Правят ли бабите разлика между внуците /вашите деца/?

  • 3 719
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 622
Да,правят!И то децата са от единият им син(другият още няма),т.е.делят нашите деца.Голямата дъщеря им е първо внуче,то не бяха лиготии и превземки,то не е купуване и угаждане #2gunfire
А малката...Тя сякаш им дойде в повече...По-скоро очакваха етърва ми да забременее,не аз Rolling Eyesи то толкова скоро след първото внуче.Стремят се да се държат еднакво с двете деца,но очеизвадно предпочитат голямата...

# 31
  • България
  • Мнения: 224
Много добре те разбирам.И моите родители и неговите правят разлика,за съжаление....Първото внуче на моите родители беше на брат ми момчето,моята дъщеря е след него...Много ми беше неприятно ,но нищо ни мога да променя...Говорила съм с майка си ,но и тя не може да се промени.Свекървите вече си имаха внуче от дъщеря си ,така че и там несме на първо място...Сякаш детето ми не получаваше достатъчно любов и внимание ,но за сметка на това аз й давах всичко.Сега всички внуци вече са големи-на 10г,11г 15г .Преди 18мес родих малката ми дъщеря.Да дойдеш сега да видиш каква разлика има....Всички само за нея говорят...Малката е слабост на всички....
    Моят съвет е :Ако след известно време родиш второ дете ще видиш как ше се промени всичко....
    Постарай се да бъдеш над тези неща... Peace

# 32
  • Мнения: 1 680
Свекървата признава само сина ми "На баба слабостта", обаче малката независимо, че е малка явно усеща, защото предпочита свекъра, който пък не прави разлика между внучетата си. Странна работа Whistling

# 33
  • Мнения: 619
И аз страдам като внучка от подобно разделение.Приемам го уж философски,но стана така ,че след като аз преживях една операция от баба ми (по бащина линия) нямаше никаква реакция,а след като същото се случи на братовчед ми.. и бях свидетел каква суетня беше е... наистина много ме заболя Sad Cry.Но нямам вина аз... с нищо!!! Crossing Arms
Веднъж като путувах с влака и си говорихме с 1 жена и тя каза ,че децата на сина й не ги има за никакви(защото се оженил за някаква си там) и не изпитва никаква вина ... как да й обясня как ще се чустват тия деца след време Confused

# 34
  • Мнения: 8 999
Мисля, че се изказах и в предната ти тема. При нас случаят е още по-тежък - тя прави разлика между внучетата от сина си и още неродените /дори и незаченати/ внучета от дъщеря си! Само се вайка как, когато/ако дъщеря й роди, щяло да се наложи да се пренесе при нея, за да й помага. А на моите деца /те все пак са и на сина й/  гледа като на натрапници - когато и да я помоля по спешност да ги гледа - все е ангажирана.

# 35
  • Мнения: 2 700
Майка ми предпочита дъщеря ми пред децата на брат ми. Разликата я усещам не толкова в демонстрираното отношение, а в размера на подаръците.
Не го оправдавям, но го отдавам на по-честата среща с моята дъщеря, отколкото с децата на брат ми, които прекарват повече време при другата си баба.

# 36
  • Мнения: 793
Не правят, просто има разлика, дали е първо внуче, кои колко ги е гледал и т.н. Моята свекърва, която принципно прие сестра ми, като собствено дете/не мога да го обясня ooooh!/, не мога да кажа, кои обича повече или по- малко, дали първородната и внучка, или на сестра ми детето   Mr. Green, тя казва че всички са нейни деца и ги обича по- равно, не прави разлика  Peace И моите родители и те не правят разлика, дали ще е моето или на сестра ми  Grinning въпреки че моето почти не го гледат Wink Просто според мен е до опознаване на внуците и по скоро знанието какво ще му хареса на детето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт