Епизиотомията, белега, чувствителността

  • 7 198
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Честито бебе, да ви е живо и здраво Heart Eyes
  Всичко се нормализира, но като за десети ден е рано!Белега не съм мазала с нищо, най-ме успокояваха промивките със смрадлика.Неприятно усещане е, но се забравя.Така ме болеше, че на изписването от родилния дом исках да се прибера с градския транспорт, защото от мисълта, че в колата ще трябва да си седна на д-то ме ужасяваше Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 6 675
Аз също все още усещам мястото отвреме-навреме, а са минали 38 дни, но всеки ден се подобрява. Мен по скоро ме притеснява, че усещам малко неприятно вътрешните шевове /във влагалището/, не е ли нормално вече да не ги чувствам, как е при вас?  Нямам представа дали са много, лекарят ми не поиска да ми каже, родих с вакуум и може и да ме е поразкъсало повече Sad

# 17
  • Мнения: 1 273
В началото, ме болеше от време на време. Около 20-я ден вече нищо ми нямаше, само дето ме бяха зашили повечко и сега съм по "тясна" от преди Mr. Green. Аз лично се мазах с Йодасепт. За белега, не знам да ли се маха, защото от тогава не съм се поглеждала Mr. Green

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
При мен всичко се оправи мн бързо- още докато ми махнаха конците , и всичко беше ОК

# 19
  • Мнения: 2 677
Три месеца се чувствах ужасно.  Sick Дори не бяха заздравяли шевовете. Имах чувството, че отдолу съм като розетка.  Shocked Но вече всичко се оправи и от епизиотомията ми остана само далечен спомен.  Mr. Green

# 20
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987

Аз нямах епизиотомия, но нека все пак споделя.
На първия преглед след раждането моят гинеколог ме посъветва да продължавам да правя упражнения за стягане на мускулите (упражнения на Кегел). Възстанових се бързо, но аз и през цялата бременност не спирах да ги правя. В крайна сметка това си е мускул като всеки друг и иска упражнения.
Успех!   bouquet

# 21
  • Мнения: 19 296
аз също не можех да се стискам след раждането.имам епизиотомия втора степен и разкъсване.беше много екстремно и умирах от срам,защото не само урина не можех да задържам,а и ако имах въздух в червата.с времето се оправи,може би за около месец.всичко зависи колко са се разтегнал мускулите пи ражданео.правя редовно упражненията на Кегел.

момичета,прочетох в някакъв линк към тази тема за промени след раждането.какво значи "зяпаща"вулва?аз имам и вагинално разкъсване и вече 40дена след раждането все още ме наболява и долу не изглежда както преди. Embarassed
дано някои от вас отговори

# 22
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
моята епизиотомия беше много кофти бродирана-сега имам едно стърчащо бобче кожа и ми е много гадно-
инъче аз слагах компреси с риванол -памук обилно напоен с риванол и се чуствах доста добре с него...и си правих промивки с йодасепт разтворен в топла вода.Много помага.
В едно малко шишенце от минерална вода наливаш йодасепт колкото да покрие дъното и доливаш с топла водичка .И после се промиваш отдолу с тази течност-те в болниците промиват с такова
и след това напоявам памук с риванол слагам го там на мястото и готово...много бързо минава

# 23
  • Мнения: 413
Вече 7 месеца и малко и още си напипвам шевовете,явно не са ме зашили много добре.Иначе вече не е чувствително мястото,а за изпускането не се притеснявай - ще се оправи. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 174
През първите дни, преди да ми свалят конците се бях напръскала 1-2 пъти с Бивацин (антибиотик на прах) и през останалото време след почти всяко ходене до тоалетна си правех разтвора с йод във вода (1ч.л. на 1л. вода) и хубаво се обливах.Така до почти един месец от раждането. Нагрявах и с една лампа- светлинна терапия, която много ми помогна.
След месец и нещо нямах никаква следа от белег.
Упражненията за перинеума се опитах да направя още в родилното, но не ми се удаде  Simple Smile
И не се притесняваи, много скоро ще можеш ти да контролираш нещата  Wink, само малко време трябва! Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
Всичко си ми беше добре, а мехлеми не съм използвала никакви.

# 26
  • Мнения: 1 999
В началото се пръсках с Бивацин и правех промивки със смрадлика. После не съм мазала с нищо, но нямам белег. Не съм правила упражнения/гимнастика след раждането за стягане.

# 27
  • varna
  • Мнения: 1 012
при мен шевове-всичко зарасна-бяха малко повечко ме зашили,ама нещо не ми се струва наред-като се пипам -все едно отвътре са пропуснали нещо да зашият-а вътрешни шевове нямам  Sad,като отида на доктор,ще видим какво ще каже той или си внушавам нещо  Confused

# 28
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

 И мен доста ме срязаха,но до към 30 ден всеки ден се киснех по няколко пъти в корито със
 смрадлика и се мажех с мехлем Вишневски.Много бързо се възстанових.Сега виждам че
 по средата на шевовете са ме попристегнали повечко,но определено белега се изглажда
 и възвръща чувствителността си.В началото като се видях така се бях шашнала.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Не усещам никаква разлика, освен че станах по-чувствителна и получавам дразнене от дамски превръзки и изкуствени материи.

Общи условия

Активация на акаунт