За пълния член в изреченията

  • 5 726
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 533
Но все пак това е форум, не пишем дипломна работа, мамка му. Всеки ден някой се възмущава от правописа тук.

Отдавна има отделна тема за възмущение, където дори не се цитират имена. Тази тема също е ясна от заглавието. Никой не е тръгнал по темите да се възмущава, може пък да има и такива, на които да им е полезно.

# 31
  • Мнения: 984
На мен, наистина ми е полезно, как с прости думи да обясниш на детето си какво е пълен член, дори ако го обясня с думите на Как`Сийка със сигурност ще го запомни  smile3501

# 32
  • Мнения: 3 447
Много благодаря за урока, полезен е! Но все пак това е форум, не пишем дипломна работа, мамка му. Всеки ден някой се възмущава от правописа тук. Мен това повече ме дразни, отколкото факта, че някой е изпуснал члена. или не го е изпуснал. ooooh!
Мдааа... сега очаквам да се пусне и тема за запетайките. Слава богу, че пишем на компютър, иначе и лекция за краснописа щеше да има.
Прощавайте, мили дружки-филоложки, но форумът заприлича на учителска стая в голямото междучасие.

# 33
  • Мнения: 433
Аз винаги съм държала на правописа и срещам понякога затруднение с пълен и непълен член, сега ще ми е по - лесно newsm10

# 34
  • Мнения: 2 022
Много благодаря за урока, полезен е! Но все пак това е форум, не пишем дипломна работа, мамка му. Всеки ден някой се възмущава от правописа тук. Мен това повече ме дразни, отколкото факта, че някой е изпуснал члена. или не го е изпуснал. ooooh!
Мдааа... сега очаквам да се пусне и тема за запетайките. Слава богу, че пишем на компютър, иначе и лекция за краснописа щеше да има.
Прощавайте, мили дружки-филоложки, но форумът заприлича на учителска стая в голямото междучасие.
Абе точно!  Embarassed

# 35
  • Мнения: 2 792
 Казвам ви аз, че всички сме номер 1 и само се бутаме да се задържим на първото място  Mr. Green
 Ето сега, ем ми е леко досадна темата, ем ме е малко яд, че не я видях по-рано, защото казаното горе и аз го знам и можех да блесна  Crazy

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм от тези неграмотници, дето все не запомнят това досадно правило .... вероятно пак няма да го запомня  Rolling Eyes

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз ще запазя темата и ще ти напомням на ЛС, за да не ставам досадна Mr. Green

# 38
  • Мнения: 3 447
  Ето сега, ем ми е леко досадна темата, ем ме е малко яд, че не я видях по-рано, защото казаното горе и аз го знам и можех да блесна  Crazy
Кифло, пускай бързо тема за запетайките, преди да те е изпреварил някой  Simple Smile Свободни са още двойното "н", двойното "т", променливото "я" и отглаголните съществителни  Whistling

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз ще запазя темата и ще ти напомням на ЛС, за да не ставам досадна Mr. Green
  Laughing кутията ми е пълна  Sunglasses

# 40
  • Мнения: 2 792
Кифло, пускай бързо тема за запетайките, преди да те е изпреварил някой  Simple Smile Свободни са още двойното "н", двойното "т", променливото "я" и отглаголните съществителни  Whistling
Аз съм лесна, мина ми вече меракът да блестя, като се сетя колко трябва да се обяснявам и ми минава  Laughing

# 41
  • Мнения: 5 370
  Ето сега, ем ми е леко досадна темата, ем ме е малко яд, че не я видях по-рано, защото казаното горе и аз го знам и можех да блесна  Crazy
Кифло, пускай бързо тема за запетайките, преди да те е изпреварил някой  Simple Smile Свободни са още двойното "н", двойното "т", променливото "я" и отглаголните съществителни  Whistling
Ооооо, ако се пусне тема за запетайките-бая народ ще отгърми, мноооого са 'цъствали в часовете по пунктОация. Mr. Green Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 327
Докато чета във форума,приспивам''даскалското'' в мен/възмущавам се само наум/ Hug.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 588
Няма лошо да има и такива теми. На който не му харесва, да не чете. Peace
Аз също държа на правописа и се старая да пишя правилно, понякога може и да не успявам от бързане или невнимание, но като цяло гледам да пиша грамотно.
Мен лично  най-много ме дразни употребата на "й" в множествено число, но явно съм пропуснала темата. Flutter

# 44
  • Мнения: 466
Браво, полезна тема!  smile3501 Един ден ми го поясняваше точно това правило една приятелка, но честно казано го бях позабравила. И май не винаги съм го спазвала.
Ако някой може да поясни и за запетайките ще е добре наистина.

Общи условия

Активация на акаунт