ДБМ ПАЗАРДЖИК - МАМЧЕТА В АТАКА! IV тема

  • 11 513
  • 346
  •   1
Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Отидох на откриването, беше официално - кметове, министър Масларова, директорите на домовете в областта, Отдела за закрила на детето, децата от Брациговския дом. Комплекса е страхотен - направен е с много пари - финансиран е от Световната банка. Хапнахме, пийнахме.
Отнесох пюретата, адаптарино мляко, чай, сухари. Общо 15 пюренца. Благодаря на Мама Мери, Уинтер, кармен666, жената от детската кухня. И аз прибавих няколко пюрета. Бебенцата са на 10 месеца . всички 8 деца са при майката. Близначетата са недохранени и слабички. Разбрахме се с Яна да ми се обади в петък и да помогнем и с малко дрешки.
Никой не каза нищо за четвъртък, остава ли, за да се направи резервация. Hug Hug Hug

здравейте моми4ета Hug
Яна,какви услуги ще извършва соц.дом?

# 31
  • Мнения: 2 577
роси, те работят от доста време вече - година и половина/ така поне ми казаха/. По моя скромна преценка/ подчертавам - моя/ не работят на пълни обороти. Имат доста стаи за приютяване на майки в риск. Само ако знаете за какви условия става въпрос...Невероятни. Там могат да пребивават 6 месеца. Имат много социални работници, които се занимават с майки и деца в риск. занимават се и със приемните семейства, с деца в риск, с майки в риск. Имат страхотна база за децата  - там те могат да рисуват, да пеят, да свирят. Социалните работници се занимават с децата - от семействата и от домовете. въобще измислено е много добре, дано само да работят реално.  Имам познат там, който сега напуска поради факта, че заплащането е обидно малко.Поне идеята им е да не чакат клиентите си като чиновници, а те да ходят при тях и да помагат. Учуди ме, че въпреки , че работят от година и половина нямат в момента нито една майка или който и да е настанен в стаите. А те наситина са много. Поне 5-6 стаи са. На два етажа са разположени.Аз нали много питам и направо им треснах въпроса защо всички стаи стоят празни... Хъка мъка, имало една жена, ама си я изпратили и така. Не мога да коментирам нищо повече, защото нямам цялостна представа за реалната им работа. Факт е ,че Яна/ жената, която отговаря за сациалните/ е много любезна и ни търси.

# 32
  • Мнения: 1 097
И аз не знаех, че ще ги носиш днес пюретата, нищо не съм оставила още в кабинките  Embarassed
Но ще взема, аз с мойто мотане... ама такава съм си  Tired Blush
Яна, аз също можех да даойда, ако бях прочела вчера....ама не съм влизала. По същото време бях около съда и колоната  Confused Карай, важното е, че ти отиде   bouquet Това с празните стаи ме очудва доста, нещо не е наред  newsm12
На мен много ми се иска да дойда в четвъртък, ма няма кой да ме пусне  Cry По това време готвя и след това приспивам малчо...

# 33
  • Мнения: 2 577
И аз не знаех, че ще ги носиш днес пюретата, нищо не съм оставила още в кабинките  Embarassed
Но ще взема, аз с мойто мотане... ама такава съм си  Tired Blush
Яна, аз също можех да даойда, ако бях прочела вчера....ама не съм влизала. По същото време бях около съда и колоната  Confused Карай, важното е, че ти отиде   bouquet Това с празните стаи ме очудва доста, нещо не е наред  newsm12
На мен много ми се иска да дойда в четвъртък, ма няма кой да ме пусне  Cry По това време готвя и след това приспивам малчо...
Пюренца винаги трябват, наистина гадно ми беше, че бях сама, ама то и те до последно си променят часа за откриването. Сутринта ми се обади, че се отменя за следобяд.
Благодаря и на Хипо, нейните пюренца ще останат за следващото ходене - в петък най-вероятно Hug

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 22:52 от mama_iana

# 34
  • Мнения: 1 097
Бе сега се замислям, тези бебета са колкото Лео и Божи (средно  Mr. Green ). Предполагам са на кухня вече.... от нещо друго нямат ли нужда?
Ако съдя по мойто дете - яде само плодови вече, месни изобщо не иска да вкуси. А ако е супер изгладнял, може да опита зеленчуково, ама иначе - изобщо  newsm78

# 35
  • Мнения: 1 072

Деси, ако имаш нужда от помощ за сайта/ чисто текстово и като идеи, не технически/ - свиркай, наистина имаме крещяща нужда от истински сайт - с новини, с история за нас - имам идеи, след празниците ще се събираме и ще обсъдим заедно всичко.

Яна, не знам какво имаш предвид под истински сайт. Защото аз мисля, че ние вече имаме истински сайт.
Всъщност имаме нещо много повече. Имаме портал.  Имаме не само място, където да напишем историята ни - естествено, когато започнем да имаме такава, имаме собствен форум, имаме собствен чат, където можем да си разговаряме в реално време, имаме дневник, където отскоро издавам новини, имаме собствена галерия за снимки, можем да създаваме отделни страници за новите мероприятия. Истинските сайтове не предлагат такива възможности.

Вече пусках линка, но съм сигурна, че никой не си е направил труда да разгледа този ресурс. Защото вече започнаха да се регистрират чужди хора, а никоя от вас не е.  Така че, не разбирам тази крещяща нужда от къде се появи.

Извинявам се за острия тон, но ми се струва, че трябва да се прояви малко повече внимание към това, което вече имаме, без постоянно да се иска нещо ново.

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 09:21 от letia6tata_krava

# 36
  • Мнения: 2 577

Деси, ако имаш нужда от помощ за сайта/ чисто текстово и като идеи, не технически/ - свиркай, наистина имаме крещяща нужда от истински сайт - с новини, с история за нас - имам идеи, след празниците ще се събираме и ще обсъдим заедно всичко.

Яна, не знам какво имаш предвид под истински сайт. Защото аз мисля, че ние вече имаме истински сайт.
Всъщност имаме нещо много повече. Имаме портал.  Имаме не само място, където да напишем историята ни - естествено, когато започнем да имаме такава, имаме собствен форум, имаме собствен чат, където можем да си разговаряме в реално време, имаме дневник, където отскоро издавам новини, имаме собствена галерия за снимки, можем да създаваме отделни страници за новите мероприятия. Истинските сайтове не предлагат такива възможности.

Вече пусках линка, но съм сигурна, че никой не си е направил труда да разгледа този ресурс. Защото вече започнаха да се регистрират чужди хора, а никоя от вас не е.  Така че, не разбирам тази крещяща нужда от къде се появи.

Извинявам се за острия тон, но ми се струва, че трябва да се прояви малко повече внимание към това, което вече имаме, без постоянно да се иска нещо ново.
Елица, много внимателно разгледах нещата, които си направила. Нямам предвид, че нищо не е направено,напротив, а че трябва да се подреди всичко. Аз не знам какво значи да нямаме история. Почти от година се прави нещо , ходи се по домове, вършат се добри неща - това е история. Нека всичко да е на едно място - да се знае - кои са започнали, колко сме, за какво се борим, новините - ясно - видях ги - не мисли , че и другите не са ги видели - супер е направено. Още преди ти казах, че трява повече  текстова информация да имаме в нашия сайт. Предложих си помощта. Просветени сме относно информационните технологии и много добре виждам какво е направено. Пак да повторя - идеята ми е да имаме на едно място всичко, за което хората биха отворили този сайт - история/ къде е ходено, какво е правено, кои сме ние/, текущи новини/вече ги имаме/, контакти с нас, нашите идеи, институции/има на общината и на администрацията, но има още/, с които си сътрудничим, фирми, които ни помагат, хората, които ни помагат, снимки. Относно снимките - не е за интернет, но категорично избягвайте вече да качвате снимки на децата от домовете, освен с изричното съгласие на директорките. Като се видим ще ви обясня защо. Не е мое решение.
Не ми е приятно когато ми въдворяваш някакви диктаторски функции- никой не иска и не се налага, просто ОБСЪЖДАМЕ нещата. Съжалявам ако от нещо си се засегнала. тонът ти ме учудва.

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 10:11 от mama_iana

# 37
  • Мнения: 2 577
Бе сега се замислям, тези бебета са колкото Лео и Божи (средно  Mr. Green ). Предполагам са на кухня вече.... от нещо друго нямат ли нужда?
Ако съдя по мойто дете - яде само плодови вече, месни изобщо не иска да вкуси. А ако е супер изгладнял, може да опита зеленчуково, ама иначе - изобщо  newsm78
Деси, бебетта са били доста недохранени, предполагам всичко ще ядат,, аз си мисля и за каши също. Естесвено предполагам, че ядат и храна, но те са от с. Сарая и детска кухна там няма, а и да има си представи как пък ще се заделят за две бебета пари за храна.  newsm78 Яна Станева за това ни помоли, защото рязко са започнали да свалят бебоците и им трябва по-силна храна. Предполагам ще сме помогнали.
Вчера Уинтер ми донесе и дрехи за големи, благодаря и!

# 38
  • Мнения: 1 072
Елица, много внимателно разгледах нещата, които си направила.

Чудесно! Сега се надявам на конструктивни предложения.

# 39
  • Мнения: 2 577
Елица, много внимателно разгледах нещата, които си направила.

Чудесно! Сега се надявам на конструктивни предложения.


Нека и другите момичета да дадат предложенията си, аз моите ги дадох и съм насреща ако имаш нужда от помощ за каквото сметнеш ,
че мога да съм полезна.

# 40
  • Мнения: 1 097
Ели, и аз разгледах линка, още когато го пусна. Помислих, че няма нужда от моята помощ вече, но все пак не се отказвам и я предлагам отново (и настоятелно  Mr. Green ).
Може би не сме се разбрали нещо - и аз смятам, че една проста страничка на html, която да обобщава всичко и да събира линковете към форум, чат, снимки, история и т.н. няма да е излишна. Не, че нищо не е направено - то даже си свършила едно 99 % от цялата работа  Hug
Аз все още искам да помогна, но съм малко назад от нещата и ми е трудно да направя нещо, с което да те ориентирам какво имам в предвид....  Embarassed Ще ми трябва време да вляза в час, а точно сега го нямам. Както знаете съм в сесия  #Cussing out Sick Та много-много назад не мога да чета, но технически мога да се включа  Peace

Яна, незнаех какво е положението, затова попитах за бебоците. Вече се ориентирах и какви пюрета ще им трябват  Peace Благодаря!

# 41
  • Мнения: 1 072
Ние имаме html базирана страница. Знаеш кой я хоства и с кого трябва да говорим. Там не можем да правил лично промени. За това направих тази лайфпейдж, където можем да редактираме всичко по 100 пъти на ден и да не се съобразяваме с никого. Т.е. можем да бъдем много по гъвкави. Когато се освободиш говори с Мано. Да пусне линкове към портала и няма да го тормозим повече.

# 42
  • Мнения: 1 097
Да бе, ама можем да направим по друг начин и да си редактираме и там. Абе, ще говоря за това с него тези дни и ще ти кажа какво имам в предвид. Че незнам от негова страна как са нещата  Rolling Eyes Оф, много объркано стана.. И в крайна сметка май ще си е както ти си го измислила  Hug

# 43
  • Мнения: 2 577
Деси, не се притеснявай, когато имаш възможност тогава - те кабинките си стоят, когато имаш време мини.
За страничката - онази с фирмите - на доста хора им я препоръчах - и знаете ли какъв им беше въпроса? Кой ще отваря тази страница, че да рекламирам там?
За това Деси е права - трябва си една проста страничка/ като тази втората, която летяща е започнала/, на която да е описано всичко преди и сега. Работата е започната, щом може да се качва и променя постоянно няма проблем да се направят нещата както трябва и да е събрано всичко на едно място. Нека летяща каже с какво да сме полезни при написването на историята на организацията тук, членовете, хората, които са започнали, протеста, всичко. Снимки да се предоставят от всички мами, които са ходили по домовете и са снимали, но само подбрани, нека са с парола, за там, за където не сме имали устно разрешение поне.
Координатите на майките, за да може като влезне някой , който има нужда от помощ да ни намери или поне да ни пише.

# 44
  • Мнения: 529
ох, стига вече сте се изяснявали а кажете за срещата утре (пак там ще се разберете) - за часа ясно, но къде ще се видим ( за да направим резервация, пък и  cheers , че тия гърци с тяхното узо ме умориха)  bye

Общи условия

Активация на акаунт