Портиерът на входа ни ме нападна с нож ...

  • 6 936
  • 158
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 742
Браво Пипинка. Радвам се, че има такива като теб  smile3501

# 121
  • Мнения: 369
И всичко това само защото бабата стояла 15 минути пред входа!!!
За останалото бих казала - какъвто работодателя такъв и работника.

Ти избирателно ли четеш? "Само" заради бабата било?! А два удара и нападение с нож след нормално уведомяване за уволнение нищо ли не са??!?  #Crazy Егати хората имало наистина  Sick

# 122
  • Мнения: 4 195
И всичко това само защото бабата стояла 15 минути пред входа!!!
За останалото бих казала - какъвто работодателя такъв и работника.
Тоест ако ти, пред твоя вход, седиш 15 минути и човека, на когото плащаш за да ти отключи го няма, няма да направиш забележка, така ли? Силно се съмнявам. И Ако този човек ти скочи и те нападне, ти няма да се защитиш, така ли?
Пипинка с побоя малко сте прекалили, наистина само бели може да си докарате, а и в крайна сметка с пиян човек е безмисленно да стигаш до бой. Но иначе мисля, че сте реагирали абсолютно правилно. Аман от нещастници в крайна сметка Tired

# 123
  • Мнения: 4 555
имам черен пояс по карате

Не издържах и започнах да го ритам , а после да го удрям по главата докато му потече кръв отвсякъде ...
Ей тия двете изречения са доста несъвместими и силно се съмнявам в истинността им едновременно.
Казвам го, защото и аз имам черен пояс по карате и знам, че хора, като нас не си изпускат нервите така лесно - държат нещата под контрол и никога няма да удрят по главата вързан човек, докато му пуснат кръв и да изпадат в шизофренични пристъпи. А ако все пак се случи, едва ли биха се гордяли особено с това, че чак да се хвалят по форумите...

В спаринг - да. Но нападали ли са те с нож?
Освен това човекът не е бил вързан. Той я е нападнал повторно, когато мъжът й се е отдалечил. Била е отново сама срещу него. Не го е нападнала тя, за да си избие яда, а той я е нападнал за втори (всъщност трети общо) път.

# 124
  • Мнения: 817
Леле ,ама ти май си много якичка Mr. Green
Браво ,че сте живи и здрави.
Може би в такава ситуация повечето от нас ще разсъждаваме първично и бихме реагирали точно така.
Веднъж си спомням още  като ученичка , една побойничка нещо реши да се заяжда с мен.После ме бутна и удари.Не знам какво ми стана ,но така ми падна пердето ,дет се вика ,че направо я помлях.Не се гордея с това ,честно TiredНо ви казвам ,че когато човек се чуства застрашен ,не се знае от къде му идват сили.Аз си спомням ,че направо ми беше черно пред очите ,не виждах нищо ,просто усещах ,че трябва да се защитя.

# 125
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Тъжна работа, Пипинка Tired. Разбирам чувствата ти изцяло... без да мога да одобря това, което си направила... Имала съм случаи, за които после съм искала да мога да направя това, което ти си направила, но после съм се радвала, че не съм успяла... 

Мисля си, че е имало нещо преди това, което те е тревожило, а случката с портиера е била капката, която е преляла чашата  Confused, защото звучиш много агресивно срещу портиерите по принцип #2gunfire, а не само срещу него. Казваш, че малко бой е ял, което също е показателно. Аз правя такива обобщения, когато "светът ми е черен", а причините за това обикновено са другаде.

Неговото, че е безобразие, е ясно. Просел си е със свещ да бъде уволнен, но и ти според мен си прехвърлила мярката. Дано не се ядосаш, че не казвам "браво", но... опитай се все пак да вземеш мерки, за да нямаш неприятности поне с полицията. Дано с останалите портиери си в добри отношения, за да може да са на твоя страна при евентуални разпити.

Успех в справянето с гнева  Sunglasses

# 126
  • Мнения: 2 759
                  Избягвам да взимам страна по нещо, споделено ми от непознат човек. Не мога да преценя само от една гледна точка, предвид, че хората често лъжат. И са склонни да оправдават собствените си нередни действия.

                 Любопитно ми е мнението на полицията... Все пак само те имат двете гледни точки.

# 127
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Всъщност въпросният портиер е бил яко нагъл тип (според разказа). И на мен ми стана жал, когато прочетох за кръвта (и си го представих съответно  Sick), но ако помислим логично... Първо напада жена и я удря, оставам настрана тъпоумието му, че тази жена му плаща част от заплатата, после като вижда, че тя му се опъва и вади нож  Shocked После пак скача да ги нападне със съпруга и като се прибират (явно е бил бая пиян  ooooh!) и накрая пребит, в кръв лежи, да го пожали човек, а той продължава да заплашва, че има пистолет и ще дойде да ги изпозастреля... Е колкото и да ти е станало жал, като се освестиш след нервния пристъп и боя, това последното като го чуеш, пак ще ти дойде да го набиеш...
Боят на Пипинка не е за хвалби, не е и за заклеймяване, дано на никого не се случи да изпада в подобна ситуация...

# 128
  • Мнения: 63
Нямам време да прочета цялата тема и може би повтарям някой, но най-добре се организирай бързичко и отиди и пусни жалба. Дори и портиера да не пусне жалба (което силно ме съмнява) ще е един вид застраховка за теб.
Имала съм допирни моменти с подобни индивиди и бях много изненадана от общата им култура и познания по отношение на жалби, съдилища и търсене на права.

При прочитането на поста ти, реакцията ми беше  Shocked  #Crazy и първата ми мисъл беше "Боже, това ли е мамешкия форум!" smile3555 Няколкото коментара как човек с черен пояс не бива и не би постъпил така ме подсетиха  - да чукам на дърво никога да не изпадам в такава ситуация, но налети ли ми някой дано се сетя при все че съм майка "Бой до последна капка кръв" - за предпочитане чуждата. Предпочитам да ме съдят за побой отколкото аз да съдя някого, особено в България. Баща ми преди време не отвърнал на ударите на 2 изрода, сакън да не потроши някой и после да го съдят и свърши с посещение в болницата.  О, да и въпреки комоциото и всички останали екстри доктора му беше намекнал, че ако му бъде платено ще му даде медицинско. Иначе, хубаво го е превързал да си ходи в къщи и до няколко седмици ще е кукуряк.

# 129
  • Мнения: 200
Добре си направила, даже малко му е бил боят. Ще напада с нож и полицията дреме на всичко отгоре. Rolling Eyes

# 130
  • Мнения: 583
Абе лесно ви е на вас, но не говорете много, защото не знаете какво е положението със законите в България. Не се правете на бабаитки, защото не знаете какво може да се стовари върху вашите глави, и вас да обвинят. smile3527  341uu

# 131
  • Мнения: 583
аз съм готина майка smile

# 132
  • Мнения: 583
izvinqvam se no beshe sina mi

# 133
  • Мнения: 920
Кво се извиняваш, синът ти е прав. нищо чудно да осъдят Пипето, че се е защитила.

# 134
  • Мнения: 843
     Прочетох отново всичко..   Поне 5 пъти препрочетох  особено Пипинката!!
     Е, не.   Щях са изтрещя  точно като нея.   Но ,вероятно при вида на ножа / нямам дан от карате , имам  някакъв колан по джудо, дато   е от преди 30 г./   вероятно щях да избягам  или щях да падна в боя. / Второто  е съвсем вероятно, въпреки рефлексите/
    
            Нямам идея защо,  но когато се почувствам заплашена... или някой от семейството / директно/ , пада ми перде. и треперя... и почти не помня  - налитам!!  Има една  "идиотска ситуация"  във вълчите времена 1995-1996 г., когато  кола с борчета ни загащиха пред заведението ми. Бях със сина ми, едната севитьорка и бармана,  заключвахме.   Няколко реплики и после не помня.
    
          Барманът  ми разказа , че спокойно съм отишла до тях на Ф / с ръцете на кръста/  и цитирам.  " Ти нещо им говореше , а те кимаха като  говеда./   Тръгнаха си.  След  половин час   , горе в банята  изпаднах в истерия.  Нямам спомен какво се е случило.., но   си изревах сълзите направо.
           Толкова бясна/ И уплашена!!!/съм била , че не помня. До ден днешен.

Общи условия

Активация на акаунт