Имен ден на Десислава?

  • 70 586
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 71
А сега де  Thinking От линка, който даде red fox5 :
http://www.imenata.com/
Цитат
Десислава - Старинно име от XV-XVI век, женска форма на прабългарското име Десислав. Означава "да намира слава", "да постигне слава". деспина (господарка) - слава. От старобълг. десити -"намирам постигам". Празнува на 3 юли заедно с Асен, Ася, Румен, Румяна, Чавдар, Крум.

# 121
  • София
  • Мнения: 7 873
...
Който празнувал  - празнувал. Другите чакаме до догодина.

Що бе на патерица не може ли. Дядо ми бог да го прости именния си ден го празнуваше шест месеца предпразнично и шест месеца следпразнично - така цяла година.

# 122
  • Мнения: 148
Може, може.... аз на датата забравих да се почерпя smile3538 и сега си наваксвам     beer

# 123
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте,
само да вметна, че преди няколко години купувах на сина си торта от една всеизвестна слдакарница, та от там ми подариха тефтерче на което наи-отпред пишеше, кои имена  на кои дати празнуват, и за първи път през живота си си видях името там 1 към 1 ДЕСИСЛАВА - 10 юни. Бога ми до ден днешен обяснение защо точно този е деня ... нямам!
 newsm78 newsm78 newsm78
А и това намерих - пак не намирам логика !

-Старинно име от XV-XVI век, женска форма на прабългарското име Десислав. Означава "да намира слава", "да постигне слава". деспина (господарка) - слава. От старобълг. десити -"намирам постигам". Празнува на 3 юли заедно с Асен, Ася, Румен, Румяна, Чавдар, Крум.

 newsm78 newsm78 newsm78

# 124
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
на 5 декември по едни от новините ,честитиха именните дни на Сава ,Слава ,Славка и Десислава ,погледнах църковния календар ,отзад има дати и имена ,които  празнувант ,на 5декември пише  Славка . моята дъщеря е на баба си Славка Десислава и,ако реши след време нека си празнува  Peace

# 125
  • Мнения: 4 569
Цитат
Десислава - значение, произход и имен ден   
Старинно име от XV-XVI век, женска форма на прабългарското име Десислав. Означава "да намира слава", "да постигне слава". деспина (господарка) - слава. От старобълг. десити -"намирам постигам". Празнува на 3 юли заедно с Асен, Ася, Румен, Румяна, Чавдар, Крум.
http://www.imenata.com/name-view-544.html

Цитат
Десислава

Десислава има имен ден в деня на Всички български светии. През 2009 г. празникът се чества на 21 юни. Денят на Всички български светии е уникален празник, защото има за цел да отдава почит към всички исторически личности, които са живели по нашите земи и са канонизирани за светци.

Името произлиза от старобългарските “десити”, което значи “намирам” и думата “славa“. Така Десислава означава “да намери славa”, “да постигне слава”.
http://imenata.eu/десислава-имен-ден/


Цитат
Името ДЕСИСЛАВА е с произход: която търси слава (от старобългарското десити - намирам и слава).
Празнува имен ден на : Петровден 2009-06-29
http://sanownik.sdobreff.com/bgnameschoose.php?numerology=%D0%A1 … D0%90%D0%92%D0%90

Цитат
Десислав озвачава да намира слава. Има имен ден на 3 юли.
http://sanovnik.bg/i-9859-Десислав

# 126
  • Мнения: 22 865
Естел,и аз съм на същото мнение-не може Десислва,която допреди 10 години никой не честваше,изведнъж да има имен ден на 10 дати.Аз продължавам да не празнувам.Simple Smile

# 127
  • Мнения: 2 463
Аз също съм Десислава,но не празнувам имен ден.Иначе би ме устройвало да празнувам на Петровден,т.к и моите мъже празнуват тогава.

# 128
  • Мнения: 125
Какво е общото между Петър и Десислава, че нещо не ми е ясно  newsm78  или това е малко като оная приказка "кръстихме детето Светльо на дядо му Ламбо"  hahaha

# 129
  • Мнения: 2 463
Какво е общото между Петър и Десислава, че нещо не ми е ясно  newsm78  или това е малко като оная приказка "кръстихме детето Светльо на дядо му Ламбо"  hahaha
Общо и аз не намирам,но се споменаваше за възможна дата и Петровден за празнуване на имен ден на Десислава. Peace

# 130
  • Мнения: 32
Какво е общото между Петър и Десислава, че нещо не ми е ясно  newsm78  или това е малко като оная приказка "кръстихме детето Светльо на дядо му Ламбо"  hahaha
Общо и аз не намирам,но се споменаваше за възможна дата и Петровден за празнуване на имен ден на Десислава. Peace
newsm78Общо между Ламбо и Светльо има и то е-"Ламбо" означава "светя"-(гръцки) Hug,но Десислава и Петър newsm78

# 131
  • София
  • Мнения: 5 074
Писах в началото по темата.
Щом ви се иска да имате имен ден...
То не трябва да има повод да се напиете  Joy Joy :35
Всеки ден е празник  Peace

# 132
  • Мнения: 54
Аз съм Десислава и на 30 години разбрах че имам имен ден, вече втора година мама ми го честити някъде вачалото на декември. И е имен ден на Десислава, не на Сава или други подобни. Човек когато си търси повод си намира

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Баба ми, на която съм кръстена винаги е празнувала на Св. Сава и до последно твърдеше, че тогава имаме имен ден. Аз никога не съм го празнувала. Не мисля, че имам имен ден, но ако това ми беше важно, определено на Св. Сава бих го правила.

Общи условия

Активация на акаунт