Как се облича бебето през лятото?

  • 6 721
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • САЩ
  • Мнения: 170
На нас педиатърката ни каза да обличаме бебето по същия начин по който сме облечени и ние. За зимата каза само когато излизаме навън да му слагаме още един кат, например яке, но и одеалце, но за лятото не мисля че това е необходимо. Изхождай от презумпцията че когато на теб ти е топло (студено) и на бебето му е топло (студено) и го обличай така както ти би се облякла.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
По интуиция.

# 17
  • Мнения: 5 103
Обличах дъщеря си миналото лято само по боди, с къс ръкав.Тази година бяхме в Тайланд и я държах само по рокличка, по същия начин мисля и лятото само по рокля Peace

# 18
Миналото лято Беатрис беше на 5-7 месеца и навън излизахме само по боди-потник. Винаги намазана с крем. Аз използвах Мустела 50 фактор.Обикновено навън дори е по горещо и от вкъщи, така че дори навън беше по-голичка. Когато заспиваше в количката я покривах само с една тъничка пелена. Никога не съм й слагала чорапи, много ми се струваше топло. А и в най-големите жеги по обяд винаги си бяхме у дома на хладно. Но както ти казаха и другите майки, ти ще прецениш по интуиция как да се обличате.  Hug

# 19
  • Мнения: 1 883
В къщи по боди, навън по рокля.

Ползвам Мустела 50 фактор.
PeaceСамо където сме момчета и не носим рокли.Случвало се е и да е само по памперс. Wink

# 20
  • Мнения: 1 294
Беше на месец когато в къщи я оставях по памперс, а за разходка й обличах боди без ръкав.

# 21
  • Мнения: 1 294
Тъкмо и аз това се чудех Peace А я кажете, като ги пускахте толкова голички, с какви слънце защитни кремове ги мазахте и колко голям фактор?

Аз слънцезащитен крем ще купувам  това лято.Когато детето беше новородено не съм ползвала такъв, винаги съм гледала да я прикривам с чадърчето на количката или да ходим по сянката.Слънчеви бани съм й правила за най-много 15 мин.

# 22
  • Мнения: 8 242
Цяло лято - от новородено до 3-4 месечен беше само по боди навънка.. Туй лято пак смятам да е така  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 676
Искам само да вметна,че слънцезащитния крем вече трябва да почне да се слага-слънцето е достатъчно силно.Да няма после изненади.Мустела 50 е добър избор.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
 и аз съм със зимно бебе - миналото лято (първото му) като мен съм го обличала, в жегите е излизал и само по тъъънко боди без ръкави, а в къщи е стоял гол - по памперс само, иначе пролетта те преди големите жеги - както аз- така и той, само ако духа силно той с нещо тъънко но пазещо от вятъра....то ще ти дойде отвътре не се притеснявай Wink и не забравяйте шапката да не слънчаса  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 983
а новородено как се облича  newsm78

Дъщеря ми се роди средата на юли, на 7-мия ден започнахме да излизаме за по цял ден навън, беше облечена или с боди с къс ръкав или с рокля, а когато заспи я завивах с много тънка пеленка.Тогава бях виждала една мама с друго бебе на същата възраст, навън около 30 градуса, тя го облякла, с боди, ританки, блуза с дълъг ръкав и завито Crazy

Общи условия

Активация на акаунт