Защо всъщност кърмите?

  • 5 228
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 310
Преди да родя изобщо не се бях замисляла по въпроса ще кърмя или не. Нито пък събирах информация по въпроса. казвах си че има време. но така се случи че Теди се роди в началото на осмия месец и беше дълго в кувьоз. Докато бях в болницата приятелка изпращаше на мъжа ми статии от този форум за кърменето на недоносените деца и това колко е важно това, той ми ги преразказваше. Аз се изцеждах като луда и давах кърма да му дават. Стимула ми беше че това беше единственото нещо, което можех да направя за него в този момент, с което мога да му помогна. И когатао най-накрая го извадиха от кувьоза и го сложих на гърда  - това беше най-щастливия момент в моя живот. И така досега. И това щастие е не само мое, а и на сина ми. Такава радост е  като си легнем и се приготвям да го кърмя - чак вика и рита от радост. Да суче и да ми се усмихва - толкова е хубаво.

# 106
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
А какво друго да правя?! Wink

# 107
  • Мнения: 507
1. За да си наваксам за 1-ия път (само 5 м.)
2. Защото обичам децата си! и искам най-доброто за тях.
3. Защото съм мързелива Laughing

# 108
  • Мнения: 3 886
чесно да си призная защото изпитвах удоволствие.баткото успях да го кърма 2 години.чакаше с нетърпение да доиде вечер и се викаше..мамооооо само малко да цокна,,надявам се и щерката да е до тогава,малко ме беше срам ама нищо много ми завиждаха и ми се смееха че е на 2 години и иска да се кърми newsm78а и не ме е боляло.

# 109
  • Мнения: 1 771
Винаги съм знаела, че ще кърмя и не приемах друга алтернатива.
Никога не съм вярвала, че мога да го храня с нещо друго.
Така е създаден човек да храни детето си чрез своето мляко.
С нищо не мога да заменя мига, когато гледам малката устичка, как жадно суче.
И кърменето за нас е взаимна наслада (дори и сега с четирите зъбчета Sick)   

пп: и аз като  Free Soul, ако имах проблем с кърменето бих си купувала кърма.

# 110
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Трудно ми е да отговоря на въпроса.Кърмя защото това е една магия между мен и моето дете!
Кърмя защото ми харесва,защото това е най доброто за децата ми(или поне така казват), защото храната е винаги с мен,прясна,топла и мога да я дам венага!

Когато родих сина си нямаше форум за кърмене.Не бях достатъчно просветена в тайната и магията на кърменето.Минах през всевъзможни мъки,заради това че слушах ДОКТОРИТЕ  Mr. Green
Миех гърдите със сапун и вода на всяко хранене - ефекта разранени зърна.Кърмех и ревях,защото исках да кърмя и не исках да дам шишето. И ако това е удоволствие от кърменето. Препълниха ми се гърдите.Направих мастит. Цедях старателно.Имах хиперлактация от цедене. Кошмар.
Хубавото е че захраних в петия месец. Дотогава моето дете беше само на кърма. Но захраних така че да сменя кърмене с пюре. Ефекта го знаете.Кърмата ми намаля много. Имах кърмаческа стачка. Но от инат от моя страна успях да кърмя 10 месеца. И бях горда с постижението си  Embarassed

Сега дъщеря ми е на 2 месеца.Захранена е не с АМ,а с млякото на мама.Успях да и дам онази златна мина - коластрата,която на баткото не дадох,защото акушерките ме накараха да я изцедя. Преживях и болезнените препълнени гърди,докато се нормализират нещата.Благодарение на съветите на Хедра отмина и първата ни стачка LaughingВече сме стачко изменници!

Та кърмя защото за мен е удоволствие.Кърмя защото искам, зашото съм старомодна,задръстена,смахната, защото искам да отвращавам мъжа си като ми стигнат "циците до пъпа от кърмене" Laughing Laughing

# 111
  • Мнения: 266
Кьрмя защото кьрмата е наи-добрата храна.Знам,че давам на детето си наи-доброто.Кьрменето е удоволствие за мен и за бебка,не сьм си и помисляла да и давам друго мляко.Винаги и по всяко време имаш хубаво и топло папкане GrinningЖалкото е ,че хората около мен с изключение на мьжа ми не одобряват това.Бебка е на 7м и до преди 1 м. беше само на кьрма ,а сега и давам и каша.Според бабите дьржа бебка на една ,,гола кьрма,,.Но вьпреки всичко продьлжавам да си я кьрмя.Наи-важното е ,че бебка се чувства перфектно с млекцето на мама   newsm44

# 112
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Кърмя, защото ми харесва и ми е приятно и не на последно място е полезно за малкия.

# 113
  • Мнения: 559
Кърмя защото това е най - доброто за моето бебче. Simple Smile

# 114
  • Мнения: 1 014
С първото ми дете имах страшно много проблеми с кърменето. От незнание и от липса на информация си докарах хиперлактация. Тогава дори не знаех, че има такъв термин. От лекарите чувах само, че щом имам кърма , задължително трябва да кърмя, но никой не ми даваше съвети как да го правя. Въпреки всичко успях да кърмя 9 месеца бебка.
Независимо от горчивият ми опит, нито за миг не съм се колебала дали да кърмя второто си дете. Като бременна открих сайта бг-мамма и само и единствено от тук събрах достатъчно информация не само как да кърмя успешно, но и че кърменето може да бъде и удоволствие.
Може би защото съм педантична и винаги доизкусорявам нещата, считам че естественото продължение на раждането е кърменето.
Емоционалната връзка, която се създава между мама и бебе е може би причината да продължавам да кърмя. Освен, разбира се, всички медицински и физиологични причини, които всички знаем.

# 115
  • Мнения: 2 663
И да се включа като най-новата май кърмачка...Бях сигурна,че ще кърмя бебто си още ,когато разбрах за бременността,на първо място ,защото според мен няма нищо по-добро от майчиното мляко и второ,защото АМ минават през такива температурни обработки и ако щете ме изяжте ,но никой не може да ме убеди,че в тях има нещо полезно.
Също така съм върл привърженик на всичко естествено и смятам че природата си знае работата,щом сме създадени така -така да бъде,което ще рече,че това е най-доброто за моето дете!
Като правя нещо искам то да е както трябва-не е номера само да създадеш дете ,ами и да го отгледаш по най-добрия за него начин,да му дадеш всичко ,от което има нужда и ако е необходимо да се жертваш само и само да е добре!!!
Имам много проблеми с гърдите,болките са адски и ми се реве,но не мисля да се отказвам,защото искам малкия ми син да бъде здрави да не го лишавам от това,което му се полага!

Общи условия

Активация на акаунт