мисля да е коприва ,но незнам как да я приготвя(ще погледна рецептите) и отново салата.
Времето тук е ужасно и не става за разходки.Ще релаксираме в къщи.
Лек ден на всички  bouquet

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Алекс мерси за поздрава, ободри ме, много яко парче.
USER 1, ками, geri.pl от вашите клавиатури в Божиите уши както се казва. Ама и аз си знам, че ще вляза, оптимистка съм, а Whistling
ReGe_31 за лунната стана малко объркване, според някой почна вчера в 11,04, а според един друг сайт започна отново вчера, но в 21,04, съответно до довечера в 21,04ч. Така и не разбрах, кое е вярно, но ще се пробвам от вчера преди обед до довечера, пък да видим.

# 84
  • Мнения: 1 986
  Привет и от мен Hug
  Аз и вчера не успях да бъда на "пречистваща диета" Embarassed,имаше недоизяден козунак Mr. GreenНо виждам,че и други не са устояли на тази "съблазън" LaughingЕ,поолекна ми Wink
  За днес обаче съм изяла "само" 2 ябълки и 1 банан,по-късно ще хапна и кисело мляко,а довечера-само салатка Peace
  Ками,страхотни сте  bouquetЦелувки на Калоян Heart Eyes
 Аз вчера бях на фризьор и драстично се подстригах,все още не мога да свикна с късата си коса,но пък не бях правила такава промяна от студентските си години Wink,имах нужда,особено след раждането-когато косата ми започна да пада повече ConfusedПо-късно ще ви пусна снимки  4470
  Алекс,винаги твоите постинги ме зареждат положително HugБъди все такъв оптимистичен и ведър човек  bouquet

# 85
  • Мнения: 231
Здравейте момичета, Hug
Дидип много са ти сладки принцесите,да са ви живи и здрави,ще чакам с нетърпение снимки, вярвам че никак ни скучаете с двете кукли  newsm06
Ками стахотни сте!Все едно и вие сте изкарали празника на село,като повечето от нас. Grinning
Софи очаквам снимките с нетърпение  smile3509
Алекс   newsm68 благодаря за поздрава.
Шарли ще успееш,щом се хванахме вече за зелено. Laughing
Калида къде се загуби?За празника да не сте се върнали в България? Party
Аз от днес поднових фитнеса,празника не ми се отрази на кг.нито +,нито -,добре е.От вчера съм си на стария режим салатки,плодове и готвено зелено,ще зеленясаме  Mr. Green
При нас времето е мрачно,дъждовно и ветровито  umbrella,но настроението е добро Laughing

Лек и успешен ден на всички smile3503

# 86
  • Мнения: 306
как сте, момичета Hug

чета ви аз редовно, но пиша по-рядко, че не ми стигат тия пусти 24 часа за нищо Crossing Arms

върнах се назад да чета старите теми, че да не задавам глупави въпроси, но с това темпо скоро няма да сколасам, та да ви попитам едно-две неща... няма да ми се сърдите Blush

1/ обожавам сирене - ям го почти с всичко, но като гледам, разделното хранене не тачи повечето ми комбинации - с какво мога спокойно да си го комбинирам

2/ нещо за панировките? - много обичаме у дома всички панирани сиренца, пилешки филенца хрупкавички и кашкавал пане...

3/ изобщо яйца+брашно newsm78... понеже и от палачинките в неделя сутрин ще е мъка да се откажем Blush


Калида, бебешорът почти нищо освен маминото мляко не употребява, но не съм забелязала портокалът да му пречи, а много обичам този плод Flutter
общо взето, гледам да ми е ориентир детенцето, та си позволявам някои "вредности" Wink

усмихнат дъжделив ден на всички Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 3 787
Софи,искаме снимчици с новата прическа Grinning Давай насам,сигурно си много сладка Heart Eyes

Ивичка,направо ми се напълно душата като прочетох,че твоето детенце хапва почти само кърма.Браво,браво smile3501.Дано да има повече майки като теб Hug

И днес си направихме разходката,въпреки мокрото време.Калоян толкова се измори,че едва дочака да се приберем и заспа в коридора още Joy

Днес,за вечеря,мисля да правя гювечета със сирена и кашкавал  chef Трябва сега и да изям козунака,че да ми се маха от главата Mr. Green

# 88
  • София
  • Мнения: 3 787
Реге,не е за казване направо hahaha.И двамата си хапнахме порядъчно казунак.Сега чак догодина на Великден Mr. Green

Ивичка,забравих да ти отговоря на въпросите,а уж затова седнах да пиша Whistling

Сирене можеш да хапваш с домати,с безскорбялни зеленчуци,с гъби и с кисели плодове.С месо,картофи,с хляб не се комбинира добре Peace

Относно панировката-можеш да направиш от брашно и жълтък само/без белтък/.С това можеш да панираш безскорбялни зеленчуци-печени чушки,карфиол,броколи,тиквички и подобни.

За палачинките-виж в Готварската книга.Там има рецепти за разделни палачинки.
Ето една много интересна.Не се сещам кой я беше пускал/май Lst newsm78/,но рецептата е страхотна Grinning

Бида

200 г брашно
1 с. л. олио
1 с. л. сол
1 ч. л. сода бикарбонат

Начин на приготвяне:

1. В подходящ съд към необходимите продукти се прибавя 1/2 литър вода. Разбива се, така че да се получи хомогенна смес, подобна на палачинковото тесто.
       
2. Сач (или тефлонов тиган) се намазва обилно със сланина и когато запуши, се слагат два черпака от сместа. Пече се като палачинките – по 2-3 минути от всяка страна.
       

3. Готовите биди се гарнират по желание със конфитюр и пр

# 89
  • Мнения: 573
Диди П .,сега разглеждах снимките на твоите кукли.Да ти са живи и здрави ,много са красиви.
Случайно видях на едната снимка моя бивша колежка ,която не съм виждала с години.Тонито-как е тя?какво прави?до колкото имам информация си има детенце?!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт