Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 2 ....

  • 12 980
  • 307
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 451
МАМИТА, МАЙ ЗАПОЧВА ДА ВАЛИ!  smile3515АКО ВАЛИ КЪМ 19Ч АЗ НЯМА ДА МОГА ДА ДОЙДА - МЪЖЪТ МИ Е В КОМАНДИРОВКА И НЕ ЗНАМ КОГА ЩЕ СЕ ПРИБЕРЕ И ДАЛИ ЩЕ Е ТАЗИ ВЕЧЕР! А НЯМА НА КОГО ДА ОСТАВЯ МАЛКИЯ! АКО СПРЕ ДА ВАЛИ ЩЕ ДОЙДА

# 286
  • Мнения: 917
и аз няма да дойда - малката е болна. заплюйте едно детенце и за мен хбез значение

# 287
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
и аз няма да дойда - малката е болна. заплюйте едно детенце и за мен хбез значение

Бързо да се оправяте  Hug
Детенцето е заплюто  Peace - момиченце на възраст 5-6 год., родено Юни  Peace

mimikrushkova
и  sna  - също са уредени  Hug /повече инфо стр.13/

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 21:53 от lucyl30

# 288
  • Мнения: 527
Много малко този път lucyl30 Heart Eyes

# 289
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
попи още нищо не си видяла, тъкмо скалъпих писанието  Mr. Green

Срещата мина  Hug , въпреки лошото време се събрахме не малко майки  Peace
Успяха да дойдат: viki31, mimikrushkova + бебчо, moonlady, Amelia + 1, попи, lucyl30

Оххх ще се опитам да бъда кратка  Grinning, но дали ще ми се удаде  Mr. Green
В общи линии се разбрахме следното /ако има несъгласни да си казват навреме  Hug или евентуално ако нещо съм пропуснала  newsm78/:

ЗА ПРАЗНИКА за РД в Средец:
- вместо 1 голяма ще вземем 2 по-малки торти, една за момиченцета и една за момченцата /разбира се с различни, подходящи картинки и фигурки/. На сладкарница - за момента се спряхме на ЗАХАРО /www.zaharo.info/ - имат голям избор, цена на торта за 30 парчета - приблизително 23-28 лв. , т.е. тортите ще изляза не повече от 60 лв.
- натурален сок - ще се вземе от Метро /големи или малки кутии ще се реши на място/
- украса /най-вече гирлянди/ - ако някой има да дава  Hug /viva31 - обеща един   bouquet/ ... може би за момента ще се въздържим за обща украса, а можем да вземем по 1 картонена шапчица за рождениците
- подаръците-играчки за рождениците - няма да излизат от общите пари. Подаръците вече са разпределени /виж стр.13 най-долу/, да бъдат играчки, но не плюшени и да са на стойност не повече от 5 лв.
В касата /виж стр.1/ има достатъчно пари да купим тортите, сокчетата и шапчиците  Peace
За подаръците-играчки, всяка майка действа поотделно /а аз и за Галхен  Blush/

ЗА МАЙКИТЕ В НУДА с НОВОРОДЕНИ в Бургас
Всеки случай за помощ ще се решава отделно, след като получим инфо от mary_kiten  Peace
Повечето от нас имат с какво да помогнем   bouquet - говорим основно за бебчо  Hug , за родителите ще видим допълнително Thinking

Така и пак не успях да бъда много кратка  Blush

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 23:19 от lucyl30

# 290
  • Мнения: 176
Момичета, съжалявам, че не можах да дойда. Поемам ангажимента за отреденото ми детенце - но да питам - защо подаръците са с ограничение до 5 лв. - за да са равни всички ли? И нали си играят заедно децата с всички играчки?
А дрехите - общи са, нали?
Извинете ме за тъпите въпроси, но не съм запозната Rolling Eyes

# 291
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
sna - по-добре е подаръците да са приблизително на еднаква стойност, дори да  е символична. Ще бъде кофти за децата ако едното например получи луксозна кола, а другото съвсем обикновено камионче  Cry
Да децата си играят общо с всички играчки, но по важното е повода и че това детенце ще получи подарък специално от теб  Hug и той няма да е като другите. Нещо специално ще се случи с него на този ден. Дори е хубаво подаръците да са опаковани с детска хартия /а не да са в торбички/, говорихме си на срещата, че ще достави удоволствие на децата сами да си разопаковат подаръците  Peace
Дрехите в общи линии са общи, освен ако по някакъв начин не се избродира името на детенце или се изпише с нещо като перманентен маркер  newsm78 Мноого е сложно като цяло да са индивидуални, тъй като се перат на едно място, невъзможно е лелите да знаят на кое детенце коя дрешка и т.н. Но като цяло дрешките не са много удачен подарък за РД, говорехме си да е играчка  Peace
Не се притеснявай да питаш, а пак заповядай  Hug

# 292
  • Мнения: 176
Да, разбира се, че ще бъде играчка. Питах по принцип. Ще ми се да знам какво друго би зарадвало дечицата - някакъв по-общ подарък, който да е за всички деца. Ако се сещате нещо удачно - кажете.

# 293
  • Мнения: 644
Съжалявам, че не можах да дойда и аз на срещата в4ера, макар че много ми се искаше! Хем щях да се запозная лично с тези от вас, които не се познаваме! Надявам се си получила съобщението ми на лични Люси!

Ще ми се да знам какво друго би зарадвало дечицата - някакъв по-общ подарък, който да е за всички деца. Ако се сещате нещо удачно - кажете.
А аз предлагам като част от подаръка да бъде например балони/или този общ подарък,който предлага sna/! Има цели комплекти от около 100бр/или по малко/ в Метро за 3-4-5лв. И мисля, че децата много биха се зарадвали да им подарим и разноцветни балони. Heart Eyes
И дори тези които ще бъдат на рожденните можем да ги надпишем с някакво пожелание лично за тях или просто да прикрепим по една мини картичка /но да са различни/ и там да напишем пожеланията си към тях! Аз лично много бих искала да подаря към подаръка си на момиченцето миникартичка/от тези дето са за цветя-много са сладки и ми харесват/ с балони! Ама ако аз само подаря може би ще се получи неудобно че за другите деца няма! Сигурно ще кажете, че те не могат да четат, но все пак разбират и може да им ги запазят там лелите и да им стоят за спомен! Незнам, аз май доста се отплеснах!Какво ще кажете момичета?
А фотоапарати ще носим ли тогава/или щото е забранено няма да можем да ги снимаме? Аз питам за да направим снимки за тях за спомен!

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 08:53 от sneji20

# 294
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
sna - ние по-общи подаръци вече сме носили на децата по случай 1ви юни, нека този път рождениците се почувстват по специални Hug ... А ако имаме достатъчно парички в касата, може за всички дечица да вземем по 1 пакетче солети или по една кутийка Бонибон  Peace

sneji20 - балони звучат добра идея, НО аз не случайно не ги споменах по-рано .... Последния път като бяхме с Veselushka в Дома, Директорката ни разказа за случай от нейното детство, когато детенце в града е починало в следствие на погълнат балон или частица от балон  newsm78 , нещо такова  Thinking ... И тя тъй като е мнооого притеснена във връзка с този спомен, по-скоро предпочита да не дава на децата да играят с балони отколкото да стане някакъв инцидент  Rolling Eyes Имай предвид, че 1-2 лелки се грижат за 15 деца и на моменти е малко трудно да проконтролираш всички точно какво правят  ooooh!
Така че щом Директорката се страхува и предпочита да не са дават на децата балони, ще се наложи да се съобразим с това  Peace .... Ако всички решат за уместна идеята, тогава можем да им подарим на всичките по 1 свирка или картонена маска за лице  newsm78

# 295
  • Мнения: 252
Аз не дойдох на срещата защото малкия е врани и се мажим с  Пиоктанин целите сме лилави  Crazyмога да дам 10лв  aко мине някой да ги вземе Hug

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 13:20 от tadela

# 296
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Аз не доидох на срещата защото малкия е врани и се мажим с  Пиоктанин шелите сме лилави  Crazyмога да дам 10лв а ко мине някой да ги вземе Hug

Дано бързо да се оправи  Hug
А за паричките ще измислим нещо  newsm78

# 297
  • Мнения: 252
Аз не доидох на срещата защото малкия е врани и се мажим с  Пиоктанин целите сме лилави  Crazyмога да дам 10лв  ако мине някой да ги вземе Hug

Дано бързо да се оправи  Hug
А за паричките ще измислим нещо  newsm78
ок  bouquet

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 13:21 от tadela

# 298
  • Мнения: 456
Люси, браво! Как само си го написала! Аз съм съгласна с всичко каквото сте решили и засега уж съм уговорила сестра ми да гледа малкия за да мога да дойда в Средец!
Много ми се иска да вземем на всички деца нещо дребно - както си написала - бонбонки или солети.
Сестра ми и аз искаме да дадем малко парички, само да се разберем как можем да се видим. За организацията по РД - ще се опитам и аз да помогна с каквото мога! Hug

# 299
  • Мнения: 917
въобще нямам време да чета, но хвърлих един поглед - аз ще осигуря 10тина шапчици и гирлянд "Честит РД", обаче повече ще си пишем и чуем след четвъртък другата седмица

Общи условия

Активация на акаунт