препоръчвам детегледачка за близнаци;)

  • 17 959
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 770
saranda мислиш ли, че не знаем какво е да гледаш две деца, а някои от нас и три, а? А като гледам, щом имаш време да пишеш по форумчета, май не си си намерила работа. Още повече, ако беше прочела внимателно, щеше да разбереш, че коментираните цени (в повечето постове) са за ПОМОЩНИКЧИ, т.е. които помагат на майката в отглеждането на децата.

# 31
  • Мнения: 623
Мислех да не пиша,ама ми напира.....
Да вземем предвид при това гледането на едно дете.Колко фирми,освен някои мултинационални,предлагат кетъринг на служителите си - обяд, кафета,междинни закуски,плодове?Къде можеш да спреш работа следобяд за близо два часа и да гледаш сапунки по TV, ако е зима и да си четеш книжка в парка ако е хубаво времето?Във въпросния сайт,за който пиша по-горе, кандидат-бавачките посочват и с какво се хранят - готвено,вегетарианско,месно....Ние сме гостоприемни - това не го коментирам, ама как е на други работни места?Плюс това не ти виси шеф на главата да те напряга.Гледането на деца е отговорно,спор няма, но да си лекар по-малко отговорно ли е? Какви са заплатите на лекарите?А на учителите?
Дечицата понякога са трудни,капризничат,плачат - не е лесно,но има дни,в които са спокойни,а и едва ли има дете,което да не спи по-цял ден.Освен това бавачките вечер се прибират в къщи,имат време да презаредят батериите за другия ден.Майките са нон-стоп с бебетата, ако ходят на работа пък са 8 часа там(има си доста тежки професии), после вечер+ събота и неделя си поемат детето.

Може още много да се каже......
Така че,saranda,която си ни на гости - заповядай пак, но нека гледаме реално на нещата ......

# 32
  • София
  • Мнения: 1 727
Дидка_2, много хубаво си го написала, напълно съм съгласна с теб!

# 33
  • Мнения: 1 165
Мислех да не се изказвам, защото все пак поста, който ви подразни е пуснат от гост Wink, ама хайде да не остана назад и аз  Laughing. Колко е трудно да гледаш бебе всички знаем. А колко е трудно да гледаш две заедно, най-добре знаем точно ние майките на близнаци. Не подценявам в никакъв случай работата на детегледачките, но мъъъничко ми и обидно. Защото аз съм с три дипломи, една от които за  висше образование, с чужд език, работя не само през седмицата, а и събота и неделя, и вземам половината, оттова, което взема една детегледачка. А работата ми смея да твърдя е доста напрегата, стресова и публична. И лекинко ме е срам дори, че работя за толкова малко пари, и оттова, че очевидно не си ценя труда и уменията. Но така де, работя щото има адреналин и защото обичам професията си. Нещо, което едва ли могат да кажат детегледачките.  Wink

# 34
  • Мнения: 375
А колко взема една лелка или г-жа в яслата,задавате ли си този въпрос-не повече от 350 лв и се грижат за 15-20 деца-като има луди да дават по 500-600 ,и дори 1000 лв.така ще си искат тези безработни иначе жени,които дори не плащат данъци .Ако в София можете да си позволите такива суми,то навсякъде в БГ положението е доста по-различно,и 300 лв. е заплатата на една жена ,ако реши да се върне на работа.

# 35
  • Мнения: 119
здравейте,и аз смятам че някои хора не гледат реално на нещата.Една заплата от 600-1000лв е направо убийствена. Аз за колко трчбва да работя, че и сметки да плащам. Пък и в повечето случаи детегледачката е като помощник, защото малко са тези, които искат дагледат близнаци по цял ден. Аз поне за сега имам помощ от бабата, ама и тя ходи на работа. Ще се пробвам да ги дам на ясла като попораснат.

# 36
  • Мнения: 2 757
saranda, съгласна съм, че ако си ангажиран по 8 часа на ден, 5 дни седмично каквото и да правиш трябва да вземаш някаква порядъчна заплата, за да можеш да живееш с нея. Но има и друго нещо. Разликата в гледането от майка да си гледа близнаците и бавачка да и ги гледа е ОГРОМНА. Поне в моя случай. Бавачката ми като я оставях с децата за час два обикновено не повече, и то и ги оставях или докато спят или наспани, нахранени и преобути тя само да седи с тях... Ами тя си умираше от скука. Те си играят кротко, а тя кибичи на компа, гледа ТВ и се чуди от коя болест да умре. Ако вместо нея при това положение аз бях остана с децата сметай, че нямаше да ми дадат да седна, ще реват през цялото време и ще са си ми все в ръцете. Ако бавачката трябва да седи 8 часа с тях тогава ще се наложи да ги храни 2-3 пъти, да ги сложи да спят, да ги преобуе. Обикновено ако друг ги сложи моите да спят не роптаят - няма нъжда от приспиване, само го слага в леглото и заминава. При мен понякога капризничат, но при баща им не смеят да гъкнат. С това искам да кажа, че всъщност не е кой знае колко трудно да гледаш 2 чужди бебета и поради това не е честно да искаш огромни суми. За БГ стандарта не е нито реално нито разумно да плащаш повече от 500 лв за такава работа, дори това е много. Още повече, че спят примерно 2 часа. Работата е не повече 4 часа плътни когато ги храниш, преобуваш и извеждаш навън, където трябва да тичаш след тях ако се по-буйни. В къщи няма кво толко да праиш, седиш си и те си играят. Поне да правиш несто през това време. Така че според мен е нормално докато не се занимаваш с децата да вършиш и къщна работа за да си уплътниш работните часове, а не да ти плащат за седене.

# 37
  • Мнения: 471
Бихте ли ми казали този сайт за детегледачки?

Общи условия

Активация на акаунт