Със запръжка ли готвите

  • 3 615
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами когато манджата г оизисква запържвам, понякога задушавам, различно е.

# 46
  • Мнения: 5 140
Да, със запръжка готвя почти винаги.Ми по-вкусно ми


И на мен така, но олиото не го препържвам много съвсем лекичко да се затопли.

# 47
  • Мнения: 4 392
Само задушавам с вода и малко мазнина, включително и месото. Peace

# 48
  • Мнения: 6 958
Никога не готвим със запръжка  Peace

# 49
  • Мнения: 2 956
Само задушавам с вода и малко мазнина, включително и месото. Peace
И аз така.  Peace

# 50
Аз също готвя без запръжка. Така е готвела баба ми, майка ми , сега и аз готва така и харесвам много готвеното без запръжка. Според мен е въпрос на навик, свикваш с даден начин на готвене...

# 51
  • MUC
  • Мнения: 297
Готвя със запръжка, когато ястието го изисква. Има ястия, които просто са ми по-вкусни със. Има и такива, където просто не върви. Не виждам връзка между запръжка и застройка между другото.

Не ползвам много мазнина при запържването, никога не плува слой мазнотия отгоре.  Sick

# 52
  • Мнения: 2 309
Не правя запръжки Naughty
Не Ни е вкусно така Naughty
Всъщност фрикасето,няма как да не се запържи или други специалитети,но да речем на боб,леща или различни яхнии,супи - не правя...
Винаги,каквото и да готвя,първо задушавам!
Ако добавя олио,то е към края Peace

# 53
  • Мнения: X
Готвя със запръжка, когато ястието го изисква. Има ястия, които просто са ми по-вкусни със. Има и такива, където просто не върви. Не виждам връзка между запръжка и застройка между другото.
Не ползвам много мазнина при запържването, никога не плува слой мазнотия отгоре.  Sick
И аз така - напълно съм съгласна. Това че се готви със запръжкане не означава че не може да се яде после от мазнина newsm78 То моето не знам дали е и запръжка - на лук например винаги слагам малко водичка и мазнина, като изври водата, разбърквам за няколко секунди и е готово. Запържавам червения пипер за боб и понякога леща:peace:

# 54
  • Мнения: 1 364
Със запръжка.

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Май по- често готвя със запръжка.
Например обожавам да готвя леща, като преди това запържа праз, чесън, моркови и зелена чушка. Вкусът става много по- различен от обикновените варени зеленчуци към лещата.

Общи условия

Активация на акаунт